העלמת קמטים

העלמת קמטים

טיפולי העלמת קמטים הפכו לנפוצים ביותר במהלך העשור האחרון. היווצרות קמטים על עור פנינו תלויה בגורמים חיצוניים ופנימיים, כדוגמת: חשיפה לקרינת השמש, עישון, זיהום אוויר ונטייה גנטית, והיא בלתי נמנעת. הקמטים הם חלק טבעי ובלתי נפרד מהתבגרות העור, ובמוקדם או במאוחר הם יופיעו כחריצים זעירים בזוויות עינינו, במצח וסביב הפה. עם השנים ילכו חריצים אלה ויעמיקו. עם זאת, היום כבר אין צורך להשלים עם המצב, כאשר ניתן בהחלט להחליק את העור ולהשיב לו את חיוניותו באמצעות סידרה של טיפולי העלמת קמטים, השייכים לרפואה האסתטית. בתחום זה ישנן היום שיטות רבות ומגוונות, כדוגמת: טיפולי פילינג, הזרקת בוטוקס, מילוי קמטים וגם ניתוח למתיחת פנים. את שיטת העלמת הקמטים הרצויה יש לבחור ביחס למשתנים שונים, כדוגמת: העדפות אישיות, עומק הקמטים ומצבו הכללי של עור הפנים.

העלמת קמטים באמצעות טיפולי פילינג

אחת הדרכים הנפוצות מאוד לטשטוש קמטי הפנים או אפילו העלמת קמטים היא באמצעות טיפולי פילינג. היום ישנם טיפולי פילינג מסוגים שונים, כאשר מטרתם היא לקלף את שכבות העור החיצוניות ולחשוף שכבת עור חדשה, חלקה ורעננה יותר. השיטות הנפוצות של העלמת קמטים באמצעות פילינג הן: שימוש בקרן לייזר, פילינג כימי או פילינג מכאני. את השיטה המתאימה יש לבחור ביחס למצב עור הפנים, לעומק הקמטים ולתוצאות הרצויות. טיפול העלמת קמטים זה מתבצע בהרדמה כללית או מקומית, בהתאם לשיטה שנבחרה. 

העלמת קמטים באמצעות חומרי מילוי

שיטה נוספת של העלמת קמטים היא שימוש בחומרי מילוי שונים. בשיטה זו מוזרק חומר מילוי כלשהו אל העור, במטרה להשיב לו את נפחו, להחליקו ולחדש את מראהו. תחום העלמת קמטים זה כולל שימוש בחומרי מילוי סינתטיים או טבעיים, כאשר לכל אחד מהם ישנם יתרונות וחסרונות. העלמת קמטים באמצעות מילוי חומרים סינתטיים כדוגמת סיליקון נשמרת לצמיתות, אך באותה מידה, היא בלתי הפיכה. לעומתה, העלמת קמטים באמצעות חומרי מילוי טבעיים, כדוגמת חומצה היאלורונית היא טבעית ויעילה מאוד, אך תוצאותיה הן זמניות בלבד. בשתי השיטות מבוצע הליך הטיפול בקמטים באמצעות הזרקת החומרים לשכבה התת עורית, לרוב תחת הרדמה מקומית.

העלמת קמטים באמצעות בוטוקס

שיטה פופולארית נוספת להעלמת קמטים ולחידוש עור הפנים היא באמצעות הזרקת בוטוקס. טיפול הזרקת בוטוקס מתאים לקמטי ההבעה בעיקר באזור המצח, בזוויות העיניים ובשורש האף. שכן, הזרקת הבוטוקס, שהוא רעלן, לאזורי פנים נבחרים גורמת לשיתוק שרירי ההבעה וכתוצאה מכך להחלקת הקמטים הנובעים מהם. טיפול הזרקת בוטוקס נמשך בין עשר ל-20 דקות, ונעשה באמצעות מחט דקה וקצרה מאוד. עם זאת, תוצאות טיפול העלמת קמטים זה גם הן זמניות, ונשמרות בממוצע לתקופה שבין ארבעה לשישה חודשים.

העלמת קמטים באמצעות הזרקת שומן עצמי

העלמת קמטים ניתן לבצע גם באמצעות טיפול הזרקת שומן. בשיטה זו נשאב שומן מאחד מאזורי הגוף, כדוגמת: הירכיים, הבטן או העכוז, ומוזרק לעור הפנים במטרה להחליקו ולחדש את מראהו. טיפול העלמת קמטים זה נמשך בין שעה לשעה וחצי, כאשר יתרונו המשמעותי הוא היעדר סכנת דחייה. עם זאת, לא ניתן לצפות את תוצאות הטיפול מראש ולעיתים רקמת השומן פשוט נספגת חזרה בגוף והקמטים אינם נעלמים.

עוד מידע בנושא מילוי קמטים?
מלאי פרטים וניצור עמך קשר בהקדם
חיפוש:
search

התחלה בפגישת ייעוץ

להיות שלמים עם הבחירה שלכם

logo-isaps
logo-maccabi