כל מה שרצית לדעת על ניתוחי חזה

כל מה שרצית לדעת על ניתוחי חזה
26.9 | פורסם ע״י: ד״ר וולף

במאמר זה נענה על מספר שאלות נפוצות בקשר עם ניתוחי חזה:

מהם הסיכונים הקיימים בניתוח הגדלת חזה?
תחום ניתוחי החזה הינו תחום מפותח ושכיח מאד, ולכן כרוך בסיכונים נמוכים מאד אולם יש לקחת אותם בחשבון טרם קבלת ההחלטה. ראשית, כתוצאה מהניתוח לרוב יופיעו דימומים, נפיחות ושטפי דם. הסיכון הנפוץ הוא אסימטריה של החזה או של הפטמות- מכיוון שכך, ישנו תיאום ציפיות בין המנותחת למנתח הפלסטי ורק במהלך ניתוח הגדלת החזה, קובע המנתח מה יהיה גודל השתל הנכון, המתאים והסימטרי ביותר למנותחת- בהתאם לדרישותיה כמובן.

סיבוכים נוספים הינם נדירים יותר וכוללים הצטברות דם אשר עלולים לדרוש ניתוח שינקז את הדם, צניחה של החזה לאחר הניתוח או קפלים בחזה. את רוב הסיבוכים הללו ניתן למנוע באמצעות הכנה נכונה לניתוח וכן המשך טיפול ראוי לאחריו.

כאשר עושים ניתוח להגדלת חזה, האם הצלקות מהניתוח עוברות והאם השתלים יחזיקו מעמד לכל החיים?
התפרים מהניתוח אמנם נמסים לתוך העור, אך הצלקת תישאר תמיד, למרות זאת הצלקת היא לרוב קטנה מאוד ואינה בולטת כיוון שהיא נעשית בקפל התחתון של השד. מבחינת השתלים עצמם- כיום השתלים מחזיקים מעמד שנים רבות, אך יש צורך לבצע החלפה שלהם כל 10-15 שנים. בנוסף יש לבדוק אותם אחת לשנה על מנת לוודא תקינותם.

אני מעוניינת לעשות ניתוח להקטנת חזה אך בנוסף גם לבצע הרמת חזה. האם זה ידרוש ממני שני ניתוחים שונים?

ברוב במקרים, ניתן לבצע ניתוח הקטנת חזה במקביל לניתוח הרמת חזה, באותה מידה שבה ניתן לעשות גם הגדלת חזה במקביל להרמת חזה. שילוב שני הניתוחים ביחד עוזר למנתח לעצב את החזה בצורה הטובה ביותר ולהתאימו בצורה סימטרית ומדוייקת למנותחת.

כמה זמן נמשך ניתוח הרמת החזה עצמו ואילו הכנות מוקדמות עלי לעשות טרם הניתוח?
ניתוח חזה שמטרתו הרמת החזה לרוב אורך בין שעתיים לארבע שעות. כמובן שיש מקרים בהם הוא נמשך אפילו יותר, בהתאם למורכבות ולגודל השדיים. מבחינת הכנות מוקדמות, כמובן שתצטרכי לפגוש רופא שיאשר את ביצוע הניתוח, אך מעבר לכך תצטרכי לעשות בדיקות דם, ממוגרפיה, צילום חזה ואק"ג, הפסקת תרופות מדללות דם וכמובן להפסיק לעשן שבועיים לפני הניתוח ושבועיים לאחריו.

דילוג לתוכן