תהליך ההחלמה הסרת נגעי עור

תהליך ההחלמה הסרת נגעי עור
הליך הסרת נגעי עור הוא הליך כירורגי פשוט ויעיל המאפשר להסיר נגעים מאזורי גוף שונים. הסרת נגעי עור נמשכת לרוב בין רבע שעה ל-20 דקות, וההתאוששות ממנה היא כמעט מיידית. תופעות הלוואי של הסרת נגעי עור חולפות במהירות ואחוזי הסיבוכיםהכרוכים בניתוח הם נמוכים ביותר. הסרת נגעי עור בשיטת ה-Shaving מתבצעת במרפאתו של ד"ר וולף והליך הסרת נגעי עור עמוקים יותר, בשיטת ה-Excision, בחדר ניתוח.

הליך הסרת נגעי עור איננו כרוך כמעט בכאב, ורבים מהמטופלים אף אינם משתמשים בביטוי כאב כדי לתאר את תחושותיהם. עם זאת, תחושות של אי נוחות באזור ההסרה, נפיחות מסוימת ושטפי דם תת עוריים הם תופעות שכיחות למדי לאחר הסרת נגעי עור והן חולפות תוך מספר ימים. לאחר הסרת נגעי עור מתפתח לרוב גלד באזור, הנעלם לאחר כשבוע עד שבועיים. במרבית המקרים בהם מבוצעת הסרת נגעי עור עמוקה תישאר באזור ההסרה צלקת. עם זאת, הצלקת לאחר הליך הסרת נגעי עור עמוקים היא לרוב זעירה ובמהלך הזמן היא מתבהרת ומקבלת את גוון העור. בנוסף לכך, חשוב לדעת, כי שומות שהוסרו ממקום מסוים בגוף אינן גדלות מחדש אך שומות אחרות יכולות לתפוס את מקומן.

הסרת נגעי עור – "סולם וולף"

לאור ניסיונו, יצר ד"ר וולף סולם כאב והחלמה המבוסס על תחושותיהם של מנותחות ומנותחים רבים. סולם הכאב של ד"ר וולף נועד לתת מושג על תחושת הכאב המתלווה להליך הסרת נגעי עור ולשלביו השונים. הסולם נע בין 1 ל-10, כאשר 1 מציין רמת כאב מינימאלית, כדוגמת התחושה המתלווה לזריקת חיסון בישבן, ו-10 מציין רמת כאב רבה, כדוגמת הכאב המתלווה לשברים אורטופדיים לפני קיבועם. ביומיים הראשונים לאחר הסרת נגעי עור רמת הכאב היא 2 בסולם וולף; עד כשבוע לאחר הסרת נגעי עור רמת הכאב היא 1 בסולם וולף; ולאחר שבוע ממועד הסרת נגעי עור לרוב לא קיים כאב כלל.

הסרת נגעי עור – חזרה לשגרה

לאחר הסרת נגעי עור נדרש פרק זמן קצר של התאוששות, ללא צורך באשפוז. החזרה לשגרת החיים הרגילה היא כמעט מיידית.

עוד מידע בנושא טיפול בנגעי עור ?
מלאי פרטים וניצור עמך קשר בהקדם
חיפוש:
search

התחלה בפגישת ייעוץ

להיות שלמים עם הבחירה שלכם

logo-isaps
logo-maccabi