סיכונים- הרמת עפעפיים

סיכונים- הרמת עפעפיים
סיבוכים קיימים: 

מיליה, ראשים לבנים, אקנה או "חצ'קונים" – פעולות כמו טכניקת תפירה עדינה וקפדנית וניקוי העפעפיים יקטינו את הסיכון לכך.  
הופעת קמטים לאחר הניתוח – לפני הניתוח יערך תיאום מוקדם של ציפיות בנושא ובמהלך הניתוח יעשה שימוש בטכניקת ניתוח מתאימה כדי להימנע. במידת הצורך יתבצע פילינג בשלב שני לאחר הניתוח. 

סיבוכים נדירים ביותר:

המטומה, המטומה רטרובולברית או הצטברות דם –בדיקת תפקודי קרישה לפני הניתוח, עצירת דימום קפדנית במהלך הניתוח והנחת כריות קרות על העיניים יקטינו את הסיכון. במידת הצורך יתבצע טיפול שמרני או ניקוז ההמטומה ביחס לגודלה. 

פגיעה עצבית, לחץ על העצב ואובדן הראייה  – שימוש בטכניקת ניתוח עדינה והכרת האנטומיה העצבית על בוריה על-ידי מנתח מיומן ומקצועי, מניעת המטומה ומעקב קפדני לאחר הניתוח יפחיתו את הסיכון. במידת הצורך יתבצע טיפול מיידי בגורם הלחץ.  

אסימטריה – ניתן להקטין את הסיכון באמצעות טכניקת ניתוח עדינה ושאיפה למושלמות. במידת הצורך יבוצע ניתוח עפעפיים חוזר. 

צלקות היפר טרופיות – מיקום הצלקות באזורים מוסתרים, שימוש בטכניקת תפירה מושלמת והתאמת הטיפול למאפיינים הביולוגיים של המנותח יקטינו את הסיכון. ניתן לטפל בהמשך באמצעות משחות, זריקות סטרואידים, יריעות סיליקון ורענון הצלקות.  

זיהום – יש להקפיד על סטריליות גבוהה במהלך הניתוח כדי להקטין סיכון ובמידת הצורך יוענק טיפול אנטיביוטי מקומי וסיסטמי. 

גלגול קו הריסים (אקטרופיון) – בדיקה קפדנית לפני ניתוח העפעפיים והסרת העור בצורה עדינה ומדויקת ובמידת הצורך עיגון מחדש של זווית העפעפיים יקטינו את הסיכון. במידת הצורך יתבצע גם טיפול שמרני או ביצוע ניתוח חוזר לתיקון במקרים חמורים.   

רגישות לחוטי התפירה – במקרים הידועים מראש יש להשתמש בחוטים חלופיים. במידת הצורך יתבצע טיפול מקומי בצלקות והוצאת התפרים והחלפתם. 

התחלה בפגישת ייעוץ

להיות שלמים עם הבחירה שלכם

logo-isaps
logo-maccabi