השיטות השונות להרמת חזה

השיטות השונות להרמת חזה

הסיבות לנפילת חזה הן שונות ומגוונות כגון ירידה במשקל, הריון, לידה, הנקה. בנוסף, עם השנים העור מאבד מהאלסטיות שלו ובשל סיבות אלו -החזה צונח כלפי מטה.

ניתוח הרמת חזה נחשב לטרנד הלוהט ביותר בעשור האחרון שכן הוא תורם להערכה והבטחון העצמי של האישה.

עם השנים, השיטות לביצוע ניתוח הרמת חזההשתנו והשתכללו וכיום קיימות כמה שיטות לניתוח זה.

השיטות להרמת חזה

ישנן 3 שיטות עיקריות לניתוח הרמת חזה:

1.      להרמת חזה קטן או בינוני- במידה והנפילה היא מינורית, קיימת שיטת "בנלי". בשיטה זו, נעשה חתך אחד בלבד מסביב לעטרה דרכו מוחדר השתל. לעיתים אף אין צורך בהחדרת שתל כלל. המנתח אוסף את העור הרפוי כך  שחלקו התחתון של השד מורם, מייצב את הפטמה במקומה והרת עודפי העור. יתרון שיטה זו היא כי נשארת צלקת אחת קטנה בתפר שנעשה מסביב לעטרה.

2.      להרמת חזה נפול יותר-  לביצוע הרמת חזה משמעותית יותר יש לבצע 2 חתכים – הראשון הינו חתך סביב העטרה והחתך השני הינו מהעטרה כלפי מטה. המנתח מהדק את העור ומבצע את התפרים שמותירים אחריהם 2 צלקות בשד.

3.      להרמת חזה גדול- הרמה זו מתבצעת לרוב בשילוב עם ניתוח הקטנת חזה. בניתוח זה מתבצעת הורדת נפח השד (באמצעות שאיבה או כריתה) והסרת עודפי העור. הצלקות בניתוח זה נעשות מתחת לחזה.

שילוב ניתוחים

פעמים רבות אישה זקוקה הן להרמת חזה והן להגדלת חז או הקטנת חזה.

מלבד שיטות אלו, ניתן לשלב את ניתוח הרמת החזה יחד עם הקטנת חזה או הגדלת חזה. השילוב של הרמה יחד עם הקטנת חזה נובעת מהעובדה שבמידה והחזה גדול וכבד- ניתוח הרמת חזה בלבד עלול שלא להחזיק מעמד לאורך זמן ו"להפיל" שוב את החזה. על כן, יש להתייעץ עם המנתח טרם הניתוח לשם שילוב הניתוח יחד עם הקטנת החזה.

מהלך הניתוח וההחלמה

ניתוח הרמת החזה נעשה בהרדמה מלאה ונמשך עד ל- 3 שעות. זמן הניתוח תלוי בדרישות המטופלת, התאמת השתל לחזה- במידה והמנתח מכניס לה וכיצד העור מגיב ואלסטי בניתוח.

ההחלמה מניתוח הרמת החזה נמשכת כשבוע, אולם ניתן לחזור לפעילות יומיומית (זהירה) כבר למחרת הניתוח. חשוב להקפיד לא לעשן כשבועיים לפני הניתוח ועד שלושה שבועות אחרי הניתוח.

טרם הפניה לניתוח הרמת חזה יש להתייעץ עם מנתח פלסטי מומחה שייבחן את החזה וימליץ האם יש צורך בניתוח ואיזו שיטה הכי מומלצת לך.

התחלה בפגישת ייעוץ

להיות שלמים עם הבחירה שלכם

logo-isaps
logo-maccabi