ניתוח מתיחת בטן


ניתוח מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן ושאיבת שומן – להחזיר לבטן את המראה הטבעי 

עשיתם כבר כל מה שאפשר, שמרתם על תזונה נכונה, הקפדתם על כושר גופני ועדיין, הבטן שלכם רפויה ולא מתוחה. יתכן וזה באמת כבר לא תלוי בכם ובמה שתעשו. לידות והריונות או ירידה דרסטית במשקל, גנטיקה, כל אלו ועוד משפיעים על מבנה הגוף ומראה הבטן ומשנים את צורתה. 

מתיחת הבטן החריגה הקשורה לרוב להריון, גורמת לשרירים ולסיבי האלסטין להיקרע, הבטן בדרך כלל לא שבה להיות מוצקה כשהייתה. העור נותר רפוי ובעל סימני מתיחה וגם אופן פיזור השומן משתנה. פעילות ספורטיבית חשובה ונחוצה, אולם לעיתים מאומצת ככל שתהיה, לא בהכרח תשנה את מראה הבטן והפתרון היעיל שיכול להחזיר לבטן את המראה הטבעי הוא ניתוח פלסטי למתיחת בטן.  ניתוח מתיחת הבטן הינו ניתוח נפוץ המתאים לנשים ולגברים בגילאים שונים ואשר מעוניינים במראה בטן מעוצב ומוצק יותר. הניתוח מסייע בהחזרת הבטן לצורתה הטבעית ובו מטופלים שלושת מרכיבי דופן הבטן: שרירי הבטן, שכבת השומן והעור. במהלך הניתוח מטפלים בהידוק שרירי הבטן, בהסרת עודפי השומן, בעיצוב עודפי העור וחידוש מראה הטבור בהתאם למראה החדש של הבטן. 

בניתוח משולבים מספר אלמנטים בהתאם לצורך ולנתונים הרפואיים, כגון הידוק שרירי הבטן, הסרת עודפי עור, שאיבת שומן ועיצוב מחדש של הטבור. כל ניתוח נבחן לגופו ומותאם אישית לצורך של הלקוח. במרכז הרפואי דר' וולף מתבצע הניתוח באמצעות חתך נמוך המאפשר הסתרה של סימן הניתוח גם בלבוש תחתון או ביקיני. 

הודות לטכניקה חדשנית שפותחה על ידי ד"ר וולף, אשר זיכתה אותו בפרס חדשנות יוקרתי מטעם האיגוד הבינלאומי לכירורגיה אסתטית, מבוצע ניתוח מתיחת בטן ללא שימוש בנקזים, ההחלטה על השיטה לאור נתוני המטופלים. 
 

לאור ניסיונו הרב, יצר ד"ר וולף סולם כאב והחלמה המבוסס על נתונים שהתקבלו ממטופליו הרבים, שנועד להעניק מידע על התחושה הצפויה לאחר הניתוח. הסולם נע בין 1 ל- 10 (1 - רמת כאב מינימלית, זהה לתחושת כאב מזריקת חיסון 10 - רמת כאב גבוהה, הזהה לכאב המתלווה לשבר אורטופדי לפני קיבוע).

סוג הניתוח יומיים ראשונים לאחר הניתוח
עד כשבוע לאחר הניתוח
לאחר שבוע ממועד הניתוח
ניתוח מתיחת בטן הכולל הידוק שרירי בטן
רמת כאב 8 בסולם וולף
רמת כאב 5 בסולם וולף
רמת כאב 3 בסולם וולף
ניתוח הסרת עודפי שומן ועור בלבד
רמת כאב 3 בסולם וולף
רמת כאב 1 בסולם וולף
לרוב לא קיים כאב כלל
התאוששות מהירה ומוצלחת לאחר ניתוח מתיחת הבטן תלויה מאוד בהקפדה על מילוי הוראותיו של דר' וולף. 
 

ביום הראשון שלאחר ניתוח מתיחת הבטן:

• לאחר הניתוח לגוף יחובר קטטר לאיסוף השתן עד ליום לאחר הניתוח. 
• יש להקפיד על שימוש בחגורת בטן במשך ארבעת השבועות שלאחר הניתוח. 
• יש להקפיד על מנוחה ורוגע תוך כדי שכיבה על הגב, עם מינימום תנועתיות. 
• יש לבצע תרגילי נשימה להרגעה 
• מומלץ לבצע הליכה קצרה של כ-10 דקות אחת לשעה. 
• טיפול תרופתי ינתן על-ידי הצוות הרפואי בהתאם להוראותיו של דר' וולף 

רחצה: 

• רחיצת הגוף מומלצת לאחר 48 שעות ממועד הניתוח, רצוי בסבון עדין של תינוקות.  

בשבוע הראשון שלאחר ניתוח מתיחת הבטן: 

• בשבוע הראשון שלאחר הניתוח תגיע הנפיחות באזור הבטן לשיאה ואז תחל לסגת בהדרגה. 
• ניתן לחזור לפעילות שגרתית קלה אך חשוב להקפיד על תזונה נכונה ומנוחה רבה יותר מהרגיל. 
• מומלץ להימנע משיכה על הבטן ולהמשיך בנטילת התרופות בהתאם להוראותיו של דר' וולף. 
• ביקורת ראשונה תתקיים במרכז הרפואי במהלך השבוע הראשון שלאחר הניתוח וכן תתבצע ביקורת טלפונית אישית של דר' וולף באופן יומי. ביקורים נוספים יתואמו לפי הצורך. 

מספר שבועות לאחר הניתוח:

במהלך 7-10 ימים ממועד הניתוח יחלפו תופעת הנפיחות ושטפי הדם, חוטי התפירה יתמוססו באופן טבעי ויעלמו ויחל תהליך החזרה לשגרה. עם זאת חשוב לעשות זאת בהדרגה, בעיקר אם מדובר בפעילות גופנית מאומצת, ותוך התאמה להוראותיו של דר' וולף.
חשוב מאוד להמשיך ולהקפיד על שימוש בחגורת הבטן במהלך כל שעות היממה ועד ארבעה שבועות ממועד הניתוח. 
את אזור הבטן מומלץ שלא לחשוף לשמש בששת השבועות הראשונים שלאחר הניתוח, ולאחר מכן להקפיד על שימוש בקרם הגנה ייעודי בעיקר באזור הצלקות

* למידע מורחב על תהליך הניתוח, ההכנות לקראת הניתוח והחזרה לשגרה לחצו כאן

 

כמו לאחר כל ניתוח, החזרה לשגרה צריכה להיות הדרגתית ומבוקרת. בניתוח מתיחת הבטן ההחלמה הינה מהירה יחסית, כך שיומיים ועד ארבעה ימים לאחר הניתוח תוכלו לבצע כמעט את כל הפעולות היום-יומיות בבית ובטווח של 5 עד 12 יום לאחר הניתוח, תוכלו גם לחזור בבטחה לעבודה ולשגרת חייכם. 

גם הצלקות, עוברות ומטשטשות עם הזמן הודות לתהליך ההחלמה הטבעי וכבר לאחר מספר חודשים תיראה נסיגה הדרגתית ושיפור ניכר במראה העור. כאמור, החתכים בניתוח מבוצעים במקומות נסתרים ונמוכים כך שבכל מקרה, אין חשש ממראה של הצלקות. 

"הבטן והטבור שבמרכזה הם, ללא ספק, איבר אסתטי חשוב מאוד בגוף האדם. אצל האישה מהווה הבטן מעין גשר בין שני איברים מיניים מרכזיים, השדיים והערווה. הבטן איננה מנחת מסוקים שטוח אלא צירוף תלת מימדי של גבעות ושקעים עם זרימה אסתטית חשובה ביניהם."

ניתוח מתיחת הבטן הינו שכיח ובטוח אך כמו בכל ניתוח, במקרים חריגים עלולים להופיע סיבוכים שונים. בתהליך הייעוץ הניתן לכם, נפרש המידע הנחוץ וכן ההשלכות של ההתערבות הכירורגית, זאת במטרה לאפשר לכם להגיע להחלטה הנכונה ביותר עבורכם. חשוב להדגיש כי השימוש בטכניקות ניתוחיות חדשניות בתחום ניתוחי מתיחת הבטן מפחיתה באופן משמעותי את רמת הסיכון והסיבוכים.

* למידע מורחב אודות הסיבוכים לחצו כאן

 

 

ההחלטה, האם לבצע ניתוח מסוג זה מלווה לרוב בחשש מפני הצלקות שנשארות לצמיתות על הבטן התחתונה וסביב לטבור לאחר הניתוח. הצלקות לאחר הניתוח מהווכת מטרד ממשי רק לעתים רחוקות ביותר. במרבית המקרים הצלקות הנותרות על העור לאחר הניתוח הן שטוחות, עדינות, כמעט שאינן מורגשות ותוך זמן קצר הן מקבלות את גוון העור. נוסף לכך, מיקומן של הצלקות בחלק התחתון של הבטן מאפשר להסתירן על ידי כל לבוש כולל בגד ים.
ההחלטה על ניתוח זה מלווה, מטבע הדברים, בהתלבטויות, בחששות שונות ובשאלות רבות. בחלק זה ריכז עבורכם ד"ר וולף שאלות חשובות על הניתוח ואת התשובות עליהן.

האם יש צורך בדיאטה מיוחדת לפני הניתוח, ואיך שומרים על התוצאה? 

אין צורך בדיאטה מיוחדת וחשוב מאוד בחודשים הספורים לפני ניתוח מתיחת הבטן לשמור על יציבות משקל הגוף הטבעי, ללא תנודות מיוחדות או משמעותיות. אם התבצעה דיאטה חריפה שהביאה לירידה דרסטית במשקל מומלץ להקפיד על תזונה עשירה בויטמינים וברזל כדי לחזק את הגוף. בתקופה שלאחר הניתוח יש להמשיך בדרך זו ומומלץ על תזונה עשירה בחלבונים. המרכז הרפואי דר' וולף מעניק ללקוחותיו ייעוץ תזונתי מקצועי על-ידי דיאטנית לשם קביעת תכנית תזונתית מותאמת אישית. יש לזכור כי הבטן, כמו כל איבר אחר בגוף, זקוקה לתחזוקה וטיפוח. ניתוח מתיחת הבטן ועיצוב אזור הבטן מחדש, מוצלח ככל שיהיה, לא מהווה תחליף  לתזונה נכונה ופעילות ספורטיבית קבועה ולכן מומלץ לשמור על משקל קבוע ותקין ולהקפיד על פעילות ספורטיבית לחיזוק שרירי הבטן. 

האם ניתוח מתיחת בטן כואב?

כיום, השיטות הניתוחיות החדשניות מאפשרות הפחתה משמעותית ברמת הכאב ובניתוחים הכוללים הסרת עודפי שומן ועור בלבד, כמעט ואין תחושת כאב לאחר הניתוח. בניתוחים בכוללים גם הידוק שרירי הבטן תיתכן רמת כאב גבוהה יותר שתחייב נטילת משככי כאבים, אך גם היא בהשוואה לכאב של ניתוח קיסרי, פחותה יותר. 

האם ניתן לבצע ניתוח מתיחת בטן לפני הריונות? 

לרוב מומלץ לבצע את הניתוח לאחר תקופת ההריונות והלידות אך עם זאת, בשיטות החדשניות הקיימות כיום, אין מניעה לעשות זאת גם לפני, כמובן לאחר ייעוץ רפואי מקצועי ובדיקה קפדנית של כל ההשלכות. ניתוח מתיחת בטן אינו פוגע ביכולת להיכנס להיריון אך ההיריון, המשפיע על דופן הבטן, עלול לפגוע בתוצאה האסתטית של הניתוח. ממידע שהתקבל ממטופלות רבות במרכז הרפואי דר' וולף שעברו את הניתוח, תגובת דופן הבטן במהלך ההיריון אף השתפרה ובכך נמנעה ההתרופפות המלווה בדרך כלל להיריון.   

האם צפויים שינויים בתחושה לאחר הניתוח? 

לפני ניתוח מתיחת בטן מומלץ מאוד לשמור על משקל הגוף הטבעי. גם אנשים שירדו במשקל בצורה משמעותית צריכים לשמור על יציבות המשקל במהלך כמה חודשים לפני הניתוח. בעקבות דיאטה חריפה וירידה קיצונית במשקל, מומלץ להוסיף ויטמינים וברזל לתזונה לפני הניתוח כדי למלא את מאגרי הגוף שהידלדלו. בתקופה הראשונה לאחר הניתוח, יש להקפיד על תזונה מאוזנת הכוללת כמות גדולה של חלבונים. גם בהמשך, יש להקפיד על דיאטה מאוזנת כדי לשמור על משקל הגוף ולא לפגוע במראה האסתטי לאחר הניתוח. כאשר יש צורך, מפגיש ד"ר וולף את המועמד לניתוח עם דיאטנית מקצועית מצוות המרפאה כדי לקבל הדרכה ולקבוע תכנית תזונתית מסודרת.


מאמרים נוספים בתחום עיצוב הגוף

עוד מידע בנושא ניתוח מתיחת בטן?
מלאי פרטים וניצור עמך קשר בהקדם
חיפוש:
search

התחלה בפגישת ייעוץ

להיות שלמים עם הבחירה שלכם

logo-isaps
logo-maccabi