שאלות נפוצות הסרת נגעי עור

שאלות נפוצות הסרת נגעי עור

ההחלטה על הסרת נגעי עור מלווה, מטבע הדברים, בהתלבטויות, בחששות שונות ובשאלות רבות. בחלק זה ריכז עבורכם ד"ר וולף שאלות חשובות בנושא הסרת נגעי עור ואת התשובות עליהן.

כיצד מתבצעת הסרת נגעי עור?

הסרת נגעי עור היא הליך כירורגי פשוט ביותר הנעשה תחת הרדמה מקומית ואיננו מצריך אשפוז. הסרת נגעי עור מתבצעת בשתי שיטות בהתאם לסוג הנגע. שיטת ה-Shaving מתאימה להסרת נגעי עור שאינם עמוקים. שיטה זו היא פשוטה ביותר, מזכירה מעט את פעולת הגילוח ואיננה מותירה כמעט כל סימן על העור. הסרת נגעי עור בשיטת ה-Excision מיועדת להסרת נגעי עור עמוקים. הליך הסרת נגעי עור עמוקים מתבצע בחדר ניתוח, כאשר לאחר ההסרה, יש צורך בתפירה של שולי העור. בשיטה זו נותרת צלקת קטנה על העור.

באלו מקרים נהוג לבצע הליך הסרת נגעי עור?

הסרת נגעי עור מתאימה להסרה של נגעים שונים מטעמים אסתטיים או כאשר קיים חשד לסרטן העור. ניתן להסיר שומות בולטות או שטוחות, יבלות ויראליות שטוחות או בולטות באזורים שונים בגוף ובעיקר באזור הפנים, הידיים והרגלים, כתמי גיל באזור הראש, הצוואר, האמות והשוקיים, עודפי עור סביב העיניים, בבתי השחי, בצוואר ובמפשעות, מנגיומות ונגעי עור אחרים המופיעים באזורים שונים בגוף כתוצאה משינויים הורמונאליים, הידבקות או בעקבות דיכוי של המערכת החיסונית.

האם נותרת צלקת לאחר הליך הסרת נגעי עור?

לאחר הסרת נגעי עור שטחיים לרוב לא ניתן יהיה להבחין בצלקת שתישאר על העור. הצלקת הנותרת לאחר הסרת נגעי עור עמוקים יותר תלויה במאפייניו של הנגע, באזור הכריתה, בסוג העור ובתגובתו. לרוב, גודלה של הצלקת יהיה רחב אפילו עד פי שלושה מגודלו המקורי של הנגע או אף רחב יותר, במקרה בו נעשה שימוש במתלה עור. בכל מקרה, עם הזמן מקבלת הצלקת את גוון העור ומטשטשת מאוד.

האם קיימות שיטות אחרות של הסרת נגעי עור בנוסף לשיטה הכירורגית?

הסרת נגעי עור ניתן לבצע גם באמצעות הקפאה בחנקן נוזלי, מחט חשמלית, קרן לייזר או אפילו באמצעות שימוש בגלי רדיו. עם זאת, מרבית השיטות מתאימות בעיקר להסרה של נגעים שאינם עמוקים. בנוסף לכך, בשיטות אלה לא ניתן לשלוח דגימה מהנגע לבדיקה פתולוגית כדי לוודא מעל לכל ספק שהוא איננו ממאיר חלילה.

האם הסרת נגעי עור מתבצעת בהרדמה?

הסרת נגעי עור מתבצעת לרוב בהרדמה מקומית או באמצעות חומר אלחוש בלבד. עם זאת, לעתים רחוקות יש צורך בהרדמה אזורית או כללית בעת הסרת נגעי העור. במקרים בהם נדרשת כריתה מורחבת או כריתה חוזרת של האזור לאחר קבלת תשובה מהמעבדה, לרוב מתבצע הליך הסרת נגעי עור בהרדמה אזורית או אפילו בהרדמה כללית.

עוד מידע בנושא טיפול בנגעי עור ?
מלאי פרטים וניצור עמך קשר בהקדם
חיפוש:
search

התחלה בפגישת ייעוץ

להיות שלמים עם הבחירה שלכם

logo-isaps
logo-maccabi