חומרים שונים למילוי קמטים

חומרים שונים למילוי קמטים
בימים בהם עולה חשיבותו של המראה החיצוני, והטכנולוגיה המתפתחת מוכיחה כי ביכולתה לחולל פלאים בתחום זה, נשים וגברים רבים פונים לביצוע טיפולים אסתטיים שונים. פתרונות שבעבר הלא-רחוק היו נראים כמו חלום שלעולם לא יתגשם - קלים היום לביצוע יותר מאי פעם, הן מבחינה מעשית והן מבחינה כספית. אחד הטיפולים האסתטיים הנפוצים ביותר בגיל המעבר ובגילאים מבוגרים יותר הוא מילוי קמטים. זוהי שיטה יעילה ונוחה להצערת מראה העור, הצוברת תאוצה יותר ויותר מאז הגיעה לישראל.

איך מילוי קמטים עובד?

מילוי קמטים הוא תהליך פשוט וקצר, שאורך לכל היותר שלושים דקות. הוא אינו תלוי בשום פעילות כירורגית, אלא בהזרקת חומרים חיצוניים בלבד. בטיפול הכנה לפני מילוי קמטים במקרים רבים המטפל מורח גם חומר מאלחש לפני הטיפול, או שהחומר המאלחש כבר נמצא בזריקת הטיפול עצמה, וכך הופך התהליך לקל עוד יותר. ניתן לבצע מילוי קמטים הן בקמטי ההבעה (בסביבת העיניים, בזוויות הפה, מעל השפתיים, ועוד) והן בקמטי הגרביטציה (במרכז המצח, בין הגבות ובצידי האף), כאשר לכל אחד מהסוגים יש חומרים למילוי קמטים המתאימים לו. החדרת החומרים נעשית על ידי זריקה בתוך הקמט, והטיפול משַווה לעור מראה צעיר וחלק. אפשר לשוב לשגרה מיד לאחר מכן, ומומלץ להגיע לביקורת לאחר מספר ימים.

מהם החומרים בהם משתמשים למילוי קמטים?

חומרי מילוי הקמטים מתחלקים לשני סוגים: חומרים בעלי השפעה לטווח ארוך מאד ואפילו קבוע, וחומרים בעלי השפעה לטווח קצר יותר - בני תקופה של כשנה. החומרים המשמשים לביצוע מילוי קמטים קבוע הם לרוב סינתטיים, דוגמת סיליקון, ארטיפל, ארטיקול וביו אלקמיד. ואילו בתחום חומרי המילוי לטווח קצר יותר ישנן עשרות אפשרויות, כאשר המומלצת ביותר היא חומצה היאלורונית – המקובלת מאד כיום ודורשת טיפול חד פעמי. חומר מומלץ נוסף הוא הרדיאס – שעמידותו ארוכה יותר מזו של החומצה ההיאלורונית, וכן חומרים המבוססים על קולגן. רוב החומרים הזמניים הם טבעיים, וספיגתם בעור מלאה וחלקה. לכן, אין לחשוש מזיהומים או מסיבוכים בלתי הפיכים במקרה של טיפול לטווח קצר.

מהם הסיכונים ותופעות הלוואי שעלולים להופיע בעקבות הטיפול?

בחומרים רבים למילוי קמטים קיימת האפשרות להופעתן של תופעות לוואי, דוגמת נדידת חומר ויצירת עיוותים או גושים דלקתיים באזור המטופל. אך חשוב להבהיר כי כל התרחישים השליליים לא מתקיימים במקרה שהטיפול בקמטים נעשה על ידי מומחה בכירורגיה פלסטית הבקי בתחום. בנוגע לתגובות אלרגיות של הגוף לחומר מסוים - ניתן לבצע בדיקות אצל רופא לפני הטיפול, ולהתייעץ איתו על חומרים אחרים במקרה שזוהתה תגובה אלרגית לאחד החומרים. מן הראוי לציין שלמרות תופעות הלוואי האפשריות, מילוי הקמטים נעשה מאד נפוץ וקל לביצוע בארץ ובעולם, והסיכונים הכרוכים בכך נמוכים. הטיפול מעניק תחושת רעננות, סיפוק ודימוי עצמי גבוה, ומעבר לכך – הוא פשוט מפנק. 
 
עוד מידע בנושא מילוי קמטים?
מלאי פרטים וניצור עמך קשר בהקדם
חיפוש:
search

התחלה בפגישת ייעוץ

להיות שלמים עם הבחירה שלכם

logo-isaps
logo-maccabi