סיבוכים- ניתוח מתיחת פנים וצוואר

סיבוכים- ניתוח מתיחת פנים וצוואר
סיבוך קיים: 

הופעת קמטים לאחר ניתוח מתיחת פנים וצוואר – תיאום מוקדם של ציפיות והבהרה שמטרת הניתוח הינה להחזיר את רקמות העור למקומן הטבעי ולא להחליק את העור מקמטים. במידת הצורך יתבצע פילינג בשלב שני לאחר הניתוח. 

סיבוך נדיר: 

המטומה – הצטברות דם- חשוב לבצע בדיקת תפקודי קרישה לפני כל ניתוח. במידת הצורך יתבצע ניקוז בניתוח חוזר קצר. 

סיבוכים נדירים ביותר:

פצעים עקב נמק עורי -  ניתן להקטין את הסיכון על-ידי שמירה על איזון לחץ דם, הימנעות מעישון חודש לפני הניתוח ושימוש בטכניקת ניתוח עדינה. במידת הצורך ינתן טיפול מקומי או ניתוחי לריפוי. 
פגיעה עצבית - שימוש בטכניקת ניתוח עדינה והכרת האנטומיה העצבית על בוריה על-ידי מנתח מיומן ומקצועי תפחית את הסיכון. ברוב המקרים הפגיעה העצבית חולפת מאליה לאחר מספר שבועות או לכל היותר מספר חודשים. 
שינויי תחושה קבועים - שימוש בטכניקת ניתוח מתאימה תקטין את הסיכון. 
צניחה מהירה של עור הפנים - התאמה מיטבית של הטיפול לנתוניו הביולוגיים של הלקוח ושימוש בטכניקת ניתוח עדינה תפחית את הסיכון. במידת הצורך יבוצע ניתוח חוזר. 
אסימטריה - ניתן להקטין את הסיכון באמצעות טכניקת ניתוח עדינה ושאיפה למושלמות. במידת הצורך יבוצע ניתוח מתיחת פנים וצוואר חוזר. 
צלקות היפר טרופיות - מיקום הצלקות באזורים מוסתרים ושימוש בטכניקת תפירה מושלמת יקטינו את הסיכון. ניתן לטפל בהמשך באמצעות משחות, זריקות סטרואידים, יריעות סיליקון ורענון הצלקות.  
זיהום - יש להקפיד על סטריליות גבוהה במהלך הניתוח כדי להקטין סיכון ובמידת הצורך יוענק טיפול אנטיביוטי מקומי או שיבוצע ניקוז. 
התפרצות וירוס ההרפס - זיהוי מוקדם של מנותחים נשאי הוירוס ונטילת אציקלוויר למניעה לפני הניתוח יקטינו את הסיכון. במידת הצורך ינתן טיפול אנטי ויראלי. 
רגישות לחוטי התפירה - במקרים הידועים מראש יש להשתמש בחוטים חלופיים. 

עוד מידע בנושא מתיחת פנים וצוואר?
מלאי פרטים וניצור עמך קשר בהקדם
חיפוש:
search

התחלה בפגישת ייעוץ

להיות שלמים עם הבחירה שלכם

logo-isaps
logo-maccabi