עשרה דברים שחשוב לדעת על מתיחת פנים

עשרה דברים שחשוב לדעת על מתיחת פנים
ניתוח מתיחת פנים נועד במטרה לשפר את מראה הפנים. שכן, לאורך השנים מאבדים הפנים את חיוניותם הראשונית כתוצאה מתהליכי הזדקנות וכתוצאה מחשיפה ממושכת לפגעי הסביבה החיצונית. לאחר ביצוע ניתוח מתיחת פנים לרוב משתפר מראה הפנים ללא היכר והן הופכות מתוחות, רעננות וצעירות יותר.

למי נועד ניתוח מתיחת פנים?

ניתוח מתיחת פנים נועד לאנשים בגילאי 40 עד 70, ולעיתים אף בגילאים מאוחרים יותר. אנשים המעוניינים לשקם את מראה פניהם ולהשיב את גלגל הזמן אחורה. עם זאת, תוצאות הניתוח תלויות במיומנות המנתח פלסטי וגם באלסטיות של העור.
 

מה מטרתו של ניתוח מתיחת פנים?

במהלך השנים מאבדות הפנים את יופיין הראשוני כתוצאה מנסיבות חיצוניות ופנימיות, כדוגמת: הזדקנות, התרופפות השרירים, מתח נפשי, קרינת השמש וכוחות הכבידה. במהלך ניתוח מתיחת פנים מרים המנתח את שרירי הפנים והעור ומותח אותם מחדש במטרה להשיג תוצאה אסתטית מרשימה. עם זאת, ניתוח מתיחת פנים לא נועד במטרה לשנות את מראה הפנים הטבעי.

האם ניתן לשלב מספר הליכים בניתוח מתיחת פנים?

במהלך ניתוח מתיחת פנים ניתן בהחלט לשלב ניתוחים פשוטים נוספים התורמים לשיפור מראה הפנים ולשיקומו, כדוגמת: ניתוח הרמת עפעפיים, ניתוח הרמת גבות ומצח, ניתוח אף וגם ניתוח שאיבת שומן מאזור הלסת.

האם קיימות טכניקות שונות לביצוע ניתוח מתיחת פנים?

ישנן כמה טכניקות לביצוע ניתוח מתיחת פנים, כאשר המנתח בוחר בטכניקה המתאימה ביחס לשיקולים שונים, כדוגמת: מבנה הפנים, האלסטיות של העור, רצונו של המטופל, מצבו הבריאותי והמטרה שהוגדרה מראש.

כמה זמן נמשך ניתוח מתיחת פנים?

ניתוח מתיחת פנים נמשך בין שלוש לשבע שעות, ביחס למורכבותו ולהיקפו. במקרים מסוימים, כאשר הניתוח מורכב מהרגיל, הוא מתבצע בכמה שלבים ובמועדים שונים, בהתאם להחלטתו של המנתח.

מהו סוג ההרדמה בניתוח מתיחת פנים?

ניתוח מתיחת פנים מתבצע לרוב תחת הרדמה מלאה. עם זאת, במקרים בהם הניתוח הוא יחסית פשוט וקצר ניתן בהחלט להסתפק בהרדמה מקומית.

מהי הטכניקה בה מתבצע ניתוח מתיחת פנים?

הטכניקה בה מבוצע הניתוח כוללת כמה שלבים; בשלב הראשון מבצע הרופא חיתוך באזור הרקה, ממנו ממשיך אל חלקה הקדמי של האוזן, סביב התנוך וממנו עד חלקה האחורי של הקרקפת. לאחר שלב החיתוך מופרדת שכבת העור משכבת השרירים והשומן, השרירים נמתחים מחדש, כיסי השומן מוסטים למקומם הטבעי, העור נמתח מחדש על הפנים ועודפיו נכרתים. 

כמה זמן נמשכת ההחלמה מניתוח מתיחת פנים?

ההחלמה מניתוח מתיחת פנים היא לרוב מהירה ביותר; לאחר כחמישה ימים ניתן כבר לבצע את פעילויות היומיום בבית, ולאחר כעשרה ימים לחזור לעבודה.

מהן תופעות הלוואי של הניתוח?

לאחר ניתוח מתיחת פנים לרוב מופיעים כאבים קלים, עליהם ניתן להתגבר באמצעות נטילת משככי כאבים. בנוסף לכך, פעמים רבות מופיעים בימים הראשונים לאחר הניתוח תסמינים אחרים, החולפים במהרה, כדוגמת: שטפי דם זעירים, נפיחות ותחושה של צריבה בעור. 

מהם הסיכונים בניתוח מתיחת פנים?

הסיכונים הכרוכים בניתוח מתיחת פנים הם מועטים ונדירים ביותר. עם זאת, כאשר בעקבות הניתוח מתפתח מצב חריג, כדוגמת: אסימטריה, זיהום או פגיעה עצבית, חשוב ביותר לפנות בהקדם לרופא המנתח.  

עוד מידע בנושא מתיחת פנים וצוואר?
מלאי פרטים וניצור עמך קשר בהקדם
חיפוש:
search

התחלה בפגישת ייעוץ

להיות שלמים עם הבחירה שלכם

logo-isaps
logo-maccabi