מידע נוסף על ניתוח שאיבת שומן

מידע נוסף על ניתוח שאיבת שומן

מכירים את זה שאתם עושים דיאטה ומצליחים לרדת בצורה יפה, להצר את ההיקפים בגוף, ואפילו עושים פעילות גופנית- אבל דווקא בירכיים / בטן / ישבן השומן מתעקש להישאר?
אלו האיזורים הבעייתים בגוף בהם השומן נאגר וגם אם אתם מיישמים אורח חיים בריא, עושים דיאטה או עושים פעילות גופנית - קשה מאד להסירו.

לשם כך מומלץ לפנות למנתח פלסטי מומחה אשר יבצע ניתוח לשאיבת השומן מהאיזור הבעייתי כמו למשל שאיבת שומן מהבוקר.

למי זה מתאים?

ניתוח זה אינו מתאים לאילו הסובלים מעודף משקל גדול, אלא לאילו אשר שומרים על דיאטה מאוזנת ומבצעים פעילות גופנית ורוצים להוריד שומן אשר "נדבק" לאיזור בעייתי.

הגיל המומלץ לביצוע הניתוח הוא כאשר העור גמיש ואלסטי. לקראת גיל 40 העור מתחיל לאבד מהגמישות ולכן מומלץ לעשות זאת קודם לכן.במידה ועושים את הניתוח מאוחר יותר- אזי יש לדאוג להסיר עודפי עור רפוי – במידה ויש דבר העלול להותיר צלקת.

כיצד מתבצע הליך ניתוח שאיבת השומן?

תפקיד המנתח הינו לעצב מחדש את האיזור הבעייתי, לשנות את הפרופורציות ולהתאימם לגוף.

ניתוח שאיבת שומן מתבצע תחילה בשרטוט על גבי האיזור המטופל, בעמידה, שכן בצורה זו השומן יושב במקומו ולא נשפך הצידה. לאחר מכן, המנתח מרדים את המקום ויוצר חתכים זעירים באזורים שפחות בולטים לעין כגון חלקה התחתון של הבטן. אל החתכים מוחדרות צינוריות קטומות, המחוברות אל מכונת שאיבה מיוחדת, ודרכן נשאבים תאי השומן אל כלי אחסון חיצוני עליו קיימים סימני מדידה, על מנת שניתן יהיה לראות את הכמות הנשאבת. גודלן של הצינוריות נקבע בהתאם למצבו של המטופל. במהלך הניתוח, המנתח מעסה את האיזור הבעייתי על מנת לזרז את פירוק השומן והוצאתו מהגוף. לאחר סיום השאיבה נתפרים החתכים ועל אזור השאיבה מולבשת חגורת לחץ, שמטרתה להדק ולקבע את המקום מחדש.

הכמות הנשאבת משתנה בין מטופל למטופל אולם הכמות המקסימלית אותה ניתן לשאוב היא 5 ליטר.

חשוב לדעת:

חשוב במיוחד לשמור על דיאטה לאחר הניתוח לשאיבת שומן -  מסיבה אחת עיקרית:  בני האדם נולדים עם מספר קבוע של תאי שומן.  ניתוח שאיבת השומן מסיר את תאי השומן יחד עם השומן שהצטבר בתוכם, מהאיזור בו אנו מבקשים לטפל. זה לא מונע מהסיכון לחזור ולהשמין, אפילו באיזור אחר בגוף, כמו הירכיים. ולכן יש לדאוג לשמור על אורח חיים בריא לאחר הניתוח.

רוצים לשמוע עוד? התקשרו עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ עם ד"ר יורם וולף, מומחה בכירורגיה פלסטית

 
עוד מידע בנושא שאיבת שומן?
מלאי פרטים וניצור עמך קשר בהקדם
חיפוש:
search

התחלה בפגישת ייעוץ

להיות שלמים עם הבחירה שלכם

logo-isaps
logo-maccabi