מידע נוסף על הקטנת חזה

מידע נוסף על הקטנת חזה

בהשוואה לניתוח הגדלת חזה, ניתוח הקטנת חזה נחשב ארוך ומורכב בשל העובדה כי הוא מתבצע במספר שלבים: במסגרת הניתוח מקטינים את נפח השד ע"י הוצאת עודפי רקמת השד , הסרת העודפים של העור תוך עיצוב מחדש של השד, הרמתו ועיצוב הפטמה.   יצויין כי הניתוח מתבצע רק לאחר  שהשדיים הגיעו לשיא ההתפתחות שלהם, כלומר מגיל 18.

במסגרת הניתוח יהיה ניתן לראות צלקת מסביב לעטרת הפטמה ולעיתים גם צלקת בקו התת שדי.  ניתוח זה מבוצע גם לצורך שיפור הבריאות- חזה גדול עשוי לגרום להתפתחות של כאבי גב ודלקות עור.

כיצד להתכונן לניתוח ומהי שיטת ההרדמה בניתוח

לשם הכנה לניתוח על המטופלת לבצע מספר פעולות:

-           להפסיק לעשן מספר שבועות לפני הניתוח וגם מספר שבועות לאחר הניתוח.

-          יש לבצע בדיקות דם, אק"ג, צילום חזה וממוגרפיה (תלוי בגיל המטופלת) .

-          יש להפסיק ליטול תרופות ותוספי מזון שעלולים לפגוע בקרישת הדם.

 ניתוח הקטנת חזה מבוצע בדרך כלל באמצעות הרדמה כללית ולכן טרם הניתוח יש לצום במשך 12 שעות. הנחיות מפורטות וברורות ניתנות למטופלת בשלבי ההערכות לניתוח ע"י המנתח וצוות המרפאה.

כיצד מבוצע הניתוח

ניתוח הקטנת חזה מבוצע באמצעות מספר שיטות, כאשר השיטה שנקבעת היא לפי גדול השד ומיקום הפטמה. חשוב לציין שבעבר העור בקו התחתון של השד היה מוסר, אך היום באמצעות השיטות החדשות ניתן לאפשר לעור להתכווץ סביב השד החדש.
מה היתרון בטכנלוגיה החדשה? בשיטה זו ניתן להימנע מצלקת ארוכה בקו התחתון של השד, ומקומה תופיע צלקת עדינה באזור של עטרת הפטמה.
כמו כן, בסיום הניתוח הרופא מכניס נקזים מתחת לעור במטרה לנקז את הנוזלים ומשתמש בתפרים אשר נספגים ולכן אין צורך בפעולה של הסרת התפרים, דבר שגורם לצלקות להיות דקות יותר ופחות משמעותיות.

מה כוללת ההחלמה

לאחר ניתוח הקטנת החזה ברוב המקרים יופיעו שטפי דם תת עוריים המלווים בנפיחות קלה באזור. אך אין דאגה, תופעות אלו הן שכיחות וחולפות תוך מספר ימים בודדים.

לאחר שהנפיחות תיעלם, יחל להופיע גרד קל המעיד על תהליך ההחלמה הטבעי של האזור. גם שינויים בתחושת העור, ובעיקר באזור הקדמי ופטמה. תופעות אלו הינן שכיחות ועשויות להימשך מספר שבועות  עד מספר חודשים.

בחודשיים-שלושה הראשונים לאחר הניתוח גם הצלקות יעברו את תהליך ההחלמה הטבעי... תהליך השיפור האסתטי של הצלקות לאחר הניתוח והתאמתן לגוון העור מסביב מסתיים לרוב רק לאחר כשנתיים.

 

לגבי החבישה עצמה מיום הניתוח, ניתן יהיה להסירה בבית החולים וביום למחרת המנותחת תוכל ללבוש חזיית ספורט על מנת להעניק תמיכה למקום.

התחלה בפגישת ייעוץ

להיות שלמים עם הבחירה שלכם

logo-isaps
logo-maccabi