ניתוח מתיחת פנים וצוואר


ניתוח מתיחת פנים וצוואר

אם מראה הפנים שלכם מבוגר מכפי התחושה הפנימית ואתם חשים שיתכן וזה משפיע על התנהלות החיים החברתיים והעסקיים שלכם, הגעתם למקום הנכון.

המודעות למראה החיצוני כיום הולכת וגוברת וישנו צורך בולט של נשים וגברים כאחד, ליהנות ממראה עור פנים מוצק וצעיר יותר, ללא קמטוטים או פגמי עור. ניתוחי מתיחת פנים וצוואר נועדו לשפר מראה עור רפוי, הבא לידי ביטוי בעיקר באזור צידי העיניים, המצח, צידי השפתיים והצוואר.

הרפואה הפלסטית המודרנית מאפשרת היום ביצוע ניתוחי מתיחת פנים וצוואר והליכים כירורגיים מגוונים לשיפור מראה העור בטכניקות בטוחות ובתוצאות מרשימות שאלפי אנשים, שהרגישו בדיוק כמוכם, נהנים מהן בכל יום מחדש.

בשנת 2020 ובמאה ה-21 בכלל, הסטנדרט ליופי הולך וגדל מרגע לרגע. אנשים רבים רוצים לעמוד בקצב המסחרר של עולם האסתטיקה, ומשפרים את המראה החיצוני שלהם על ידי מגוון ניתוחים וטיפולים. ניתוח פנים הוא שם כולל למגוון ניתוחים שמוצעים היום על ידי הרפואה האסתטית, וביניהם ניתוח הרמת עפעפיים, ניתוח הצמדת אוזניים, ניתוח הרמת גבות ומצח, ניתוח אף וכן ניתוח מתיחת פנים וצוואר. במאמר הקרוב נבין את חשיבותו של ניתוח פנים ונבין למה מעטים האנשים שבוחרים לא לבצע אותו.

אני יפה כמו שאני – בשביל מה אני צריך את זה?

קיימים אנשים שיוצאים כנגד תחום הניתוחים האסתטיים, אולם היום ברור לרבים וטובים שניתוח פנים הוא הדרך להצערת עור הפנים והשמירה על המראה הצעיר והרענן. ניתוח פנים, שבא לידי ביטוי במגוון של ניתוחים, יכול לגרום לביטחון העצמי שלכם להישאר בדיוק כמו שהוא ואף יותר. ניתוח פנים מבטיח לכם שתיראו בדיוק איך שאתם מדמיינים, מבלי לתת לגיל שלכם להשפיע ולקחת חלק בנראות החיצונית שלכם.

ניתוח פנים – זה לא מסוכן?

בכל ניתוח רפואי קיימים סיכונים, אולם בכל הקשור בעולם האסתטיקה בכלל ובניתוח פנים בפרט – אם תבטיחו את הטיפול אצל רופא מוסמך ומקצועי, הסיכויים שלכם להיתקל בסיכונים הם קטנים. מדובר כאן על ניתוחים קלים באופן יחסי שכאשר הם מבוצעים על ידי רופא מומחה, הם מסתיימים במהירות וביעילות ותהליך ההחלמה מהם הוא קצר ופשוט.

מתי כדאי לשקול ניתוח פנים?

לתהליך של ניתוח פנים ניגשים בדרך כלל אנשים שלא שלמים עם המראה החיצוני שלהם. אנשים בעלי אף גדול מדי או עם בליטה, אנשים שהעפעפיים שלהם מתחילים "ליפול" על העין ומזכירים שקיות כבדות, אנשים בעלי קמטים במצח, בלחיים, בצוואר ובשטח הפנים בכלל וכן אנשים בעלי אוזניים בולטות יפנו בדרך כלל לביצוע ניתוח פנים שיוכל לשפר את הנראות של איברים אלו.

 

בעולם שבו המודעות למראה החיצוני עולה יותר מרגע לרגע, אתם מוזמנים להצטרף למהפכת הרפואה האסתטית שתעניק לכם בדיוק את המראה שבו אתם מעוניינים.


ניתוח מתיחת הפנים והצוואר, או בשמו הלועזי Face Lift, מבוצע באמצעות הרמה ומתיחה של שכבת שרירי הפנים ושל עור הפנים וכן הסרת עודפי השומן מהעור במקומות הרצויים ובניה מחדש של חלקי הפנים באמצעות חומרי מילוי ייעודיים. מטרת הניתוח היא להעניק מראה פנים טבעי, מוצק ומעוצב יותר ולשפר באופן ניכר את מראה העור. ברוב המקרים ניתוח מתיחת הפנים משולב בהרמה ועיצוב מחדש של עור הצוואר, זאת בהתאם לשיקולים הרפואיים והנתונים האישיים של כל לקוח.

ניתוח מתיחת הפנים והצוואר מתלווה לעיתים קרובות גם לטיפולים או ניתוחים אסתטיים נוספים המיועדים לשיפור מראה עור הפנים, ביניהם הרמת עפעפיים, הרמת המצח, טיפולי פילינג עמוק או שאיבות שומן נקודתיות כאשר הנפוצה שבהן היא באזור תחתית הסנטר.

אנו מקפידים על ניתוח עדין המותאם אישית לסוג רקמת עור הפנים של הלקוח וכן לציפיותיו וצרכיו. המטרה המרכזית היא להעניק מראה פנים טבעי ככל האפשר.

סולם הכאב של ד"ר וולף:

לאור ניסיונו הרב, יצר ד"ר וולף סולם כאב והחלמה המבוסס על נתונים שהתקבלו ממטופליו הרבים, שנועד להעניק מידע על התחושה הצפויה לאחר הניתוח. הסולם נע בין 1 ל- 10 (1 - רמת כאב מינימלית, זהה לתחושת כאב מזריקת חיסון 10 - רמת כאב גבוהה, הזהה לכאב המתלווה לשבר אורטופדי לפני קיבוע). 

 סוג הניתוח   יומיים ראשונים לאחר הניתוח 
 עד כשבוע לאחר הניתוח 
 לאחר שבוע ממועד הניתוח  
ניתוח מתיחת פנים וצוואר    
   רמת כאב 5 בסולם וולף
רמת כאב 3 בסולם וולף
רמת כאב 1 בסולם וולף
התאוששות מהירה ומוצלחת לאחר ניתוח מתיחת הפנים והצוואר תלויה מאוד בהקפדה על מילוי הוראותיו של דר' וולף, שנועדו לאפשר לכם להתאושש במהירות ולחזור אל שגרת חייכם במראה חדש, מטופח וצעיר יותר. 

ביום הראשון שלאחר ניתוח מתיחת הפנים והצוואר: 

• לאחר הניתוח לרוב תהיה חבישה קלה סביב הפנים אשר תוסר על ידי ד"ר וולף יום למחרת הניתוח.
• בנוסף לחבישה יהיו גם שתי צינוריות המחוברות לבקבוקוני ניקוז מאזור הניתוח. הצינוריות יוסרו יחד עם החבישה יום למחרת ניתוח מתיחת פנים וצוואר.
• לאחר ניתוח הרמת עפעפיים יונחו על העיניים כריות קרות לשיפור ההרגשה. הכריות יוחלפו מדי פעם במטרה לשמור על הצינון ויוסרו רק למחרת יום הניתוח.
• לאחר כל ניתוח, כולל ניתוח מתיחת פנים וצוואר, יש לנוח כמה שיותר ולהירגע.
• הטיפול התרופתי המתלווה להליך מתיחת פנים וצוואר, כולל טיפות עיניים, יינתן על ידי הצוות הרפואי בהתאם להוראותיו של ד"ר וולף.
• מומלץ ביותר לשכב בערב הראשון לאחר ניתוח מתיחת פנים וצוואר במינימום תנועה על הגב ועם הראש מורם באמצעות שתי כריות.
 
בשבוע בראשון לאחר ניתוח מתיחת פנים וצוואר:

• בשבוע הראשון לאחר הניתוח, הנפיחות באזור הניתוח מגיעה לשיאה ומתחילה לסגת בהדרגה.
• לאחר הסרת החבישה, צינוריות הניקוז וכריות הקירור ההרגשה תהיה קלילה יותר, ותחושת הנוחיות תגבר.
• כבר בשבוע הראשון לאחר מתיחת פנים וצוואר ניתן לחזור לפעילות שגרתית קלה אך יש לשמור על תזונה נכונה, מנוחה רבה מהרגיל ולשכב על הגב כשהראש מורם באמצעות שתי כריות.
• יש להמשיך ליטול את התרופות בהתאם להוראותיו של ד"ר וולף לאחר מתיחת פנים וצוואר.
• לאחר ניתוח עפעפיים יש להשתמש בטיפות עיניים במשך שלושת הימים הראשונים.
• במקרה של הרפס, יש להשתמש בזובירקס במשך חמישה ימים לאחר ניתוח מתיחת פנים וצוואר.
• לאחר פילינג סביב הפה יש לשמן את אזור הקילוף באמצעות שמן רפואי.
• ניתן להתרחץ לאחר 48 שעות מסיום ניתוח מתיחת פנים וצוואר, ומומלץ להשתמש בשמפו עדין לתינוקות.
• ד"ר וולף יערוך ביקורת באמצעות הטלפון מדי יום. ביקורים במרפאתו של ד"ר וולף יתקיימו לפי הצורך. בכל מקרה, יתקיים מפגש אחד לפחות במהלך השבוע הראשון לאחר ניתוח מתיחת פנים וצוואר.
מספר שבועות לאחר הניתוח מתיחת פנים וצוואר
• מרבית הנפיחויות ושטפי הדם יחלפו תוך שבעה עד עשרה ימים מיום הניתוח. חוטי התפירה נספגים מטבעם בעור ונעלמים אך במידה ויישארו מספר תפרים, הם יוסרו על-ידי ד"ר וולף כשבועיים לאחר ניתוח מתיחת פנים וצוואר. 
• לאחר שבועיים מיום ניתוח מתיחת פנים וצוואר ניתן להשתמש בתכשירים קוסמטיים לריכוך ולטשטוש סימני הניתוח שעדיין לא חלפו.
• החזרה לפעילות גופנית מאומצת תעשה בהתאם להוראותיו של ד"ר וולף. 
• במשך שישה שבועות ראשונים לאחר ניתוח מתיחת פנים וצוואר יש להימנע מחשיפת אזור הניתוח לשמש. לאחר מכן, יש להקפיד להשתמש בקרם הגנה מפני קרינה לעור הפנים.


 

ניתוח מתיחת הפנים והצוואר לרוב איננו כרוך בכאב, אך מלווה לזאת תחושה של אי נוחות או מתיחות בעור הפנים. התופעות השכיחות והאופייניות לאחר ניתוח מתיחת פנים וצוואר והחולפות בדרך כלל תוך מספר ימים הן נפיחות מסוימת של הפנים, שטפי דם תת עוריים, תחושות מתח וצריבה באזור הניתוח וקילוף העור באזור שסביב הפה.

לעומת זאת, תופעות כגון שינויים בתחושת העור, בעיקר באזור האפרכסת, עשויים להימשך מספר שבועות ובמקרים מסוימים אף מספר חודשים. לעיתים, חזרת התחושה לעור מלווה בעקצוצים קלים.

שלושה עד חמישה ימים לאחר ניתוח מתיחת פנים וצוואר, ניתן לבצע כמעט את כל פעילויות היומיום בבית. לעבודה ניתן לחזור לאחר שבעה עד עשרה ימים, ולאחר חודשיים ועד שלושה חודשים מהניתוח תוכלו לשכוח לחלוטין שעברתם אותו. 

רמת הסיבוכים בניתוחים אסתטיים בכלל ובניתוח מתיחת פנים וצוואר בפרט היא נמוכה ביותר. ניתוח מתיחת פנים וצוואר הינו ניתוח אסתטי שכיח ובטוח שכמעט ואינו כרוך בסיכון אך ישנה חשיבות רבה לביצועו על-ידי מנתח מיומן ומקצועי תוך הקפדה על שימוש בטכניקה עדינה וזהירה ותוך התאמה אישית למרקם העור של המטופל.  

* למידע מורחב על הסיבוכים  לחצו כאן 

האם הקמטים ייעלמו לאחר ניתוח מתיחת פנים וצוואר? 
 
מטרת ניתוח מתיחת הפנים והצוואר היא לטפל בגורמים המביאים לצניחת העור והרקמות ולא בהחלקת העור, לכן, חלק מהקמטים ייעלמו אך רובם לא. כדי להחליק את העור מקמטים יש לבצע קילוף באמצעות פילינג לאחר הניתוח. 

לאורך כמה שנים נשמר מראה הפנים לאחר הניתוח? 
 
ככל שאר אברי הגוף, גם הפנים הם דינאמיים ומשתנים מדי יום. חשוב לזכור כי תהליכי ההתבגרות והצניחה הטבעית של העור ימשיכו גם לאחר ניתוח מתיחת הפנים. המנתח אמנם אינו יכול לשלוט בתהליכי ההזדקנות הטבעית אך הודות למיומנויותיו וניסיונו הוא יכול לסייע בהחזרת גלגל הזמן בכ-7 עד 12 שנים אחורה ולאפשר לכם נקודת התחלה טובה יותר. יש לציין כי תחזוקה ראויה ושמירה נכונה על עור הפנים תתרום רבות להצלחה וכך תוכלו ליהנות ממראה עור מטופח ובריא לאורך זמן. 

האם ניתן לבצע ניתוח מתיחת פנים וצוואר חוזר לאחר מספר שנים? 
 
בהחלט כן. הניתוח החוזר לרוב הינו ניתוח פשוט וקל יותר לעומת הראשון וניתן לתכנן מראש את תדירות הניתוחים החוזרים כך שלא ידרשו יותר משניים עד שלושה ניתוחים לכל היותר במהלך 20-30 השנים הבאות. 

האם ניתן לבצע מתיחת פנים וצוואר חלקית? 

כן, מדובר ב"מיני מתיחת פנים וצוואר". בעוד במתיחה המלאה מבצעים את הניתוח בשלושת החלקים של הפנים - חלק עליון, חלק מרכזי וחלק תחתון – במיני המתיחה מתמקדים רק באחד מהחלקים וברוב המקרים ישנה עדיפות לאזור השליש התחתון של הפנים הצוואר. 

האם יש צורך בחבישה לאחר ניתוח מתיחת פנים וצוואר? 

על-פי הגישה המודרנית, מומלץ לחבוש את אזור הפנים בחבישה רפויה למשך יום אחד לאחר הניתוח ולאחר מכן להימנע מחבישה ככל שניתן. 

האם ניתוח מתיחת פנים וצוואר יחזיר אותי לשנות ה-20 של חיי? 
 
תתפלאו, אבל רוב הלקוחות לא מעוניינים להיראות כמו בני 20 אלא לשפר את מראה עור הפנים שלהם בהתאמה לגילם. ניתוח מתיחת הפנים והצוואר אמנם משפר באופן משמעותי את מראה הפנים אך הוא לא זה שישיב לכם את מראה הנעורים. 

מאמרים נוספים בתחום ניתוחי פנים

עוד מידע בנושא ניתוח מתיחת פנים וצוואר?
מלאי פרטים וניצור עמך קשר בהקדם
חיפוש:
search

התחלה בפגישת ייעוץ

להיות שלמים עם הבחירה שלכם

logo-isaps
logo-maccabi