פילינג לפנים

פילינג לפנים

פילינג לחידוש עור הפנים

אחד הטיפולים הוותיקים והמוכרים בעולם הרפואה האסתטית, זהו טיפול המסיר שכבות של תאים מהעור, לאחר הסרת התאים מראה העור רענן וקורן. ישנם סוגי פילינג בעומקים שונים בהתאם לרובדי העור אליו הוא חודר.

למי מתאים הפילינג? 

זהו טיפול המתאים למי שמעוניין לחדש ולתחזק את מראה העור, יש להתאים את הפילינג הנכון  לסוג העור של המטופלת. לדוגמא: 
• נערה הסובלת  מפצעי בגרות בפנים, זקוקה לפילינג שטחי שיחדור לתוך בלוטות החלב ויעזור בייבוש הפצעים ויסייע בהחדרת החומרים הטיפוליים. 
• גבר בגיל המעבר שעבד שנים רבות בשמש ופניו מלאות בכתמים חומים ונזקי שמש זקוק לרוב לטיפול פילינג בינוני מעמיק ויסודי.
• אישה המעוניינת במראה זוהר לקראת אירוע משפחתי צריכה לקבל את הטיפול המתאים עבור איכות וצבע עורה. 

בפגישת ייעוץ הרופא בוחן את המטופל ואת סוג עורו ומתאים במיוחד את הפילינג המתאים עבורו.

מבנה העור

העור מחולק לשלוש שכבות: 

אפידרמיס השכבה העליונה - בבסיסה תאים מתחלקים ובחלקה העליון תאים מתים (שכבת קרן)  לתא עור לוקח כחודש להגיע מהבסיס לשכבה העליונה.
דרמיס השכבה האמצעית - שכבה המכילה קולגן, אלסטין וחומצה היאלורונית. 
היפודרמיס השכבה התחתונה - בעיקרה הינה שומן תת עורי. 


מבנה העור - פילינג

 סוגי הפילינג המבוצעים 

 

פילינג יופי - מבוצע על ידי חומצות חלשות מיועד להסיר את שכבות התאים המתים של האפידרמיס (שכבת הקרן), הטיפול מעניק  מראה רענן וקורן ומתאים במיוחד לקראת אירוע. 

פילינג שטחי - מבוצע ע"י חומצות חזקות יותר ותפקידו להסיר את כל שכבות האפידרמיס ולהגיע עד לשכבת הבסיס שלו. טיפול זה נועד להבהרת כתמי פיגמנטציה, לטיפול בנגעים שטחיים בעור, לשיפור מראה וגוון  העור וכטיפול משלים לאקנה (פצעי בגרות). לתוצאות אופטימליות ניתן להגיע לאחר סדרה של 3-6 טיפולים המבוצעים בהפרש של שבועיים עד חודש. הפילינג מותאם אישית לכל לקוחה ולגוון עורה. קיימים סוגי פילינג המותאמים לבעלות עור בהיר / או עור כהה.

לאחר הפילינג השטחי 

כיומיים לאחר הטיפול נראה אודם וקילוף קלים שחולפים בתוך ימים בודדים. מומלץ לבצע את הטיפול לקראת סוף השבוע, החזרה לשגרה מהירה ואין צורך בימי חופש מהעבודה.

פילינג בינוני  

פילינג בינוני מבוצע על ידי חומצות חזקות ותפקידו להסיר את כל שכבות האפידרמיס ואת שכבת הדרמיס העליון. טיפול המיועד לשיפור מרקם העור, לטיפול בקמטוטים עדינים, לטיפול בכתמים כתוצאה מחשיפה לשמש. הטיפול עוזר לשמור על מראה עור צעיר ורענן לאורך זמן. הטיפול מומלץ רק לבהירות עור מומלץ טיפול אחת לשנה. 

מה לצפות לאחר פילינג בינוני 

אודם כהה מיידית לאחר הטיפול, יומיים לאחריו נוצר גלד (קליפה חומה) על הפנים שמתקלף בתוך מספר ימים. יש להתארגן לטיפול ולתכנן חופש של כחמישה ימים מהעבודה.

הכנה לטיפול פילינג שטחי ובינוני

רחצה קבועה של הפנים בסבון מיוחד, יש למרוח  קרם יום וקרם לילה להבהרה אשר נרקחים על פי נוסחה דרמטולוגית ומותאמים לעור הלקוחה. יש צורך בהכנה של כשבועיים עד חודש לפני טיפול הפילינג ולהמשיך בטיפול בקרמים גם לאחריו. לסובלים מהרפס השפתיים יש ליטול כדורי זובירקס כטיפול מונע יומיים לפני הפילינג ושלושה ימים אחריו. ישנה חובה למרוח על הפנים קרם הגנה עם מקדם הגנה SPF 50+ הכולל הגנה גם מ- UVA, יש להמעיט ככל שניתן חשיפה לשמש ישירה, לחבוש כובע רחב שוליים ולהימנע משיזוף. 
סיכונים בטיפולי פילינג 
• התפרצות של הרפס בשפתיים ובפנים - נדיר במקרה של נטילת טיפול מונע.
• החמרה בהיפר פיגמנטציה - נדיר, נגרם בדרך כלל במידה והפילינג לא מותאם לגוון העור ובעקבות הכנה לקויה לטיפול.
• זיהום חיידקי – לא שכיח, אם הטיפול מתבצע בתנאים נקיים.


 עוד מידע בנושא פילינג?
מלאי פרטים וניצור עמך קשר בהקדם
טיפולים נוספים:
חיפוש:
search

התחלה בפגישת ייעוץ

להיות שלמים עם הבחירה שלכם

logo-isaps
logo-maccabi