כמה זמן מחזיק טיפול מילוי קמטים?

כמה זמן מחזיק טיפול מילוי קמטים?
נעים להכיר, בוטולינום טוקסין. 
בין שימושיו השונים בתחום הרפואי, חומר המילוי, משמש כבר שנים לטיפול בקמטים באזור הפנים והצוואר. מדובר ברעלן המיוצר במעבדה, תחת תנאים קפדניים ומבוקרים. הזרקתו חוסמת מעבר של אותות מהעצבים לשרירים, כך ששריר אשר הוזרק לו בוטולינום טוקסין, נותר רפוי ואינו יכול להתכווץ - פעולה זו היא מעלימה את הקמטים. הטיפול מבוצע לרב על קמטי הבעה - קווי המצח, בצידי העיניים וקמטים ספציפיים בפנים . 

האם החומר בטוח לשימוש

החומר מאושר לשימוש על ידי משרד הבריאות הישראלי, ה-CE, ה-FDA ועוד עשרות מדינות ברחבי העולם. הוא אינו גורם נזק לטווח הארוך לשריר או לעצבים עליהם הוא משפיע, ואלרגיה לחומר היא נדירה ביותר. תופעות הלוואי הן נדירות, לא מסוכנות והפיכות. עם זאת, כדי להימנע מהן עד כמה שניתן, חשוב להקפיד שהטיפול ייעשה על ידי מומחה בכירורגיה פלסטית המיומן בטיפול.

מה ההבדל בין חומר המילוי לבין חומצה היאלורונית?

לצד חומר המילוי, אחד החומרים הנפוצים להעלמת קמטים הינו החומצה ההיאלורונית. לשני החומרים יש תפקיד דומה, אך הם פועלים שונה על העור והשרירים:
● חומר המילוי או בוטולינום טוקסין בשמו המדעי - פעולת הרפיה של השרירים מתחילה במקומות הסמוכים לאזור ההזרקה. היחלשות השרירים מטשטשת את קיומם של הקמטים ולעיתים אף מעלימה אותם לחלוטין. חומר המילוי מרפה את השרירים ומונעת את התכווצותם אשר גורמת לקמטי ההבעה, לכן, חומר המילוי הוא החומר היחיד בעל אפקט מניעתי. 
● חומצה היאלורונית - משתמשת כחומר למילוי נפח הפנים. חומצה היאלורונית מצויה באופן טבעי בכל היצורים החיים בשכבת העור ׳דרמיס׳, ותפקידה לשמור על הלחות, המרקם, החוזק והאלסטיות של העור והמפרקים. עם התבגרותינו, יכולת הגוף לייצר חומצה היאלורונית יורדת ומתחילים להופיע קמטים. הטיפול בעזרת החומצה אינה גורם להרפיית שרירים, אלא היא סופחת את הנוזלים ועודפי המים, כמו שקורה בגוף האדם באופן טבעי, מה שמביא למראה מוצק ורענן, גם באזורים בהם אין הרבה קמטים.
● שימוש משולב - ניתן לשלב בין חומר המילוי וחומצה היאלורונית על מנת לעצב את הפנים לפי הרצון והצורך ולהשיג את המראה המיוחל. 

באילו אזורים ניתן לטפל?

מצח, בין הגבות והגבות עצמן, קמטי מניפה בצידי העיניים, אף, לחיים, שפתיים, סנטר וצוואר. 

מאיזה גיל מומלץ להתחיל בטיפול?

מרבית המטופלים (בעיקר נשים) מגיעים לטיפול בין גילאי 30-35. אולם בשל אפקט המניעתי של חומר המילוי, יש לא מעט אשר מתחילים את הטיפול עוד קודם, על מנת למנוע מקמטים להתפתח. 

ולבסוף - כמה זמן חומר המילוי מחזיק מעמד?

אישור חומר המילוי על ידי ה-FDA כחומר לטיפול בקמטים, הסתמך על מחקרים אשר הראו כי תוצאות הטיפול מחזיקות מעמד כ-3 חודשים בערך. אולם, מחקרים שפורסמו לאחר מכן מצאו שכעבור מספר טיפולים חוזרים, ניתן להפחית את תדירות ההזרקה לאחת לחצי שנה ואף 8 חודשים, ולשמור על תוצאות דומות וטובות. 

כמה עולה טיפול בחומר המילוי?

המחיר נקבע לפי כמות החומר המוזרקת ועל פי המומחיות של המזריק, כמות החומר נקבעת לפי גודל האזור המטופל, ונמדד באיזורים, כל איזור הינו בערך שטח טיפול דומה לשטח של כף יד, המחיר נקבע גם על יד המומחה אצלו מזריקים. 


עוד מידע בנושא בוטוקס?
מלאי פרטים וניצור עמך קשר בהקדם
חיפוש:
search

התחלה בפגישת ייעוץ

להיות שלמים עם הבחירה שלכם

logo-isaps
logo-maccabi