ניתוח מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן

עשיתם כבר כל מה שאפשר, שמרתם על תזונה נכונה, הקפדתם על כושר גופני ועדיין, הבטן שלכם רפויה ולא מתוחה. יתכן וזה באמת כבר לא תלוי בכם ובמה שתעשו. לידות והריונות או ירידה דרסטית במשקל, גנטיקה, כל אלו ועוד משפיעים על מבנה הגוף ומראה הבטן ומשנים את צורתה.

מתיחת הבטן החריגה הקשורה לרוב להריון, גורמת לשרירים ולסיבי האלסטין להיקרע, הבטן בדרך כלל לא שבה להיות מוצקה כשהייתה. העור נותר רפוי ובעל סימני מתיחה וגם אופן פיזור השומן משתנה. פעילות ספורטיבית חשובה ונחוצה, אולם לעיתים מאומצת ככל שתהיה, לא בהכרח תשנה את מראה הבטן והפתרון היעיל שיכול להחזיר לבטן את המראה הטבעי הוא ניתוח פלסטי למתיחת בטן.

מדוע ירידה ניכרת במשקל מובילה לבטן רפויה?

ירידה חדה במשקל מובילה לעודפי עור באזור הבטן התחתונה, הנראים במקרים רבים כקפלים בלתי אסתטיים, אשר הם דורשים טיפול בסימני מתיחה. בנוסף עלולים עודפי עור אלה לגרום לבעיות שונות, החל מדלקות, דרך פגיעה באינטימיות וכלה בכאבי גב. בנוסף הופך העור לפחות גמיש, וגם שרירי הבטן נחלשים עם השנים, והשילוב של כל אלה מוביל למראה רפוי ולא נעים – שהפיתרון עבורו הוא כאמור ניתוח מתיחת בטן.

מה זה ניתוח מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן הינו ניתוח פלסטי שמטרתו היא הסרת עודפים של שומן ועור, והידוק שרירי דופן הבטן, שבסופו הבטן נראית מתוחה ואסתטית יותר. ניתוח זה שכיח מאוד בקרב נשים לאחר לידה אחת או מספר לידות, ששרירי הבטן שלהן נרפו, ונשארו להן עודפי שומן, כתוצאה מההרזיה שלאחר הלידה. כמו כן הוא נפוץ אצל נשים וגברים שהיו שמנים בעבר, ולאחר שעברו מספר דיאטות הם רזו, אך נותרו להם עודפים של שומן ועור בבטן.

הניתוח מתבצע תוך הרדמה מלאה, הוא אורך כשעתיים – שלוש, ולאחריו יש לשהות לילה בבית החולים לצורך השגחה. היקפו של הניתוח תלוי בכמויות השומן ועודפי העור שהצטברו בבטנו של המנותח, וברפיון של שרירי הבטן שלו.

ד"ר וולף – מנתח פלסטי בכיר בעל ניסיון רב בביצוע ניתוחי מתיחת בטן

על מנת שניתוח מתיחת הבטן יבוצע בהצלחה ועל הצד הטוב ביותר, מומלץ לעבור אותו אצל מנתח פלסטי מנוסה שערך כבר ניתוחי מתיחת בטן רבים. ד"ר יורם וולף הוא כירורג פלסטי, שמאחוריו ניסיון של שנים בעריכת ניתוחי מתיחת בטן. המקצועיות והיחס המסור שלו, מלווים את המנותחים לאורך כל שלבי הניתוח, החל מהשלב בו מתבצעת עמו השיחה הראשונית שבמהלכה נבדקת התאמתו לניתוח, ועד לתהליך ההחלמה, בו הוא עובר ביקורת על מצבו.

ניתוח מתיחת בטן של ליהי גרינר
ניתוח מתיחת בטן של ליהי גרינר

כיצד מתבצע ניתוח מתיחת בטן?

ניתוחי מתיחת בטן מתבצעים בהרדמה מלאה, בניגוד לתהליכים פשוטים יותר כגון באדיטייט ונמשכים בין שעה וחצי לשלוש שעות. בחלק המקרים ישנו צורך באשפוז בן לילה אחד לאחר הניתוח.

ישנם מספר סוגי מתיחות בטן, כשההבחנה העיקרית היא בין ניתוח הכולל הידוק שרירים לבין ניתוח שאינו כולל הליך זה. ניתוחים מהסוג השני הם פשוטים יותר, ואילו ניתוחים הכוללים את הידוק השרירים, מטבע הדברים, הם מורכבים יותר וגם כרוכה בה מידה רבה יותר של כאב (אותו מומלץ לפוגג באמצעות משככי כאבים). לצד הידוק שרירי הבטן, אם נדרשת פעולה שכזו, כורת המנתח את עודפי השומן באזור הבטן, מעצב את העור העודף ומותח אותו. את הצלקת מקפידים הרופאים המבצעים מתיחות בטן למקם מתחת לקו הביקיני, כך שהן מוסתרות, מה גם שממילא הן עדינות למדי ובלתי מורגשות כמעט.

לאחר הניתוח חשוב לחגור חגורת בטן השומרת על האזור ומעצימה את האימפקט של ההליך הכירורגי, להימנע ממאמצים גופניים עד לקבלת אישור מהרופא המטפל, לדאוג שאזור הבטן לא ייחשף לשמש במשך כחודש וחצי וכן לשמור על משקל הגוף ועל תזונה נכונה ובפרט כזו העשירה בחלבונים.

מטרתו העיקרית של הניתוח

מטרתו של ניתוח מתיחת בטן היא להוציא את עודפי השומן בבטן התחתונה שנוצרו אצל גברים או נשים כתוצאה מירידה משמעותית במשקל . תופעה זו מתרחשת כתוצאה מהרזיה משמעותית או מהריון גדול. לאחרונה ניתן לראות, כי הביקוש לניתוח מתיחת בטן מתרחב מגיע גם מקרב צעירים ונשים שעוד לא הרו. הסיבה לכך נעוצה בתוצאה האסתטית שמאפשר.

הניתוח- בטן שטוחה לאורך זמן. יחד עם זאת, ניתוח מתיחת בטן מחייב ייעוץ ובדיקה מקדימים אצל מנתח פלסטי, בכדי לאזן את ציפיות המטופל למול מבחן המציאות שאינו מאפשר תמיד את תיקון כל סוגי הבעיות השונות.

המלצה לקראת המתיחה

ההמלצה לקראת המתיחה היא להוסיף לתזונה ברזל וכן ויטמינים, על מנת שהגוף יהיה חזק דיו לעבור את ההליך הכירורגי (שאמנם אינו נחשב מסוכן או כזה שכרוכים בו סיבוכים רבים, אולם בכל זאת מדובר בטלטלה עבור הגוף).

שיטות הניתוח

באופן כללי ההליך של ניתוח מתיחת בטן כולל: הידוק של שירי הבטן, הוצאה של עודפי השומן, ועיצוב עודפי העור. עם זאת, קיימות כיום מספר שיטות המשפרות את דופן הבטן, אותן יש להתאים לכל מטופל בהתאם לציפיותיו ולנתונים שעלו מן הבדיקות השונות. להלן יפורטו השיטות השונות, תוך סיווגן למטופלים השונים.

מתיחת בטן

שיטה זו מתאימה לסוגי מטופלים עם עודפי עור גדולים באופן משמעותי. בשיטה זו, מוציאים במהלך הניתוח את עודפי העור הנמצאים בבטן התחתונה: מאזור הטבור ועד השיער, ולרוחב הבטן- מעצם אגן אחת לעצם האגן השנייה. השלב הבא של הניתוח בשיטה זו, הוא טיפול בבטן העליונה שבה תתבצע הפרדה של העור עד קרוב לקשת הצלעות. יש לחזק את שרירי הבטן הרפויים, ואז- יש למתוח את העור כלפי מטה. מתיחה זו היא זו שיוצרת צלקת לרוחב הבטן התחתונה, המשתנה בין מטופל אחד למשנהו, בהתאם לנתונים הראשוניים.

מתיחת בטן אורכית

שיטה זו מתאימה למטופלים שריכוז העור העודף שלהם אינו בבטן התחתונה, אלא מעל ומתחת לטבור, כלומר באמצע הבטן. שיטה זו מכונה אורכית, כיוון שמתיחת הבטן בה מתבצעת לאורך הבטן. במהלך הניתוח, מוציאים את העור מאזור עצם הברח ועד לשיער. היתרון של ניתוח זה הוא תוצאה נאה של דופן הבטן, תוך הדגשת קו המותניים. עם זאת, החיסרון המשמעותי בשיטה זו הוא הצלקת הארוכה שהוא מותיר ממרכז הבטן ועד לסופה.

מיני מתיחת בטן

ניתוח זה הינו פשוט יותר מהניתוחים שהוזכרו, היות והוא מתאים למטופלים שעודפי העור אצלם מרוכזים בבטן התחתונה, אך שרירי הבטן שלהם הינם חזקים ולא רפויים. בהשוואה לניתוח מתיחת בטן מלאה, ניתוח זה הוא קל ופשוט יותר. הניתוח אינו נוגע כלל בטבור, ומשאיר אחריו צלקת קטנה בבטן התחתונה. ניתוח זה לא דורש אשפוז, אך הוא מתבצע בהרדמה כללית או בהרדמה מקומית עם טשטוש.

שילוב ניתוח עם שאיבת שומן

כבר בתקופות עתיקות, נהגו בני האדם להתעסק בגופם ובמראה החיצוני שלהם. כמובן שהיופי הוא בעיני המתבונן, ולכל אחד הגדרה שונה למה יפה ומה יפה פחות, אך כיום כולם מסכימים כי שומן עודף הוא בהחלט פחות יפה. ההוכחה לכך, היא העובדה שקיימות היום כל כך הרבה אפשרויות להיפטר מהשומן העודף.

אינספור דיאטות ושיטות הרזייה, מכוני כושר בכל פינה, מגוון חוגים לעיצוב וחיטוב הגוף ומבחר ניתוחים פלסטיים שונים. בשנים האחרונות ניתן לראות גידול משמעותי בניתוחים משולבים, המציעים פיתרון לשני איזורים שונים בגוף, או לשתי בעיות באותו האיזור. אחד הניתוחים המשולבים הנפוצים ביותר, הוא ניתוח שאיבת שומן המשולב עם מתיחת בטן.

שאיבת שומן, היא למעשה טיפול רפואי שבו מסירים שומן לא רצוי עד להשגת המראה הרצוי. השאיבה של השומן, למעשה "מפסלת" את הגוף ומשנה את הפרופורציות שבו. בשונה מהניתוח עצמו שבו לא שואבים שומן, אלא רק מסלקים תאי שומן עם השומן שיש בהם.

מהו תהליך שאיבת שומן?

תהליך שאיבת שומן הוא תהליך ניתוחי, שמטרתו היא לפסל ולעצב את הגוף על ידי הסרה של שומן לא רצוי. השלב השני של הניתוח, מתיחת הבטן, הוא תהליך שמטרתו להיפטר מכל עודפי העור ולטפל בהתרופפות דופן הבטן. שני הניתוחים האלה, המשולבים בניתוח אחד, למעשה משלימים זה את זה ומעניקים למטופל את התוצאות המבוקשות, בניתוח אחד בלבד.

שאיבת השומן מאזור הבטן משאירה אחריה עודפי עור, שעלולים להוות בעיה בעתיד. לכן, משלימים את שאיבת השומן עם מתיחה של הבטן והסרת עודפי העור. כך מתקבלת למעשה בטן חדשה ומתוחה לגמרי.

היתרון בשילוב שאיבה ומתיחה באותו ניתוח

ניתוח שאיבת שומן המשולב עם מתיחת בטן, מאפשר לעבור את כל התהליך בהרדמה אחת בלבד, תקופת החלמה אחת בלבד וכמובן חיסכון משמעותי בעלויות, בהשוואה לביצוע שני ניתוחים נפרדים. בנוסף, מחקרים הוכיחו כי ניתוח שאיבת שומן המשולב עם מתיחת בטן, מערב פחות איזורים הנחשבים לבעייתיים בבטן, יוצר פחות תפרי מתח ושומר טוב יותר על רשת כלי הדם באיזורי הניתוח.

זהו ניתוח בטוח גם לבעלי סיכון מוגבר, ובעל יעילות גבוהה יותר מהניתוחים הנפרדים. אך חשוב להקפיד על כך שניתוח משולב של שאיבת שומן עם מתיחת בטן, יתבצע על ידי מנתח מנוסה ומיומן. משך הניתוח אמור להגיע לחמש שעות לכל היותר, כדי להימנע מתופעות לוואי וסיכונים כתוצאה מהרדמה, דימום וכו'.

מספר טיפים למנותחת במתיחת בטן

בחודש הראשון לאחר הניתוח יש להימנע מהרמה של משקל כבד או ביצוע של פעילות אינטנסיבית מדי, היות וזה יכול לפגוע בתוצאות הניתוח. יש לרכוש סבון מיוחד שבאמצעותו ניתן יהיה לשטוף את האזור של הניתוח ללא חשש לזיהום של הצלקת. מדובר בסבון שמכיל חומר כימי אשר מחטא אותה.

ישנה חשיבות גדולה לאיכות הציוד של השאיבה והמתיחה בבית החולים, שכן לא בכל בית חולים יש ציוד יקר ואיכותי באותה המידה. לפני שתחליטו על ביצוע הניתוח, וודאו מול הרופא המנתח את טיב הציוד בבית החולים בו יבוצע הניתוח, שכן יש לו השפעה גדולה על הצלחתו.

יש לבקש מהמנתח שיבצע את קו החיתוך נמוך ככל האפשר, על מנת שלא יראו את הצלקת בעת לבישת בגד ים או מכנסיים קצרות.

לאילו מקרים נוספים מתאימה מתיחת בטן?

מתיחת בטן היא הפיתרון המומלץ על ידי מנתחים פלסטיים גם לנשים אחרי לידות מרובות עוברים או כאלה שחייבו ניתוח קיסרי. לידות שכאלה גורמות אף הן, בדומה לירידה דרסטית במשקל, לבטן רפויה ומידלדלת, ועל כן ניתוח המתיחה אפקטיבי מאוד עבורן ומחזיר להן את המראה המתוח והרצוי שאפיין את הבטן לפני ההריונות

לסיכום

המשקל שלנו, ובעקבותיו צורת הבטן, הם פקטור משמעותי במיוחד בדימוי הגופני שלנו, בדימוי העצמי באופן כללי ולמעשה יש להם השפעה ניכרת על תחומים רבים בחיינו. גברים ונשים רבים הסובלים מעודף משקל משמעותי פוצחים בדיאטה חריפה, או במקרים מסוימים אף פונים לעזרת ניתוח קיצור קיבה – ובעקבות צעדים אלה משילים במהירות קילוגרמים רבים.

התוצאה: משקל קל יותר, אולם במקביל גם בטן רפויה ובלתי אסתטית. הפיתרון: מתיחת בטן – הליך כירורגי נפוץ למדי בימינו, שמטרתו הענקת מראה מתוח, רענן וחיוני יותר, וכמובן גם צעיר יותר, לבטן ולכל האזור שבין החזה למפשעה! צרו איתנו קשר עכשיו

תוכן עניינים לניווט מהיר
תהליך הניתוח

ניתוח מתיחת הבטן הינו ניתוח נפוץ המתאים לנשים ולגברים בגילאים שונים ואשר מעוניינים במראה בטן מעוצב ומוצק יותר.
הניתוח מסייע בהחזרת הבטן לצורתה הטבעית ובו מטופלים שלושת מרכיבי דופן הבטן: שרירי הבטן, שכבת השומן והעור.
במהלך הניתוח מטפלים בהידוק שרירי הבטן, בהסרת עודפי השומן, בעיצוב עודפי העור וחידוש מראה הטבור בהתאם למראה החדש של הבטן.
בניתוח משולבים מספר אלמנטים בהתאם לצורך ולנתונים הרפואיים, כגון הידוק שרירי הבטן, הסרת עודפי עור, שאיבת שומן ועיצוב מחדש של הטבור.
כל ניתוח נבחן לגופו ומותאם אישית לצורך של הלקוח. במרכז הרפואי דר' וולף מתבצע הניתוח באמצעות חתך נמוך המאפשר הסתרה של סימן הניתוח גם בלבוש תחתון או ביקיני.
הודות לטכניקה חדשנית שפותחה על ידי ד"ר וולף, אשר זיכתה אותו בפרס חדשנות יוקרתי מטעם האיגוד הבינלאומי לכירורגיה אסתטית, מבוצע ניתוח מתיחת בטן ללא שימוש בנקזים, ההחלטה על השיטה לאור נתוני המטופלים.
לאור ניסיונו הרב, יצר ד"ר וולף סולם כאב והחלמה המבוסס על נתונים שהתקבלו ממטופליו הרבים, שנועד להעניק מידע על התחושה הצפויה לאחר הניתוח. הסולם נע בין 1 ל- 10 (1 – רמת כאב מינימלית, זהה לתחושת כאב מזריקת חיסון 10 – רמת כאב גבוהה, הזהה לכאב המתלווה לשבר אורטופדי לפני קיבוע).

סוג הניתוח
ניתוח מתיחת בטן הכולל הידוק שרירי בטן
ניתוח הסרת עודפי שומן ועור בלבד
יומיים ראשונים לאחר הניתוח
רמת כאב 8 בסולם וולף
רמת כאב 3 בסולם וולף
עד כשבוע לאחר הניתוח
רמת כאב 5 בסולם וולף
רמת כאב 1 בסולם וולף
לאחר שבוע ממועד הניתוח
רמת כאב 3 בסולם וולף
לרוב לא קיים כאב כלל
חזרה לשגרה

התאוששות מהירה ומוצלחת לאחר ניתוח מתיחת הבטן תלויה מאוד בהקפדה על מילוי הוראותיו של דר' וולף.
ביום הראשון שלאחר ניתוח מתיחת הבטן:
• לאחר הניתוח לגוף יחובר קטטר לאיסוף השתן עד ליום לאחר הניתוח.
• יש להקפיד על שימוש בחגורת בטן במשך ארבעת השבועות שלאחר הניתוח.
• יש להקפיד על מנוחה ורוגע תוך כדי שכיבה על הגב, עם מינימום תנועתיות.
• יש לבצע תרגילי נשימה להרגעה
• מומלץ לבצע הליכה קצרה של כ-10 דקות אחת לשעה.
• טיפול תרופתי ינתן על-ידי הצוות הרפואי בהתאם להוראותיו של דר' וולף רחצה: • רחיצת הגוף מומלצת לאחר 48 שעות ממועד הניתוח, רצוי בסבון עדין של תינוקות. בשבוע הראשון שלאחר ניתוח מתיחת הבטן:
• בשבוע הראשון שלאחר הניתוח תגיע הנפיחות באזור הבטן לשיאה ואז תחל לסגת בהדרגה.
• ניתן לחזור לפעילות שגרתית קלה אך חשוב להקפיד על תזונה נכונה ומנוחה רבה יותר מהרגיל.
• מומלץ להימנע משיכה על הבטן ולהמשיך בנטילת התרופות בהתאם להוראותיו של דר' וולף.
• ביקורת ראשונה תתקיים במרכז הרפואי במהלך השבוע הראשון שלאחר הניתוח וכן תתבצע ביקורת טלפונית אישית של דר' וולף באופן יומי. ביקורים נוספים יתואמו לפי הצורך. מספר שבועות לאחר הניתוח: במהלך 7-10 ימים ממועד הניתוח יחלפו תופעת הנפיחות ושטפי הדם, חוטי התפירה יתמוססו באופן טבעי ויעלמו ויחל תהליך החזרה לשגרה.
עם זאת חשוב לעשות זאת בהדרגה, בעיקר אם מדובר בפעילות גופנית מאומצת, ותוך התאמה להוראותיו של דר' וולף.
חשוב מאוד להמשיך ולהקפיד על שימוש בחגורת הבטן במהלך כל שעות היממה ועד ארבעה שבועות ממועד הניתוח.
את אזור הבטן מומלץ שלא לחשוף לשמש בששת השבועות הראשונים שלאחר הניתוח, ולאחר מכן להקפיד על שימוש בקרם הגנה ייעודי בעיקר באזור הצלקות.
* למידע מורחב על תהליך הניתוח,

תהליך ההחלמה

כמו לאחר כל ניתוח, החזרה לשגרה צריכה להיות הדרגתית ומבוקרת. בניתוח מתיחת הבטן ההחלמה הינה מהירה יחסית, כך שיומיים ועד ארבעה ימים לאחר הניתוח תוכלו לבצע כמעט את כל הפעולות היום-יומיות בבית ובטווח של 5 עד 12 יום לאחר הניתוח, תוכלו גם לחזור בבטחה לעבודה ולשגרת חייכם.
גם הצלקות, עוברות ומטשטשות עם הזמן הודות לתהליך ההחלמה הטבעי וכבר לאחר מספר חודשים תיראה נסיגה הדרגתית ושיפור ניכר במראה העור. כאמור, החתכים בניתוח מבוצעים במקומות נסתרים ונמוכים כך שבכל מקרה, אין חשש ממראה של הצלקות.
"הבטן והטבור שבמרכזה הם, ללא ספק, איבר אסתטי חשוב מאוד בגוף האדם. אצל האישה מהווה הבטן מעין גשר בין שני איברים מיניים מרכזיים, השדיים והערווה.
הבטן איננה מנחת מסוקים שטוח אלא צירוף תלת מימדי של גבעות ושקעים עם זרימה אסתטית חשובה ביניהם."

סיבוכים אפשריים

ניתוח מתיחת הבטן הינו שכיח ובטוח אך כמו בכל ניתוח, במקרים חריגים עלולים להופיע סיבוכים שונים.
בתהליך הייעוץ הניתן לכם, נפרש המידע הנחוץ וכן ההשלכות של ההתערבות הכירורגית, זאת במטרה לאפשר לכם להגיע להחלטה הנכונה ביותר עבורכם.
חשוב להדגיש כי השימוש בטכניקות ניתוחיות חדשניות בתחום ניתוחי מתיחת הבטן מפחיתה באופן משמעותי את רמת הסיכון והסיבוכים.

שאלות נפוצות

ההחלטה על ניתוח זה מלווה, מטבע הדברים, בהתלבטויות, בחששות שונות ובשאלות רבות. בחלק זה ריכז עבורכם ד"ר וולף שאלות חשובות על הניתוח ואת התשובות עליהן.
האם יש צורך בדיאטה מיוחדת לפני הניתוח, ואיך שומרים על התוצאה?
אין צורך בדיאטה מיוחדת וחשוב מאוד בחודשים הספורים לפני ניתוח מתיחת הבטן לשמור על יציבות משקל הגוף הטבעי, ללא תנודות מיוחדות או משמעותיות.
אם התבצעה דיאטה חריפה שהביאה לירידה דרסטית במשקל מומלץ להקפיד על תזונה עשירה בויטמינים וברזל כדי לחזק את הגוף.
בתקופה שלאחר הניתוח יש להמשיך בדרך זו ומומלץ על תזונה עשירה בחלבונים.
המרכז הרפואי דר' וולף מעניק ללקוחותיו ייעוץ תזונתי מקצועי על-ידי דיאטנית לשם קביעת תכנית תזונתית מותאמת אישית. יש לזכור כי הבטן, כמו כל איבר אחר בגוף, זקוקה לתחזוקה וטיפוח.
ניתוח מתיחת הבטן ועיצוב אזור הבטן מחדש, מוצלח ככל שיהיה, לא מהווה תחליף לתזונה נכונה ופעילות ספורטיבית קבועה ולכן מומלץ לשמור על משקל קבוע ותקין ולהקפיד על פעילות ספורטיבית לחיזוק שרירי הבטן.
האם ניתוח מתיחת בטן כואב?
כיום, השיטות הניתוחיות החדשניות מאפשרות הפחתה משמעותית ברמת הכאב ובניתוחים הכוללים הסרת עודפי שומן ועור בלבד, כמעט ואין תחושת כאב לאחר הניתוח. בניתוחים בכוללים גם הידוק שרירי הבטן תיתכן רמת כאב גבוהה יותר שתחייב נטילת משככי כאבים, אך גם היא בהשוואה לכאב של ניתוח קיסרי, פחותה יותר.
האם ניתן לבצע ניתוח מתיחת בטן לפני הריונות?
לרוב מומלץ לבצע את הניתוח לאחר תקופת ההריונות והלידות אך עם זאת, בשיטות החדשניות הקיימות כיום, אין מניעה לעשות זאת גם לפני, כמובן לאחר ייעוץ רפואי מקצועי ובדיקה קפדנית של כל ההשלכות. ניתוח מתיחת בטן אינו פוגע ביכולת להיכנס להיריון אך ההיריון, המשפיע על דופן הבטן, עלול לפגוע בתוצאה האסתטית של הניתוח. ממידע שהתקבל ממטופלות רבות במרכז הרפואי דר' וולף שעברו את הניתוח, תגובת דופן הבטן במהלך ההיריון אף השתפרה ובכך נמנעה ההתרופפות המלווה בדרך כלל להיריון.
האם צפויים שינויים בתחושה לאחר הניתוח?
לפני ניתוח מתיחת בטן מומלץ מאוד לשמור על משקל הגוף הטבעי.
גם אנשים שירדו במשקל בצורה משמעותית צריכים לשמור על יציבות המשקל במהלך כמה חודשים לפני הניתוח.
בעקבות דיאטה חריפה וירידה קיצונית במשקל, מומלץ להוסיף ויטמינים וברזל לתזונה לפני הניתוח כדי למלא את מאגרי הגוף שהידלדלו.
בתקופה הראשונה לאחר הניתוח, יש להקפיד על תזונה מאוזנת הכוללת כמות גדולה של חלבונים. גם בהמשך, יש להקפיד על דיאטה מאוזנת כדי לשמור על משקל הגוף ולא לפגוע במראה האסתטי לאחר הניתוח.
כאשר יש צורך, מפגיש ד"ר וולף את המועמד לניתוח עם דיאטנית מקצועית מצוות המרפאה כדי לקבל הדרכה ולקבוע תכנית תזונתית מסודרת.

דילוג לתוכן