מילוי קמטים

מילוי קמטים

הליך מילוי קמטים שייך לתחום הרפואה האסתטית והוא נחשב לטיפול יעיל ביותר בתופעת הזדקנות העור, כמעט ללא נטילת סיכונים מיותרים. הקמטים המופיעים על עור פנינו לאורך השנים נגרמים כתוצאה משילוב בין גורמים פנימיים וחיצוניים כאחד. מבחינה פנימית, נגרמים קמטי הפנים כתוצאה מהתהליך הטבעי של התבגרות הגוף האנושי, ומבחינה חיצונית נגרמים הקמטים משורה ארוכה של גורמים שונים, כדוגמת: חשיפה ממושכת לקרינת השמש, עישון וזיהום אוויר. מילוי קמטים הוא שם כולל למספר שיטות טיפול שמטרתן להעלים את קמטי הפנים.

מילוי קמטים – לחדש את הנעורים

שלא כמו בעבר, היום ישנן שיטות רבות ברפואה האסתטית באמצעותן ניתן להתמודד עם בעיית הקמטים. מילוי קמטים כולל סידרה של טיפולים שונים הכוללים החלקה של הקמטים באמצעות מילויים בחומרים שונים. הליך מילוי קמטים מאפשר לחדש את מראה עור הפנים, להחליק את הקמטים ולהשיב את גלגל הזמן אחורה כמעט ללא נטילת סיכונים. מסיבה זו, הפך הליך מלוי קמטים לנפוץ ביותר בשנים האחרונות, כאשר הוא מחליף שיטות מסורתיות ומורכבות יותר להחלקת קמטים, כדוגמת הניתוח הוותיק של מתיחת פנים. שלא כמו ניתוח מתיחת פנים, טיפול מילוי הקמטים הוא פשוט ומהיר, טיפול זה אורך לכל היותר כמה דקות ואיננו מלווה כמעט בתופעות לוואי שונות. בניגוד לניתוח מתיחת פנים, טיפול מילוי קמטים גם איננו כרוך בסיכונים כמעט ואיננו דורש שלבי החלמה שונים.

מילוי קמטים – הליך הטיפול וחומרי מילוי

טיפול מילוי קמטים מתבצע, כאמור, באמצעות הזרקה של חומרים שונים אל אזורי הקמטים בפנים. לפני ביצוע ההזרקה נהוג במרבית המקרים למרוח על האזור המיועד חומר אלחוש המונע את תחושת הכאב. לאחר טיפול מילוי הקמטים ניתן לשוב מייד לשגרת החיים. את קמטי הפנים ניתן למלא בחומרים שונים בהתאם למפורט:

  • בוטוקס – הזרקת בוטוקס היא שיטה נפוצה להחלקה של הקמטים באזור שורש האף, המצח והעיניים. הבוטוקס הוא, למעשה, רעלן הגורם לשיתוק שרירי ההבעה באזורי ההזרקה ובעקבותיו להיעלמות קמטי ההבעה לתקופה של עד שישה חודשים.
  • מילוי קמטים -באמצעות חומצה היאלורונית – חומצה היאלורונית היא חומצה טבעית הנמצאת ברקמות החיבור של הגוף. חומצה זו משמשת כמצע לקולגן ולסיבים אלסטיים בגוף, ומאפשרת שמירה על מראה עור גמיש ורענן. כתוצאה מתהליך ההתבגרות פוחתת כמות החומצה היאלורונית הטבעית בגוף ובשל כך נוצרים קמטים על פני העור. באמצעות מילוי קמטים בחומצה היאלורונית ניתן לטפל בקמטי הפנים לתקופה של עד שנה וחצי בממוצע.
פיסול הפנים הינה פעולה המזכירה פעולתו  של אמן המפסל דיוקן. זהו תהליך שדורש ראיה מרחבית של מבנה הפנים והבנה מעמיקה של השינויים העוברים עליהם עם השנים, לתכנון הטיפול המתאים נדרשת גם ראיה אסתטית מתקדמת. למעשה מדובר בתהליך עיצוב הפנים ללא ניתוח. ירידה בנפח העור מתרחשת באורח טבעי עם הגיל. הגדלת התמיכה מתחת לעור מושגת בעזרת הזרקת חומרי מילוי לרוב חומצה היאלורונית אשר מוזרקת הן ליצירת נפח והן לתוך הקמט עצמו.

החומצה ההיאלורונית מיושמת בדרגות סמיכות שונות בהתאמה לעומק הקמט ולנפח  החסר. תהליך ההזרקה ומילוי הקמטים הוא פשוט, קל ובטוח כאשר הוא מבוצע בידיים מיומנות.

 

 לפני מילוי קמטים     אחרי מילוי קמטים
לפני טיפול מילוי קמטים אחרי טיפול מילוי קמטים
לפני מילוי קמטים אחרי מילוי קמטים

הטיפול מיועד לתוספת  נפח בלחיים, לעיצוב קו הלסת או לטיפול בקמטים המודגשים בצידי הפה והאף (נזולביאל ומריונטה). לפני הטיפול נמרחת משחת אילחוש על אזורי הטיפול, אין צורך בהכנה מיוחדת בבית.

במהלך הטיפול ומיד אחריו 

תתכן תחושת אי נוחות בעת ההזרקה, הופעה של אדמומיות, תתכן נפיחות קלה ו/ או סימנים כחולים (המטומות) באזורי ההזרקה, 
משך הטיפול כ- 20-30  דקות, התוצאות נראות תוך כדי ההזרקה ומיד לאחריה. התייצבות התוצאה לאחר כשבועיים, התוצאות נותרות בין שנה לשנתיים.  
סיכונים
זיהום מקומי באזור ההזרקה לא שכיח אם הפעולה מתבצעת בתנאים נקיים. 
יתכן דימום מקומי באזור ההזרקה, יתכנו חבורות באזור ההזרקה שייעלמו בתוך מספר ימים, יצירת תגובה דלקתית או אלרגית לחומצה ההיאלורונית (נדיר).
עוד מידע בנושא מילוי קמטים?
מלאי פרטים וניצור עמך קשר בהקדם
חיפוש:
search

התחלה בפגישת ייעוץ

להיות שלמים עם הבחירה שלכם

logo-isaps
logo-maccabi