טיפול הזרקת בוטוקס

טיפול הזרקת בוטוקס
רק במחצית השנייה של המאה העשרים הגיעו הניתוחים הפלסטיים, כסוג של מענה ופתרון לכל אלו שרצו לשפר את המראה הטבעי של העור. אז היה מקובל לבצע מה שמכונה בשפת העם "מתיחת פנים", אם כי גם לשיטה זו היו את החסרונות הבולטים שלה – החיסרון הראשון היה שעלות הניתוח הייתה כרוכה בהשקעה של כסף רב מאד, והחיסרון השני היה שההליך עצמו היה הליך שהצריך התערבות כירורגית – מה שלא כל-כך הלהיב אנשים לבצע אותו...
 
הרבה אנשים, בעיקר נשים, העדיפו להימנע מלבצע את הטיפול הכירורגי, והעדיפו להשלים עם תהליכי ההזדקנות, עד שבשנת 2002 נכנס השימוש בבוטוקס לעולם האסתטיקה והגשים להרבה מאד את החלום.

איך בעצם עובד הבוטוקס?

הבוטוקס הוא סוג של רעלן שפועל על החלשה של סיבי השרירים. ראשית הבוטוקס נעוצה עוד בתקופה של תחילת שנות השבעים – באותו זמן, הבוטוקס כלל אינו יועד עבור צרכים אסתטיים, כי אם עבור צרכים רפואיים. בין הבעיות הרפואיות שבהם היה נהוג לטפל באמצעות בוטוקס ניתן למנות למשל בעיות כגון: פזילה, עין עצלה, בעיות מוטוריות אצל ילדים, הזעת יתר, מיגרנות ועוד. רק בסוף שנות התשעים, לקראת תחילת שנות ה – 2000, החל להיכנס הבוטוקס גם לתחום של האסתטיקה הרפואית. מאותה נקודה הוא פשוט חולל מהפיכה של ממש, ועד היום הוא נחשב לחומר המועדף בה"א הידיעה, לכל מה שקשור בשיפוצים אסתטיים והצערה של עור הפנים.
 
בעולם האסתטיקה הבוטוקס משמש בעיקר עבור טיפולים קוסמטיים כדוגמת: מילוי קמטי הבעה (הנמצאים בפנים) ומילוי של שפתיים. בגלל שהבוטוקס עובד על עיקרון של "שיתוק" השריר, הוא מונע מהשריר שיוצר את הקמט לחזור למצבו הטבעי ולהתכווץ, ובכך בעצם מתקבל למראית עין מראה עור פנים שהוא חלק, מתוח ואחיד. את הבוטוקס נוהגים להזריק לתוך הקמט בסדרה של הזרקות תת-עוריות. ההליך הוא פשוט ביותר, ואינו מצריך הרדמה. מי שקצת חושש, יכול בהחלט לבקש מהרופא או מהאדם המטפל למרוח כמה דקות לפני ההליך משחה לאלחוש מקומי, ואז ההזרקה כמעט ואינה מורגשת, וגם הטיפול עצמו הוא הרבה יותר קל ונסבל.
 
את ההזרקה של חומר הבוטוקס נהוג לבצע ע"י שימוש במחט קטנה ודקה, ישירות לתוך השריר בפנים אותו מעוניינים לשתק. במהלך הטיפול חשוב שהאדם המבצע את ההליך יקפיד על שני דברים שהם מאד חשובים: הדבר הראשון זה - מינון נכון של החומר, והדבר השני – זה דיוק במיקום ההזרקה. שני תנאים אלו הם קריטיים ביותר להצלחת הטיפול, וכאן בעצם באים לידי ביטוי ניסיונו ודרגת מקצועיותו של הרופא המטפל. צריך לזכור שהבוטוקס במקור הוא רעלן קטלני. כמובן שבעולם האסתטיקה, נעשה בו שימוש במינונים שהם מאד נמוכים עם סבירות אפסית לנזק, אבל עדיין צריך לדעת כיצד להשתמש בו, ואיך.
 
בעולם הקוסמטיקה של היום, ישנם עשרות אם לא מאות בעלי מקצוע ה"מגדירים" את עצמם כמומחים לבוטוקס. עד כמה הם טובים, ומהי רמת המקצועיות שלהם – זה כבר דבר שהוא קצת יותר מוטל בספק... לפיכך חשוב שבתהליך בחירת הרופא המטפל נקפיד לשאול את עצמנו ואותו מספר שאלות כגון: כמה שנות ניסיון יש לאותו רופא בתחום טיפולי הבוטוקס, כמה לקוחות מטופלים אצלו במסגרת השיטה ואם יש לו לקוחות מרוצים שיכולים להמליץ. כמו בכל תהליך בחירה של בעל מקצוע או רופא, גם כאן חשובה דעתם הרווחת של הלקוחות. מן הסתם עדיף ללכת ולבצע את ההליך אצל רופא ששמעתם עליו טובות וקיבל הרבה מאד המלצות, מאשר רופא שלא שמעתם עליו בכלל או נאמרו עליו חוות דעת שליליות...
 
למרות שנהוג להניח ולחשוב, שלבוטוקס יש השפעה על כמעט כל קמט בפנים, אין זה מדויק, והוא למעשה יעל רק כנגד קמטים באזורים מאד מסוימים: קמטי המחשבה שבמצח, קמטי ההבעה שנמצאים באזור שבין העיניים והגבות, הקמטים שבצידי העיניים, הקמטים שבאזור הפה והקמטים שנמצאים באזור הצוואר. מעבר לאזורים הללו לא הוכחה עדיין לא יעילותו ולא השלכותיו של חומר הבוטוקס לגבי טיפול בקמטים הנמצאים באזורים אחרים בפנים. לשמחתנו, עולם האסתטיקה מציע כיום תחליף טיפולי גם עבור יתר המקומות "המקומטים". שלל של חומרים ושיטות טיפול מתקדמות כדוגמת: טיפולי חמצן להצערת עור הפנים, מילוי באמצעות סיליקון, מילוי באמצעות חומצה היאלורונית ועוד.
 
הזרקת בוטוקס היא, כאמור, הליך קוסמטי קצר ופשוט ביותר. הטיפול עצמו לוקח מעט מאד זמן (בין רבע שעה לעשרים דקות), זמן ההתאוששות הוא של כמה שעות, ותוך כמה ימים כבר ניתן ליהנות מהאפקט של ההזרקה ולראות בהחלט תוצאות. כל עוד שומרים על הנחיות הרופא המטפל, ומקפידים להיזהר, אין להזרקת הבוטוקס כמעט ותופעות לוואי מעבר לנפיחות קלה או אדמומיות מקומית, החולפת גם היא בד"כ אחרי יום.
 
החיסרון אולי, הבולט ביותר, שניתן לציין כנגד הבוטוקס (שעד היום גם לא נמצא לו הפתרון) הוא עניין זמניות הטיפול. השפעת הבוטוקס היא קצרת טווח ובד"כ מחזיקה לא יותר מכמה חודשים. החדשות הטובות הן אבל, שאם מקפידים לבצע טיפולי בוטוקס בגיל שהוא עוד מוקדם יחסית, כשהקמטים הם "טריים", ולאחר מכן גם מקפידים לתחזק את הטיפול ולערוך טיפולים חוזרים אחת לחצי שנה – ניתן בהחלט לראות תוצאות יפות. תדירות הטיפול פוחתת, והמרווחים בין טיפול לטיפול מתארכים. מה שאנחנו בעצם יוצרים ב"תחזוקה" נכונה של טיפול הבוטוקס זה החלשה משמעותית של השריר. הכיווץ הטבעי של השריר לאט לאט פוחת, הוא נהפך לחזק יותר. בצורה כזאת אנחנו גורמים לעור להמשיך ולהישאר חלק ומתוח, מה שגם באופן טבעי מפחית את הצורך ואת ההשקעה בטיפולים קוסמטיים אגרסיביים יותר בעתיד.
עוד מידע בנושא בוטוקס?
מלאי פרטים וניצור עמך קשר בהקדם
חיפוש:
search

התחלה בפגישת ייעוץ

להיות שלמים עם הבחירה שלכם

logo-isaps
logo-maccabi