עובדות חשובות על ניתוח הקטנת חזה

עובדות חשובות על ניתוח הקטנת חזה
26.9 | פורסם ע״י: ד״ר וולף

ניתוח הקטנת חזה הוא ניתוח המיועד להקטנת שדיים גדולים מהממוצע. ככזה, ניתוח הקטנת חזה הוא בעל ערך כפול – אסתטי וגם בריאותי,
להלן עובדות חשובות על ניתוח הקטנת חזה:
למי מיועד ניתוח הקטנת חזה? ניתוח הקטנת חזה מיועד לנשים מעל גיל 18, שבשל נטייה גנטית שדיהן גדולים מהממוצע, וכתוצאה מכך הן סובלות מקשיים שונים, הן ברמה הרגשית והן ברמה הבריאותית, ניתוח הקטנת חזה מיועד גם לנשים ששדיהן גדלו במהלך השנים כתוצאה מסיבות שונות, כדוגמת: השמנה, לידות, הנקות ותהליך הזדקנות הגוף.

כיצד פותר ניתוח הקטנת חזה בעיות גב? אחת המטרות המרכזיות של ניתוח הקטנת חזה היא להקל את העומס על עמוד השדרה כתוצאה משדיים כבדים מדיי. שכן, הכובד של שדיים גדולים יוצר לרוב עומס יתר הגורם לכאבי גב, לפגיעה ביציבה ולעיתים אפילו לעקמומיות של עמוד השדרה. פעמים רבות נגרמות בעיות הגב גם כתוצאה מקימור הגב ומנטייה קדימה בניסיון להסתיר את החזה

כיצד מסייע ניתוח הקטנת חזה להתמודדות עם קשיים פסיכולוגיים? ניתוח הקטנת חזה מיועד גם במטרה לפתור את המצוקות היומיומיות איתן מתמודדות נשים עם שדיים גדולים מהרגיל. שכן, שדיים שגדלו מעבר לממוצע גורמים לנשים רבות ובייחוד לצעירות מביניהן למבוכה גדולה, לניסיונות להסתירם ולפגיעה בביטחון העצמי.

האם ישנן סיבות בריאותיות נוספות לביצוע ניתוח הקטנת חזה? ניתוח הקטנת חזה פותר גם בעיות בריאותיות נלוות, כדוגמת גירויים ופטריות המתפתחים מתחת לקפל השדיים כתוצאה מלחות מצטברת והזעה. בנוסף לכך, כובדם של השדיים גורם ליצירת תעלות בכתפיים כתוצאה מהלחץ של כתפיות החזייה, ולעיתים נוצרת גם מתיחה מופרזת של העור כתוצאה מהכובד הרב.

מהן ההכנות הנדרשות לפני ביצוע ניתוח הקטנת חזה? לפני ניתוח הקטנת חזה נקבעת פגישת ייעוץ עם המנתח פלסטי במסגרתה מקבלת המטופלת מידע חשוב, נבדקת על ידי הרופא וגם בוחרת בשיתוף עימו את גודל השדיים הרצוי.

האם ישנן בדיקות שונות הנדרשות לפני ביצוע ניתוח הקטנת חזה? כהכנה לקראת הניתוח לרוב מבוצעת סדרה של בדיקות חיוניות, כדוגמת: צילום חזה, ספירת דם, א.ק.ג., תפקודי קרישה ולעיתים גם אולטרא סאונד וממוגרפיה.

כמה זמן נמשך בממוצע ניתוח הקטנת חזה? ניתוח הקטנת חזה נעשה בהרדמה מלאה ונמשך בממוצע בין שלוש לארבע שעות, בהתאם לנסיבות, לאחר הניתוח יש להישאר באשפוז למשך לילה אחד בלבד.

מהן השיטות הקיימות לביצוע ניתוח הקטנת חזה? היום קיימות שתי שיטות לביצוע ניתוח הקטנת חזה; בשיטה הראשונה, המתאימה בעיקר לשדיים בגודל בינוני, נעשה חיתוך בחלק התחתון של השד, ובשיטה השנייה נעשה חיתוך גם באזור קפל השדיים. בשתי השיטות מסיר המנתח עודפי שומן, רקמה ועור, וממקם מחדש את העטרה.

האם ניתן לבצע הליכים כירורגיים נוספים במהלך ניתוח הקטנת חזה? במהלך ניתוח הקטנת חזה פעמים רבות מתבצעת גם הרמה של השדיים, וניתן אף לתקן חוסר סימטריה ביניהם.

מהן תופעות הלוואי של ניתוח הקטנת חזה? בימים הראשונים לאחר ניתוח הקטנת חזה מופיעים סימפטומים קלים ביותר החולפים תוך פרק זמן קצר, כדוגמת: כאבים חלשים, נפיחות קלה ושטפי דם. הצלקות הנותרות לאחר הניתוח הן לרוב קטנות מאוד ובתום תהליך ההחלמה כמעט ולא ניתן להבחין בהן.

דילוג לתוכן