ניתוחי חזה ובטן - לפני או אחרי לידה והריון?

ניתוחי חזה ובטן - לפני או אחרי לידה והריון?
26.9 | פורסם ע״י: ד״ר וולף

תקופת ההיריון היא תקופה המלווה בשינויים פיזיולוגים רבים. במהלך ההיריון חלה עלייה במשקל, הגוף משתנה וסימני מתיחה מעטרים את הבטן הגדלה. כל אחת מקפידה לשמור על כושר, תזונה בריאה ואורח חיים בריא ביותר על מנת לשמור על גזרתן כמה שיותר. ישנן נשים לפני היריון אשר שוקלות לעבור ניתוח מתיחת בטן, מתוך מחשבה כי עיצוב הבטן ומיצוקה יבטיחו מראה בטן מעוצבת יותר לאחר ההיריון והלידה וכמובן ישמרו על חוזקה. החזה עובר גם הוא שינויים פיזיולוגים במהלך ההיריון וכמובן לאחר הלידה וההנקה. הבחירה בניתוחים פלסטיים, במיוחד בניתוחי עיצוב הגוף כמו: מתיחת בטן, שאיבת שומן, הרמת ירכיים וכו'… ובניתוחי חזה כמו: הגדלת חזה, הקטנת חזה, הרמת חזה וניתוחים נוספים, בהם זמן ההחלמה ארוך, היא בחירה מורכבת, האם היא מומלצת לפני היריון? אילו דברים עליכן לקחת בחשבון כאשר שוקלים ניתוח פלסטי לפני או אחרי היריון?

ניתוח פלסטי לפני היריון

נשים רבות חוששות מעלייה במשקל במהלך ההיריון. החששות גוברים במיוחד אם ישנו משקל עודף לפני ההיריון ובסיטואציה כזו הרצון הוא להשיל את המשקל העודף לפני הכניסה להיריון. בניתוח שאיבת שומן ומתיחת בטן, מסירים את עודפי השומן והבטן מחוזקת ומהודקת, אולם ההיריון והלידה תמיד יהיו כרוכים בשינויים בבטן ושרירי הבטן. ניתוח פלסטי הינו צעד דראסטי, אך הוא לא מבטיח שהבטן תישאר מוצקה ושטוחה לאחר לידה וגם לא מבטיח שהחזרה לגזרה לאחר הלידה תהיה מהירה יותר.

אלו שיקולים שיש לקחת בחשבון גם בהחלטה לבצע ניתוח להרמת או הגדלת חזה. בהיריון ובהנקה החזה משתנה מאוד ולעתים תכופות חזה זקוף משתנה לרפוי לאחר סיום ההנקה. גודל החזה גם משתנה בעת היריון והנקה, ולכן אין צורך להיחפז ולבחור בניתוח להרמה והגדלת חזה לפני היריון.

ניתוח פלסטי לאחר היריון ולידה

כפי שתואר מעלה, גוף האישה נתון לשינויים רבים בעת ההיריון, הלידה וההנקה. שינוים שאינם תמיד בשליטתנו ולא ניתן לחזות מראש את מראה החזה והבטן, אזורים אשר ישתנו יותר מכל אזור אחר בגוף. לאחר הלידה מומלץ להמתין מספר חודשים, לפחות עד לסיום ההנקה בכדי להיות בטוחים שהניתוח הוא הטיפול המתאים ביותר להסרת עודפי שומן ועור ומיצוק הבטן . בנוסף, יש לקחת בחשבון הריונות עתידיים ובמידה ומתוכננים נוספים, להמתין עם הניתוחים הפלסטיים.

ניתוח פלסטי הוא הליך כירורגי מורכב ולפני קבלת ההחלטה יש להבין את כל ההשלכות, במיוחד בשלב כה חשוב בחיים. אומנם קבלת ההחלטה עשויה להיות החלטה זריזה, אך ההחלמה מהניתוח והחזרה לשגרה לוקחת זמן. כשאתן אימהות טריות, כל דקה ושניה יקרים מאוד וזמן ההחלמה הוא שיקול מרכזי ביותר לפני כל החלטה לעבור ניתוח פלסטי, בנוסף למגבלות הפיזיות והכאבים.

מנתח פלסטי מקצועי ישתף אתכן בסיכונים, בשלבים הטכניים בכל ניתוח וילווה אתכן להחלטה המתאימה ביותר עבורכן.

דילוג לתוכן