מתיחת פנים ללא ניתוח

מתיחת פנים ללא ניתוח
המושג "מתיחת פנים" לקוח מעולם האסתטיקה של העור. כשאנחנו שומעים אותו – הוא מיד מתקשר לנו עם חידוש והצערה של עור הפנים. אבל, בהרבה מאד תחומים, נלקח המושג הזה בהשאלה, כאשר רוצים לדבר על חידוש או על ייעול של משהו, לדוגמא: הרבה מאד בתים עוברים "מתיחת פנים" במובן של שיפוצים, הרבה מאד חברות עוברות תהליך של "מתיחת פנים" במובן של פיטור חלק מהעובדים והעסקת אנשים חדשים, וגם בעלי עסקים עושים הרבה פעמים לעסק שלהם מתיחת פנים במובן של להגדיל את העסק ולייעל אותו (על כל פנים (תרתי משמע) – במאמר זה נדבר על משמעותו האמיתית של המושג מתיחת פנים במובן של הצערת עור הפנים.

בין אם אנחנו רוצים בכך ובין אם לא, סימני הזמן - ניכרים על כולנו... הגיל עושה את שלו ומשאיר את סממניו המאד לא אסתטיים על גבי העור. עור זקן ומבוגר בד"כ יאופיין בהידלדלות של העור, הזדקנות שלו ובהופעה של כל מיני קמטוטים וקמטים. עד לפני כמה שנים, כדי לטפל בנזקי הגיל, היה מקובל לבצע התערבות כירורגית, הידועה בשם "מתיחת פנים". מתיחת פנים הייתה פתרון מתבקש למי שהיה לו את הכסף להשקיע בדבר (מתיחת פנים עולה בממוצע סדר גודל של כמה עשרות אלפי שקלים...) ולמי שגם היה מוכן נפשית להפקיד את גופו ואת פניו תחת סכין המנתחים. עולם האסתטיקה, אבל כמו כל דבר, עורך כל הזמן מקצה שיפורים. קיימת כיום טכניקה של מתיחת פנים ללא ניתוח – מה זה בעצם אומר ואיך עושים את זה?

לפני שניכנס להסבר על התהליך עצמו של מתיחת פנים לא ניתוח, עלינו קודם כל להבין את הפיזיולוגיה של העור, ומה הוא בעצם הגורם המרכזי לתהליך ההזדקנות. היום – פלסטיקאים ורופאי עור מבינים יותר מבעבר, שמה שבעצם גורם למראה מבוגר של העור זה אובדן נפח של עור הפנים, קמילה שלו, ספיגה שלו ולאו דווקא קמטים. זאת אגב גם הסיבה, שהרבה פעמים יוצא לנו לראות נשים בוגרות שהן כולן מאד מתוחות, אין על הפנים שלהם אפילו קמט אחד לרפואה, אבל בכל זאת – הן נראות לנו מאד מבוגרות ובעלות מראה סינתטי... כדי להבין יותר טוב את מבנה עור הפנים – דמיינו בצל... כמו בצל, גם עור הפנים עשוי שכבות שכבות. יש את שכבת האפידרמיס, הדרמיס, שכבת התת-עור, שכבה של שומן שכבה של שריר ועוד ועוד. הזדקנות של עור הפנים, הוא בעצם תהליך שחל בכל השכבות הללו ולא רק בשכבה העליונה של העור. השכבות מאבדות מנפחן, נספגות, מדלדלות, וזה בעצם מה שיוצר בסופו של דבר את המראה המבוגר.

כדי להחזיר את שכבות העור למצבן הקודם, צריך לטפל בכל השכבות ולתת מענה לכל שכבה ושכבה שנספגה. זה בעצם מה שמתיחת פנים ללא ניתוח עושה. בתהליך עצמו – מזריקים ומתאימים לכל שכבה את מה שאבד לה, לדוגמא: לשכבות שהן יותר עמוקות – נהוג להחדיר חומרים סמיכים יותר כמו חומצות היאלורוניות בצפיפות ובסמיכות גבוהה, קולגן, שומן עצמי, תאי גזע ועוד. לשכבות היותר עליונות, נהוג להחדיר חומרים עדינים ורכים יותר, ובאזור העליון של העור – האזור השטחי – מחדירים לעור חומרים דלילים ביותר, שנותנים לעור כאילו את ה"זיגוג" הסופי ואת המראה המיוחל - החלק והאחיד. 
 
בעצם, השיטה של מתיחת פנים ללא ניתוח, דוגלת בעיקרון של מילוי העור מבפנים – פיסול של הפנים. אם בעבר, ניתוח פנים שזאת השיטה המסורתית, דגל בלמתוח את השכבה העליונה של העור - השכבה השטחית (וזה גם מה שיצר הרבה פעמים בקרב נשים את המראה המבוגר, למרות ה"החלקה"), היום מאמינים כי שיטה זאת לא רק שאינה יעילה, אלא אפילו פוגמת באסתטיקה של העור.
דבר מאד חשוב, כשעושים מתיחת פנים ללא ניתוח – הוא לאבחן ראשית כל את המצב ההתחלתי של העור. יש לעשות זאת מכל כיוון ומכל הזוויות. ד"ר דודי שמש, מתמחה בפלסטיקת עור מסביר: "לכל אישה יש תהליך הזדקנות משלה. תהליך ההזדקנות הוא דבר מאד אישי. אצל חלק מהנשים מתבטאת ההזדקנות בנפילה של קו הלסת והצוואר, יש נשים שעיניהן נופלות ואז תהליך ההזדקנות יתבטא בצניחה של עפעפיים וגבות. משום כך לפני כל ניתוח בין אם מעורב בו סכין או לא – צריך לעשות אנאליזה של העור". במתיחת פנים ללא ניתוח, נהוג לעשות אנאליזה שכזאת, ע"י צילום תלת מימדי של הפנים. עושים צילום דיגיטאלי של מבנה הפנים משתיים-עשרה זוויות שונות, ואז מתקבלת תמונה כללית של מצב הפנים.

בנוסף גם חשוב מאד, שתהיה הרמוניה בין כל חלק וחלק בפנים, מה הכוונה? אי אפשר לדוגמא לטפל בקו הצוואר, להחליק אותו ולמתוח, ולהשאיר את יתר הפנים נפולים. במתיחת פנים, חשובה מאד ההרמוניה והאיזון, אם רוצים לקבל מראה שהוא אסתטי, טבעי ויפה.

לגבי עמידות הטיפול, הרבה אנשים שואלים מהו התוקף של הטיפול הזה – כמה זמן הוא מחזיק... זה אגב עוד יתרון של מתיחת פנים בטכניקה הזאת של "פיסול הפנים". הטיפול פשוט מחזיק ומחזיק ומחזיק – המקסימום שצריך לעשות לו זה "מקצה שיפורים" בנוסח של הזרקות חד פעמיות אחת לכמה שנים, אם רוצים לשמר אותו יותר טוב. התהליך הזה של פיסול הפנים הוא גם הרבה יותר בריא לעור מאשר סכין מנתחים. הוא מעודד את הפיברוגלסים (שאלו הם התאים שמייצרים קולגן) להפריש עוד ועוד קולגן. כך בעצם התהליך נשמר ושומר על עצמו – בעצם מה שאנחנו עושים כאן, זה אנטי-אייג'ינג לעור הפנים
עוד מידע בנושא מתיחת פנים עם חוטים?
מלאי פרטים וניצור עמך קשר בהקדם
חיפוש:
search

התחלה בפגישת ייעוץ

להיות שלמים עם הבחירה שלכם

logo-isaps
logo-maccabi