שיטות של ניתוחי בטן

שיטות של ניתוחי בטן
מטרתו של ניתוח מתיחת בטן היא להוציא את עודפי השומן בבטן התחתונה שנוצרו אצל גברים או נשים כתוצאה מירידה משמעותית במשקל . תופעה זו מתרחשת כתוצאה מהרזיה משמעותית או מהריון גדול. לאחרונה ניתן לראות, כי הביקוש לניתוח מתיחת בטן מתרחב מגיע גם מקרב צעירים ונשים שעוד לא הרו. הסיבה לכך נעוצה בתוצאה האסטטית שמאפשר הניתוח- בטן שטוחה לאורך זמן. יחד עם זאת, ניתוח מתיחת בטן מחייב ייעוץ ובדיקה מקדימים אצל מנתח פלסטי, בכדי לאזן את ציפיות המטופל למול מבחן המציאות שאינו מאפשר תמיד את תיקון כל סוגי הבעיות השונות.

שיטות הניתוח

באופן כללי ההליך של ניתוח מתיחת בטן כולל: הידוק של שירי הבטן, הוצאה של עודפי השומן, ועיצוב עודפי העור. עם זאת, קיימות כיום מספר שיטות המשפרות את דופן הבטן, אותן יש להתאים לכל מטופל בהתאם לציפיותיו ולנתונים שעלו מן הבדיקות השונות. להלן יפורטו השיטות השונות, תוך סיווגן למטופלים השונים.

מתיחת בטן

שיטה זו מתאימה לסוגי מטופלים עם עודפי עור גדולים באופן משמעותי. בשיטה זו, מוציאים במהלך הניתוח את עודפי העור הנמצאים בבטן התחתונה: מאזור הטבור ועד השיער, ולרוחב הבטן- מעצם אגן אחת לעצם האגן השנייה. השלב הבא של הניתוח בשיטה זו, הוא טיפול בבטן העליונה שבה תתבצע הפרדה של העור עד קרוב לקשת הצלעות. יש לחזק את שרירי הבטן הרפויים, ואז- יש למתוח את העור כלפי מטה. מתיחה זו היא זו שיוצרת צלקת לרוחב הבטן התחתונה, המשתנה בין מטופל אחד למשנהו, בהתאם לנתונים הראשוניים.

מתיחת בטן אורכית

שיטה זו מתאימה למטופלים שריכוז העור העודף שלהם אינו בבטן התחתונה, אלא מעל ומתחת לטבור, כלומר באמצע הבטן. שיטה זו מכונה אורכית, כיוון שמתיחת הבטן בה מתבצעת לאורך הבטן. במהלך הניתוח, מוציאים את העור מאזור עצם הברח ועד לשיער. היתרון של ניתוח זה הוא תוצאה נאה של דופן הבטן, תוך הדגשת קו המותניים. עם זאת, החיסרון המשמעותי בשיטה זו הוא הצלקת הארוכה שהוא מותיר ממרכז הבטן ועד לסופה.

מיני מתיחת בטן

ניתוח זה הינו פשוט יותר מהניתוחים שהוזכרו, היות והוא מתאים למטופלים שעודפי העור אצלם מרוכזים בבטן התחתונה, אך שרירי הבטן שלהם הינם חזקים ולא רפויים. בהשוואה לניתוח מתיחת בטן מלאה, ניתוח זה הוא קל ופשוט יותר. הניתוח אינו נוגע כלל בטבור, ומשאיר אחריו צלקת קטנה בבטן התחתונה. ניתוח זה לא דורש אשפוז, אך הוא מתבצע בהרדמה כללית או בהרדמה מקומית עם טשטוש. 

שילוב ניתוח עם שאיבת שומן

קיימת אפשרות לשלב בכל סוגי הניתוחים של מתיחת בטן פעולות  נוספות. אחת מהן היא: שאיבת שומן. שאיבת שומן, היא למעשה טיפול רפואי שבו מסירים שומן לא רצוי עד להשגת המראה הרצוי. השאיבה של השומן, למעשה "מפסלת" את הגוף ומשנה את הפרופורציות שבו. בשונה מהניתוח עצמו שבו לא שואבים שומן, אלא רק מסלקים תאי שומן עם השומן שיש בהם. 
עוד מידע בנושא מתיחת בטן?
מלאי פרטים וניצור עמך קשר בהקדם
חיפוש:
search

התחלה בפגישת ייעוץ

להיות שלמים עם הבחירה שלכם

logo-isaps
logo-maccabi