מתיחת בטן בעקבות ירידה במשקל

מתיחת בטן בעקבות ירידה במשקל

המשקל שלנו, ובעקבותיו צורת הבטן, הם פקטור משמעותי במיוחד בדימוי הגופני שלנו, בדימוי העצמי באופן כללי ולמעשה יש להם השפעה ניכרת על תחומים רבים בחיינו. גברים ונשים רבים הסובלים מעודף משקל משמעותי פוצחים בדיאטה חריפה, או במקרים מסוימים אף פונים לעזרת ניתוח קיצור קיבה – ובעקבות צעדים אלה משילים במהירות קילוגרמים רבים. התוצאה: משקל קל יותר, אולם במקביל גם בטן רפויה ובלתי אסתטית. הפיתרון: מתיחת בטן – הליך כירורגי נפוץ למדי בימינו, שמטרתו הענקת מראה מתוח, רענן וחיוני יותר, וכמובן גם צעיר יותר, לבטן ולכל האזור שבין החזה למפשעה.

לצפייה בתמונות לפני ואחרי מתיחת בטן

מדוע ירידה ניכרת במשקל מובילה לבטן רפויה?

ירידה חדה במשקל מובילה לעודפי עור באזור הבטן התחתונה, הנראים במקרים רבים כקפלים בלתי אסתטיים, אשר הם דורשים טיפול בסימני מתיחה. בנוסף עלולים עודפי עור אלה לגרום לבעיות שונות, החל מדלקות, דרך פגיעה באינטימיות וכלה בכאבי גב. בנוסף הופך העור לפחות גמיש, וגם שרירי הבטן נחלשים עם השנים, והשילוב של כל אלה מוביל למראה רפוי ולא נעים – שהפיתרון עבורו הוא כאמור ניתוח מתיחת בטן.

ההמלצה לקראת המתיחה היא להוסיף לתזונה ברזל וכן ויטמינים, על מנת שהגוף יהיה חזק דיו לעבור את ההליך הכירורגי (שאמנם אינו נחשב מסוכן או כזה שכרוכים בו סיבוכים רבים, אולם בכל זאת מדובר בטלטלה עבור הגוף).

כיצד מתבצע ניתוח מתיחת בטן?

ניתוחי מתיחת בטן מתבצעים בהרדמה מלאה, בניגוד לתהליכים פשוטים יותר כגון באדיטייט ונמשכים בין שעה וחצי לשלוש שעות. בחלק המקרים ישנו צורך באשפוז בן לילה אחד לאחר הניתוח.

ישנם מספר סוגי מתיחות בטן, כשההבחנה העיקרית היא בין ניתוח הכולל הידוק שרירים לבין ניתוח שאינו כולל הליך זה. ניתוחים מהסוג השני הם פשוטים יותר, ואילו ניתוחים הכוללים את הידוק השרירים, מטבע הדברים, הם מורכבים יותר וגם כרוכה בה מידה רבה יותר של כאב (אותו מומלץ לפוגג באמצעות משככי כאבים). לצד הידוק שרירי הבטן, אם נדרשת פעולה שכזו, כורת המנתח את עודפי השומן באזור הבטן, מעצב את העור העודף ומותח אותו. את הצלקת מקפידים הרופאים המבצעים מתיחות בטן למקם מתחת לקו הביקיני, כך שהן מוסתרות, מה גם שממילא הן עדינות למדי ובלתי מורגשות כמעט.

לאחר הניתוח חשוב לחגור חגורת בטן השומרת על האזור ומעצימה את האימפקט של ההליך הכירורגי, להימנע ממאמצים גופניים עד לקבלת אישור מהרופא המטפל, לדאוג שאזור הבטן לא ייחשף לשמש במשך כחודש וחצי וכן לשמור על משקל הגוף ועל תזונה נכונה ובפרט כזו העשירה בחלבונים.

לאילו מקרים נוספים מתאימה מתיחת בטן?

מתיחת בטן היא הפיתרון המומלץ על ידי מנתחים פלסטיים גם לנשים אחרי לידות מרובות עוברים או כאלה שחייבו ניתוח קיסרי. לידות שכאלה גורמות אף הן, בדומה לירידה דרסטית במשקל, לבטן רפויה ומידלדלת, ועל כן ניתוח המתיחה אפקטיבי מאוד עבורן ומחזיר להן את המראה המתוח והרצוי שאפיין את הבטן לפני ההריונות. 

 

 לפרטים נוספים וקביעת פגישה ייעוץ התקשרו > 077-2312363

עוד מידע בנושא מתיחת בטן?
מלאי פרטים וניצור עמך קשר בהקדם
חיפוש:
search

התחלה בפגישת ייעוץ

להיות שלמים עם הבחירה שלכם

logo-isaps
logo-maccabi