ניתוח מתיחת בטן


ניתוח מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן ושאיבת שומן – להחזיר לבטן את המראה הטבעי 

עשיתם כבר כל מה שאפשר, שמרתם על תזונה נכונה, הקפדתם על כושר גופני ועדיין, הבטן שלכם רפויה ולא מתוחה. יתכן וזה באמת כבר לא תלוי בכם ובמה שתעשו. לידות והריונות או ירידה דרסטית במשקל, גנטיקה, כל אלו ועוד משפיעים על מבנה הגוף ומראה הבטן ומשנים את צורתה. 

מתיחת הבטן החריגה הקשורה לרוב להריון, גורמת לשרירים ולסיבי האלסטין להיקרע, הבטן בדרך כלל לא שבה להיות מוצקה כשהייתה. העור נותר רפוי ובעל סימני מתיחה וגם אופן פיזור השומן משתנה. פעילות ספורטיבית חשובה ונחוצה, אולם לעיתים מאומצת ככל שתהיה, לא בהכרח תשנה את מראה הבטן והפתרון היעיל שיכול להחזיר לבטן את המראה הטבעי הוא ניתוח פלסטי למתיחת בטן.  

ד"ר וולף – מנתח פלסטי בכיר בעל ניסיון רב בביצוע ניתוחי מתיחת בטן

על מנת שניתוח מתיחת הבטן יבוצע בהצלחה ועל הצד הטוב ביותר, מומלץ לעבור אותו אצל מנתח פלסטי מנוסה שערך כבר ניתוחי מתיחת בטן רבים. ד"ר יורם וולף הוא כירורג פלסטי, שמאחוריו ניסיון של שנים בעריכת ניתוחי מתיחת בטן. המקצועיות והיחס המסור שלו, מלווים את המנותחים לאורך כל שלבי הניתוח, החל מהשלב בו מתבצעת עמו השיחה הראשונית שבמהלכה נבדקת התאמתו לניתוח, ועד לתהליך ההחלמה, בו הוא עובר ביקורת על מצבו.

מידע נוסף 

ניתוח מתיחת בטן הינו ניתוח פלסטי שמטרתו היא הסרת עודפים של שומן ועור, והידוק שרירי דופן הבטן, שבסופו הבטן נראית מתוחה ואסתטית יותר. ניתוח זה שכיח מאוד בקרב נשים לאחר לידה אחת או מספר לידות, ששרירי הבטן שלהן התרפו, ונשארו להן עודפי שומן, כתוצאה מההרזיה שלאחר הלידה. כמו כן הוא נפוץ אצל נשים וגברים שהיו שמנים בעבר, ולאחר שעברו מספר דיאטות הם רזו, אך נותרו להם עודפים של שומן ועור בבטן. הניתוח מתבצע תוך הרדמה מלאה, הוא אורך כשעתיים – שלוש, ולאחריו יש לשהות לילה בבית החולים לצורך השגחה. היקפו של הניתוח תלוי בכמויות השומן ועודפי העור שהצטברו בבטנו של המנותח, וברפיון של שרירי הבטן שלו.  

מהן מטרותיו


מטרתו של ניתוח מתיחת בטן היא להוציא את עודפי השומן בבטן התחתונה שנוצרו אצל גברים או נשים כתוצאה מירידה משמעותית במשקל . תופעה זו מתרחשת כתוצאה מהרזיה משמעותית או מהריון גדול. לאחרונה ניתן לראות, כי הביקוש לניתוח מתיחת בטן מתרחב מגיע גם מקרב צעירים ונשים שעוד לא הרו. הסיבה לכך נעוצה בתוצאה האסטטית שמאפשר הניתוח- בטן שטוחה לאורך זמן. יחד עם זאת, ניתוח מתיחת בטן מחייב ייעוץ ובדיקה מקדימים אצל מנתח פלסטי, בכדי לאזן את ציפיות המטופל למול מבחן המציאות שאינו מאפשר תמיד את תיקון כל סוגי הבעיות השונות.

מתיחת בטן לפני אחרי

מספר טיפים למנותחת במתיחת בטן

1. בחודש הראשון לאחר הניתוח יש להימנע מהרמה של משקל כבד או ביצוע של פעילות אינטנסיבית מדי, היות וזה יכול לפגוע בתוצאות הניתוח.

2. יש לרכוש סבון מיוחד שבאמצעותו ניתן יהיה לשטוף את האזור של הניתוח ללא חשש לזיהום של הצלקת. מדובר בסבון שמכיל חומר כימי אשר מחטא אותה.

3. ישנה חשיבות גדולה לאיכות הציוד של השאיבה והמתיחה בבית החולים, שכן לא בכל בית חולים יש ציוד יקר ואיכותי באותה המידה. לפני שתחליטו על ביצוע הניתוח, וודאו מול הרופא המנתח את טיב הציוד בבית החולים בו יבוצע הניתוח, שכן יש לו השפעה גדולה על הצלחתו.

4. יש לבקש מהמנתח שיבצע את קו החיתוך נמוך ככל האפשר, על מנת שלא יראו את הצלקת בעת לבישת בגד ים או מכנסיים קצרות.

שיטות הניתוח

באופן כללי ההליך של ניתוח מתיחת בטן כולל: הידוק של שירי הבטן, הוצאה של עודפי השומן, ועיצוב עודפי העור. עם זאת, קיימות כיום מספר שיטות המשפרות את דופן הבטן, אותן יש להתאים לכל מטופל בהתאם לציפיותיו ולנתונים שעלו מן הבדיקות השונות. להלן יפורטו השיטות השונות, תוך סיווגן למטופלים השונים.

מתיחת בטן

שיטה זו מתאימה לסוגי מטופלים עם עודפי עור גדולים באופן משמעותי. בשיטה זו, מוציאים במהלך הניתוח את עודפי העור הנמצאים בבטן התחתונה: מאזור הטבור ועד השיער, ולרוחב הבטן- מעצם אגן אחת לעצם האגן השנייה. השלב הבא של הניתוח בשיטה זו, הוא טיפול בבטן העליונה שבה תתבצע הפרדה של העור עד קרוב לקשת הצלעות. יש לחזק את שרירי הבטן הרפויים, ואז- יש למתוח את העור כלפי מטה. מתיחה זו היא זו שיוצרת צלקת לרוחב הבטן התחתונה, המשתנה בין מטופל אחד למשנהו, בהתאם לנתונים הראשוניים.

מתיחת בטן אורכית

שיטה זו מתאימה למטופלים שריכוז העור העודף שלהם אינו בבטן התחתונה, אלא מעל ומתחת לטבור, כלומר באמצע הבטן. שיטה זו מכונה אורכית, כיוון שמתיחת הבטן בה מתבצעת לאורך הבטן. במהלך הניתוח, מוציאים את העור מאזור עצם הברח ועד לשיער. היתרון של ניתוח זה הוא תוצאה נאה של דופן הבטן, תוך הדגשת קו המותניים. עם זאת, החיסרון המשמעותי בשיטה זו הוא הצלקת הארוכה שהוא מותיר ממרכז הבטן ועד לסופה.

מיני מתיחת בטן

ניתוח זה הינו פשוט יותר מהניתוחים שהוזכרו, היות והוא מתאים למטופלים שעודפי העור אצלם מרוכזים בבטן התחתונה, אך שרירי הבטן שלהם הינם חזקים ולא רפויים. בהשוואה לניתוח מתיחת בטן מלאה, ניתוח זה הוא קל ופשוט יותר. הניתוח אינו נוגע כלל בטבור, ומשאיר אחריו צלקת קטנה בבטן התחתונה. ניתוח זה לא דורש אשפוז, אך הוא מתבצע בהרדמה כללית או בהרדמה מקומית עם טשטוש. 

שילוב ניתוח עם שאיבת שומן

שאיבה ומתיחה

כבר בתקופות עתיקות, נהגו בני האדם להתעסק בגופם ובמראה החיצוני שלהם. כמובן שהיופי הוא בעיני המתבונן, ולכל אחד הגדרה שונה למה יפה ומה יפה פחות, אך כיום כולם מסכימים כי שומן עודף הוא בהחלט פחות יפה. ההוכחה לכך, היא העובדה שקיימות היום כל כך הרבה אפשרויות להיפטר מהשומן העודף. אינספור דיאטות ושיטות הרזייה, מכוני כושר בכל פינה, מגוון חוגים לעיצוב וחיטוב הגוף ומבחר ניתוחים פלסטיים שונים. בשנים האחרונות ניתן לראות גידול משמעותי בניתוחים משולבים, המציעים פיתרון לשני איזורים שונים בגוף, או לשתי בעיות באותו האיזור. אחד הניתוחים המשולבים הנפוצים ביותר, הוא ניתוח שאיבת שומן המשולב עם מתיחת בטן. שאיבת שומן, היא למעשה טיפול רפואי שבו מסירים שומן לא רצוי עד להשגת המראה הרצוי. השאיבה של השומן, למעשה "מפסלת" את הגוף ומשנה את הפרופורציות שבו. בשונה מהניתוח עצמו שבו לא שואבים שומן, אלא רק מסלקים תאי שומן עם השומן שיש בהם. 
 

מהו תהליך שאיבת שומן?

תהליך שאיבת השומן הוא תהליך ניתוחי, שמטרתו היא לפסל ולעצב את הגוף על ידי הסרה של שומן לא רצוי. השלב השני של הניתוח, מתיחת הבטן, הוא תהליך שמטרתו להיפטר מכל עודפי העור ולטפל בהתרופפות דופן הבטן. שני הניתוחים האלה, המשולבים בניתוח אחד, למעשה משלימים זה את זה ומעניקים למטופל את התוצאות המבוקשות, בניתוח אחד בלבד. שאיבת השומן מאיזור הבטן משאירה אחריה עודפי עור, שעלולים להוות בעיה בעתיד. לכן, משלימים את שאיבת השומן עם מתיחה של הבטן והסרת עודפי העור. כך מתקבלת למעשה בטן חדשה ומתוחה לגמרי.

היתרון בשילוב שאיבה ומתיחה באותו ניתוח

ניתוח שאיבת שומן המשולב עם מתיחת בטן, מאפשר לעבור את כל התהליך בהרדמה אחת בלבד, תקופת החלמה אחת בלבד וכמובן חיסכון משמעותי בעלויות, בהשוואה לביצוע שני ניתוחים נפרדים. בנוסף, מחקרים הוכיחו כי ניתוח שאיבת שומן המשולב עם מתיחת בטן, מערב פחות איזורים הנחשבים לבעייתיים בבטן, יוצר פחות תפרי מתח ושומר טוב יותר על רשת כלי הדם באיזורי הניתוח. זהו ניתוח בטוח גם לבעלי סיכון מוגבר, ובעל יעילות גבוהה יותר מהניתוחים הנפרדים. אך חשוב להקפיד על כך שניתוח משולב של שאיבת שומן עם מתיחת בטן, יתבצע על ידי מנתח מנוסה ומיומן. משך הניתוח אמור להגיע לחמש שעות לכל היותר, כדי להימנע מתופעות לוואי וסיכונים כתוצאה מהרדמה, דימום וכו'.

ניתוח מתיחת הבטן הינו ניתוח נפוץ המתאים לנשים ולגברים בגילאים שונים ואשר מעוניינים במראה בטן מעוצב ומוצק יותר. הניתוח מסייע בהחזרת הבטן לצורתה הטבעית ובו מטופלים שלושת מרכיבי דופן הבטן: שרירי הבטן, שכבת השומן והעור. במהלך הניתוח מטפלים בהידוק שרירי הבטן, בהסרת עודפי השומן, בעיצוב עודפי העור וחידוש מראה הטבור בהתאם למראה החדש של הבטן. 

בניתוח משולבים מספר אלמנטים בהתאם לצורך ולנתונים הרפואיים, כגון הידוק שרירי הבטן, הסרת עודפי עור, שאיבת שומן ועיצוב מחדש של הטבור. כל ניתוח נבחן לגופו ומותאם אישית לצורך של הלקוח. במרכז הרפואי דר' וולף מתבצע הניתוח באמצעות חתך נמוך המאפשר הסתרה של סימן הניתוח גם בלבוש תחתון או ביקיני. 

הודות לטכניקה חדשנית שפותחה על ידי ד"ר וולף, אשר זיכתה אותו בפרס חדשנות יוקרתי מטעם האיגוד הבינלאומי לכירורגיה אסתטית, מבוצע ניתוח מתיחת בטן ללא שימוש בנקזים, ההחלטה על השיטה לאור נתוני המטופלים. 

לאור ניסיונו הרב, יצר ד"ר וולף סולם כאב והחלמה המבוסס על נתונים שהתקבלו ממטופליו הרבים, שנועד להעניק מידע על התחושה הצפויה לאחר הניתוח. הסולם נע בין 1 ל- 10 (1 - רמת כאב מינימלית, זהה לתחושת כאב מזריקת חיסון 10 - רמת כאב גבוהה, הזהה לכאב המתלווה לשבר אורטופדי לפני קיבוע).

 

סוג הניתוח יומיים ראשונים לאחר הניתוח
עד כשבוע לאחר הניתוח
לאחר שבוע ממועד הניתוח
ניתוח מתיחת בטן הכולל הידוק שרירי בטן
רמת כאב 8 בסולם וולף
רמת כאב 5 בסולם וולף
רמת כאב 3 בסולם וולף
ניתוח הסרת עודפי שומן ועור בלבד
רמת כאב 3 בסולם וולף
רמת כאב 1 בסולם וולף
לרוב לא קיים כאב כלל
התאוששות מהירה ומוצלחת לאחר ניתוח מתיחת הבטן תלויה מאוד בהקפדה על מילוי הוראותיו של דר' וולף. 
 

ביום הראשון שלאחר ניתוח מתיחת הבטן:

• לאחר הניתוח לגוף יחובר קטטר לאיסוף השתן עד ליום לאחר הניתוח. 
• יש להקפיד על שימוש בחגורת בטן במשך ארבעת השבועות שלאחר הניתוח. 
• יש להקפיד על מנוחה ורוגע תוך כדי שכיבה על הגב, עם מינימום תנועתיות. 
• יש לבצע תרגילי נשימה להרגעה 
• מומלץ לבצע הליכה קצרה של כ-10 דקות אחת לשעה. 
• טיפול תרופתי ינתן על-ידי הצוות הרפואי בהתאם להוראותיו של דר' וולף 

רחצה: 

• רחיצת הגוף מומלצת לאחר 48 שעות ממועד הניתוח, רצוי בסבון עדין של תינוקות.  

בשבוע הראשון שלאחר ניתוח מתיחת הבטן: 

• בשבוע הראשון שלאחר הניתוח תגיע הנפיחות באזור הבטן לשיאה ואז תחל לסגת בהדרגה. 
• ניתן לחזור לפעילות שגרתית קלה אך חשוב להקפיד על תזונה נכונה ומנוחה רבה יותר מהרגיל. 
• מומלץ להימנע משיכה על הבטן ולהמשיך בנטילת התרופות בהתאם להוראותיו של דר' וולף. 
• ביקורת ראשונה תתקיים במרכז הרפואי במהלך השבוע הראשון שלאחר הניתוח וכן תתבצע ביקורת טלפונית אישית של דר' וולף באופן יומי. ביקורים נוספים יתואמו לפי הצורך. 

מספר שבועות לאחר הניתוח:

במהלך 7-10 ימים ממועד הניתוח יחלפו תופעת הנפיחות ושטפי הדם, חוטי התפירה יתמוססו באופן טבעי ויעלמו ויחל תהליך החזרה לשגרה. עם זאת חשוב לעשות זאת בהדרגה, בעיקר אם מדובר בפעילות גופנית מאומצת, ותוך התאמה להוראותיו של דר' וולף.
חשוב מאוד להמשיך ולהקפיד על שימוש בחגורת הבטן במהלך כל שעות היממה ועד ארבעה שבועות ממועד הניתוח. 
את אזור הבטן מומלץ שלא לחשוף לשמש בששת השבועות הראשונים שלאחר הניתוח, ולאחר מכן להקפיד על שימוש בקרם הגנה ייעודי בעיקר באזור הצלקות

* למידע מורחב על תהליך הניתוח, ההכנות לקראת הניתוח והחזרה לשגרה לחצו כאן

 

כמו לאחר כל ניתוח, החזרה לשגרה צריכה להיות הדרגתית ומבוקרת. בניתוח מתיחת הבטן ההחלמה הינה מהירה יחסית, כך שיומיים ועד ארבעה ימים לאחר הניתוח תוכלו לבצע כמעט את כל הפעולות היום-יומיות בבית ובטווח של 5 עד 12 יום לאחר הניתוח, תוכלו גם לחזור בבטחה לעבודה ולשגרת חייכם. 

גם הצלקות, עוברות ומטשטשות עם הזמן הודות לתהליך ההחלמה הטבעי וכבר לאחר מספר חודשים תיראה נסיגה הדרגתית ושיפור ניכר במראה העור. כאמור, החתכים בניתוח מבוצעים במקומות נסתרים ונמוכים כך שבכל מקרה, אין חשש ממראה של הצלקות. 

"הבטן והטבור שבמרכזה הם, ללא ספק, איבר אסתטי חשוב מאוד בגוף האדם. אצל האישה מהווה הבטן מעין גשר בין שני איברים מיניים מרכזיים, השדיים והערווה. הבטן איננה מנחת מסוקים שטוח אלא צירוף תלת מימדי של גבעות ושקעים עם זרימה אסתטית חשובה ביניהם."

ניתוח מתיחת הבטן הינו שכיח ובטוח אך כמו בכל ניתוח, במקרים חריגים עלולים להופיע סיבוכים שונים. בתהליך הייעוץ הניתן לכם, נפרש המידע הנחוץ וכן ההשלכות של ההתערבות הכירורגית, זאת במטרה לאפשר לכם להגיע להחלטה הנכונה ביותר עבורכם. חשוב להדגיש כי השימוש בטכניקות ניתוחיות חדשניות בתחום ניתוחי מתיחת הבטן מפחיתה באופן משמעותי את רמת הסיכון והסיבוכים.

* למידע מורחב אודות הסיבוכים לחצו כאן

 

 

ההחלטה, האם לבצע ניתוח מסוג זה מלווה לרוב בחשש מפני הצלקות שנשארות לצמיתות על הבטן התחתונה וסביב לטבור לאחר הניתוח. הצלקות לאחר הניתוח מהווכת מטרד ממשי רק לעתים רחוקות ביותר. במרבית המקרים הצלקות הנותרות על העור לאחר הניתוח הן שטוחות, עדינות, כמעט שאינן מורגשות ותוך זמן קצר הן מקבלות את גוון העור. נוסף לכך, מיקומן של הצלקות בחלק התחתון של הבטן מאפשר להסתירן על ידי כל לבוש כולל בגד ים.
ההחלטה על ניתוח זה מלווה, מטבע הדברים, בהתלבטויות, בחששות שונות ובשאלות רבות. בחלק זה ריכז עבורכם ד"ר וולף שאלות חשובות על הניתוח ואת התשובות עליהן.

האם יש צורך בדיאטה מיוחדת לפני הניתוח, ואיך שומרים על התוצאה? 

אין צורך בדיאטה מיוחדת וחשוב מאוד בחודשים הספורים לפני ניתוח מתיחת הבטן לשמור על יציבות משקל הגוף הטבעי, ללא תנודות מיוחדות או משמעותיות. אם התבצעה דיאטה חריפה שהביאה לירידה דרסטית במשקל מומלץ להקפיד על תזונה עשירה בויטמינים וברזל כדי לחזק את הגוף. בתקופה שלאחר הניתוח יש להמשיך בדרך זו ומומלץ על תזונה עשירה בחלבונים. המרכז הרפואי דר' וולף מעניק ללקוחותיו ייעוץ תזונתי מקצועי על-ידי דיאטנית לשם קביעת תכנית תזונתית מותאמת אישית. יש לזכור כי הבטן, כמו כל איבר אחר בגוף, זקוקה לתחזוקה וטיפוח. ניתוח מתיחת הבטן ועיצוב אזור הבטן מחדש, מוצלח ככל שיהיה, לא מהווה תחליף  לתזונה נכונה ופעילות ספורטיבית קבועה ולכן מומלץ לשמור על משקל קבוע ותקין ולהקפיד על פעילות ספורטיבית לחיזוק שרירי הבטן. 

האם ניתוח מתיחת בטן כואב?

כיום, השיטות הניתוחיות החדשניות מאפשרות הפחתה משמעותית ברמת הכאב ובניתוחים הכוללים הסרת עודפי שומן ועור בלבד, כמעט ואין תחושת כאב לאחר הניתוח. בניתוחים בכוללים גם הידוק שרירי הבטן תיתכן רמת כאב גבוהה יותר שתחייב נטילת משככי כאבים, אך גם היא בהשוואה לכאב של ניתוח קיסרי, פחותה יותר. 

האם ניתן לבצע ניתוח מתיחת בטן לפני הריונות? 

לרוב מומלץ לבצע את הניתוח לאחר תקופת ההריונות והלידות אך עם זאת, בשיטות החדשניות הקיימות כיום, אין מניעה לעשות זאת גם לפני, כמובן לאחר ייעוץ רפואי מקצועי ובדיקה קפדנית של כל ההשלכות. ניתוח מתיחת בטן אינו פוגע ביכולת להיכנס להיריון אך ההיריון, המשפיע על דופן הבטן, עלול לפגוע בתוצאה האסתטית של הניתוח. ממידע שהתקבל ממטופלות רבות במרכז הרפואי דר' וולף שעברו את הניתוח, תגובת דופן הבטן במהלך ההיריון אף השתפרה ובכך נמנעה ההתרופפות המלווה בדרך כלל להיריון.   

האם צפויים שינויים בתחושה לאחר הניתוח? 

לפני ניתוח מתיחת בטן מומלץ מאוד לשמור על משקל הגוף הטבעי. גם אנשים שירדו במשקל בצורה משמעותית צריכים לשמור על יציבות המשקל במהלך כמה חודשים לפני הניתוח. בעקבות דיאטה חריפה וירידה קיצונית במשקל, מומלץ להוסיף ויטמינים וברזל לתזונה לפני הניתוח כדי למלא את מאגרי הגוף שהידלדלו. בתקופה הראשונה לאחר הניתוח, יש להקפיד על תזונה מאוזנת הכוללת כמות גדולה של חלבונים. גם בהמשך, יש להקפיד על דיאטה מאוזנת כדי לשמור על משקל הגוף ולא לפגוע במראה האסתטי לאחר הניתוח. כאשר יש צורך, מפגיש ד"ר וולף את המועמד לניתוח עם דיאטנית מקצועית מצוות המרפאה כדי לקבל הדרכה ולקבוע תכנית תזונתית מסודרת.

מתי ניתן לעבור ניתוח מתיחת בטן?

מתיחת בטן לאחר הריון

במהלך חודשי ההיריון העור באזור הבטן נמתח כתוצאה מגדילת העובר. סיבי אלסטין, אשר נועדו לשמור על עור מתוח, נמתחים גם הם ומאבדים מהאלסטיות המאפיינת אותם. לאחר הלידה ועם החזרה למשקל הגוף של לפני ההיריון, העור, אינו חוזר ב- 100% למצבו הטבעי. כלומר, הבטן נותרת רפויה והפתרון הוא למתוח אותה חזרה, זאת, באמצעות ניתוח מתיחת בטן. מטרתו של הניתוח היא להסיר את עודפי העור והשומן אשר הצטברו בבטן כתוצאה מהעלייה והירידה המשמעותית במשקל שהתרחשו לאחר ההיריון והלידה.

מתיחת בטן לאחר ירידה דרסטית במשקל

גברים ונשים שירדו במשקל בצורה משמעותית, ובעיקר מי שעשו זו בצורה מהירה לעיתים באמצעות ניתוחים בריאטריים, עשויים לחוות תופעה של עור מידלדל באזור הבטן. נכון, פעילות גופנית עשויה לשפר את מצב העור, אך במקרים רבים גם לאחר פעילות גופנית נותרים עם עודף עור. אם משקל היעד הושג, והירידה במשקל הסתיימה, ניתן לטפל בעודפי עור אלו ובפיזור לא אחיד של שומן בעזרת ניתוח מתיחת בטן.

מתיחת בטן לאחר ניתוח קיסרי

ניתוח קיסרי, בו נחתכים שרירי הבטן והעור נמתח לצורך הוצאת התינוק, בשילוב עם מתיחת העור הטבעית המתרחשת בהיריון, עשוי להותיר אחריו עור רפוי, בעיקר באזור הבטן התחתונה, במראה "סינר". שרירי הבטן הישרים, שאינם נתפרים אחרי ניתוח קיסרי (עקב נפיחות הרחם שטרם חזר לממדיו הרגילים) עלולים להוסיף למראה הרפוי של הבטן. ניתוח מתיחת בטן, המבוצע לאחר שהגוף סיים את ההחלמה מהניתוח הקיסרי, יכול להשיב את השרירים הישרים למצבם הטבעי, ולהעלים את הסינר שנוצר מעל הצלקת ששוקעת.

מתיחת בטן במקרים של עור רפוי ושומן עיקש

גברים ונשים המתמודדים, עם עודפי עור ושומן עיקש שמסרבים להיעלם גם לאחר פעילות ספורטיבית ומשטרי תזונה. במקרה זה הפתרון היחיד להיפטר מאותם עודפי עור ושומן הוא ניתוח מתיחת בטן שנותן מענה מיטבי, ומשיב לבטן את המראה החטוב והמוצק.  

מהו הגיל המתאים לניתוח מתיחת בטן?

לגברים אין גיל מינימום לניתוח מתיחת בטן. גברים צעירים שירדו במשקל בצורה דרסטית ונותרו עם עור עודף ועם מצבורי שומן עיקשים המפוזרים באופן לא אחיד יכולים לעבור ניתוח בטן וליהנות ממראה חדש לשנים ארוכות.

אצל נשים המצב מורכב מעט יותר: נשים שעדיין לא הרו, ומתכננות להרות בעתיד, צריכות להביא בחשבון שהיריון עלול להביא עמו מתיחה ודלדול של העור מחדש. עם זאת, נשים צעירות שחוות ביטחון עצמי נמוך בעקבות עור עודף באזור הבטן או מצבורי שומן בפיזור לא אחיד, מוזמנות לפגישת ייעוץ ולהערכת מצב לקראת אפשרות של ניתוח מתיחת בטן. בפגישה יוסברו ההשלכות העתידיות ותתקבל החלטה מושכלת לטובת עתידה של המטופלת. 

את הניתוח עדיף לעשות לאחר שהגעתם למשקל הרצוי והטבעי שלכם או לאחר שסיימתן את תוכניות הילודה, מכיוון שירידה נוספת במשקל או היריון נוסף עשויים לפגוע בתוצאות המושגות בניתוח מתיחת בטן.

מאמרים נוספים בתחום עיצוב הגוף

עוד מידע בנושא ניתוח מתיחת בטן?
מלאי פרטים וניצור עמך קשר בהקדם
חיפוש:
search

התחלה בפגישת ייעוץ

להיות שלמים עם הבחירה שלכם

logo-isaps
logo-maccabi