ניתוח גניקומסטיה


ניתוח גניקומסטיה גניקומסטיה זהו מצב מביך ומציק והפגיעה בדימוי הגוף קשה הן אצל גברים ובוודאי אצל נערים. השכיחות גבוהה ויכולה להופיע עד בכ40% מהגברים. גינקומסטיה היא נפיחות של רקמת השד אצל בנים או גברים, רפואית לא מדובר בבעיה רצינית. התופעה נגרמת לרוב על ידי חוסר איזון של הורמונאלי של אסטרוגן וטסטוסטרון. למעלה מ40% מהילודים לקוים בתופעה ונולדים עם שדיים הנעלמים מעצמם. התופעה יכולה להשפיע על שד אחד או שניהם, לפעמים בצורה לא אחידה. עלולה להופיע כתופעת לוואי של השמנת יתר. לעיתים הגורמים עלולים בעיות גנטיות גידולים ובעיות מטאבוליות שונות אולם זה לא שכיח. 
גינקומסטיה עשויה להיעלם מעצמה. היא ניתנת לטיפול תרופתי. אולם באם התופעה נמשכת ויש פגיעה בהופעה החיצונית יש לשקול ניתוח.
 
 

 

מדובר בניתוח קטן יחסית, הניתוח מבוצע בהרדמה כללית ומשכו כשעה. אם הסיבה היא הגדלת רקמת שד, ניתן להוציאה באמצעות טכניקות לשאיבת שומן, בכמויות גדולות יותר יבוצע חתך בשולי הפטמה ודרכו תוסר הרקמה העודפת, אם מדובר בהגדלת שדיים גדולה בנפחה, יהיה צורך לבצע בנוסף תהליך הסרת עודפי עור פעולה הכרוכה בחיתוך עור עודף, ניתוח הכרוך בצלקות על גבי החזה. 


יתכנו נפיחויות, שטפי דם עוריים, כאבים יתכנו במשך שבוע ימים וניתנים לטיפול במשככי כאבים. יש ללכת עם חגורה מתאימה במשך שבוע, המקבעת את הרקמה לגוף, מונעת הצטברות נוזלים ומאיצה את ההחלמה. הבצקת הכרוכה בניתוח תרד לחלוטין בתוך חודשים ספורים. אמנם, השינוי ניכר מיד לאחר הניתוח, אך התייצבות התוצאה ועיצוב סופי של מראה החזה תארך מספר חודשים עד חצי שנה.
הסיבוכים בניתוח זה נדירים. כוללים דימום המחייב ניקוז בחדר הניתוח, זיהום, שינוי תחושה בעור ובפטמות, חוסר רגולריות, מרקם שד לא אחיד או שקוע, צלקות בולטות, תופעות הניתנות לתיקון. 

מאמרים נוספים בתחום ניתוחי חזה

עוד מידע בנושא ניתוח גניקומסטיה?
מלאי פרטים וניצור עמך קשר בהקדם
חיפוש:
search

התחלה בפגישת ייעוץ

להיות שלמים עם הבחירה שלכם

logo-isaps
logo-maccabi