מהו ניתוח מתיחת בטן

מהו ניתוח מתיחת בטן

 

מהו ניתוח מתיחת בטן?

במקרים של הורדה משמעותית במשקל או הריון, בהם הבטן נמתחה במשך תקופה, גורמים לשרירים בבטן ולסיבי האלסטין להיקרע, כך שהעור נותר מדולדל והשומן אף מתפזר באופן שונה מבעבר.

ניתוח מתיחת בטן הוא ניתוח המאפשר לעצב את הבטן , אשר נותרה רפויה, ואף הפעילות הגופנית לא עוזרת .

הניתוח נעשה באמצעות הסרה של עודפי העור ואת עודפי השומן התת עורי באזור הבטן תוך הידוק של דופן הבטן בקו האמצעי- אותו קו דימיוני העובר בין אורכה של הבטן וחוצה את הטבור לשניים.

 באילו מקרים מבצעים את הניתוח ?

ניתוח זה מבוצע במסגרת שיקולים אסתטיים ולעיתים גם משיקולים רפואיים.

 הידלדלות העור

במקרים של הידלדלות העור והצטברות שומן מתחתיו ניתן להבחין במראה רפוי ומדולדל. באמצעות ניתוח ניתן להחזיר את המצב הקודם.

 לאחר הריונות בהם מתרחשת עלייה משמעותית במשקל

לאחר הריונות בהם מתרחשת עלייה משמעותית במשקל, סיבי האלסטין בקיר הבטן עשויים להיקרע והתוצאה היא סימני קריעה בעור בשם סטריאה. אותם קרעים נשארים על העור והם לא מאפשרים לעור לחזור למצב של טרום לידה.

 לאחר ירידה משמעותית במשקל

ירידה משמעותית במשקל מותירה במרבית המקרים עודפי עור והדבר ניכר ולכן יש אנשים הבוחרים לבצע את ההליך.

  מהן ההכנות הדרושות לביצוע הניתוח ?

במסגרת ההכנות לניתוח חשוב מאד לעבור בדיקה מקיפה של המנתח במטרה לבחון את איכות העור ואת מידת ריפיון של העור וכן את עובי השומן התת עורי. לפני הניתוח יהיה צורך לבצע בדיקת דם הכוללת ספירת דם, תפקודי כרישה וכימיה.

נדגיש כי בהתאם לגיל המטופל הרופא עשוי לדרוש בדיקות נוספות. במידה והמטופל מעשן, עליו להפסיק לעשן שלושה שבועות לפני הניתוח וכן לא לעשן כשבועיים לאחר הניתוח. יתרה מזאת, יש צורך  להפסיק את נטילת תרופות מדללות דם שבוע ימים לפני הניתוח.

 

 מה כוללת ההרדמה ?

מטרתה של ההש הפגישה עם המרדים במסגרתה יש לשאול אותו את כל השאלות הנחוצות ולעדכן אותו בהיסטוריה רפואית. קיימת חשיבות עליונה לשוחח עם הרופא המרדים ולתת לו כמה שיותר פרטים.

 מהם שלבי הניתוח ?

במסגרת הניתוח המנתח מבצע חתך רוחבי בשיפולי הבטן במטרה לגרום להפרדה של עור הבטן והשומן התת עורי ממעטפת שרירי הבטן, במהלך הניתוח מתבצעת כריתה של העור העודף, שאיבת שומן מהבטן, הידוק שרירי הבטן. משך הניתוח בין שעתיים לארבע שעות, כאשר נהוג להשאיר את המטופל להשגחה בבית החולים למשך לילה אחד.

למידע נוסף אנא פנו למרפאתו של ד"ר וולף שהינו מנתח פלסטי מומחה.

  לפרטים נוספים וקביעת פגישה ייעוץ התקשרו > 077-2312363

 

 
עוד מידע בנושא מתיחת בטן?
מלאי פרטים וניצור עמך קשר בהקדם
חיפוש:
search

התחלה בפגישת ייעוץ

להיות שלמים עם הבחירה שלכם

logo-isaps
logo-maccabi