מתיחת בטן דו שכבתית

מתיחת בטן דו שכבתית
ניתוח מתיחת בטן דו שכבתית הוא ניתוח חדש, חידוש שהציג ד"ר יורם וולף המתמחה בניתוחי מתיחת בטן לפני מספר חודשים בכנס האסתטי הבינלאומי של האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית.

זהו ניתוח מתיחת בטן שגרתי בעל תוספת משדרגת: במהלך הניתוח מהדקים את שכבת השומן בבטן התחתונה – שכבת השומן התת-פסציאלית. למעשה מדובר בהידוק של הבטן התחתונה לצד הידוק מרכז הבטן ואיזור המותניים, כך למעשה התוצאה היא אסתטית יותר ויציבה יותר.

 

התהליך הניתוחי

ניתוח מתיחת בטן דו שכבתית מתחיל כמו כל ניתוח אחר בתחום זה בהרדמה כללית של המנותח. לאחר ההרדמה יוצר ד"ר וולף חתך באיזור קו הבקיני. החתך הנמוך עדיף על חתכים שהתבצעו בעבר באיזור מרכז הבטן ומסייע להחלמה מהירה יותר ותוצאה אסתטית יותר.

 

לאחר יצירת החתך מטפלים למעשה במספר שכבות בבטן – בשרירי הבטן שזוכים למתיחה, בשכבת השומן שזוכה להסרה של השומן בתהליך שאיבת שומן המשולב בתוך הניתוח ובשכבת העור שמוסרת לפי הצורך ונמתחת. ניתוח דו שכבתי מטפל גם בשכבת השומן והעור בבטן התחתונה. במהלך הניתוח המנתח מתייחס גם לשינוי במיקום הטבור בעקבות המתיחה ומטפל בכך, כך שהתוצאה תהיה טבעית ואסתטית.

 

תהליך ההחלמה

תהליך ההחלמה לאחר מתיחת בטן דו שכבתית זהה לתהליך של כל ניתוח מתיחת בטן. ד"ר וולף מסביר שהניתוח המתבצע כיום ללא נקזים, כפי שהיה נהוג בעבר, מסייע להקל על תהליך ההחלמה ולקצר אותו.

תהליך ההחלמה מתחיל בחבישה של חגורת בטן שחובשת את האיזור ועוזרת לשמור על האיזור נקי. במהלך הימים הראשונים המנותח לרוב מתמודד עם כאבים קלים באיזור ונפיחויות. לאחר מספר ימים התופעות האלו חולפות.

לאחר כשבועיים עד שלושה שבועות ניתן לחזור לפעילות סדירה אך מתונה. לא מומלץ כמובן לבצע פעולות מסוכנות או קשות ללא התייעצות עם הרופא. לרוב לאחר מספר חודשים התוצאות כבר נראות לעין וכל תופעות הלוואי חלפו מזמן.

 

מה כדאי לדעת?

ניתוח מתיחת בטן דו שכבתית מומלץ למי שיש לו עודפי עור ושומן באיזור הבטן ורוצה ליצור מראה אסתטי יותר. אם זאת, חשוב לציין שלא מדובר בניתוח הרזייה ולכן אינו מתאים למי שרוצה להפחית במשקל. האוכלוסייה המתאימה ביותר לניתוח היא אנשים שעברו תהליך הרזייה ונותרו עם עודפי עור ונשים לאחר הריונות ולידות שרוצות להטיב את מראה הבטן.

ניתוח מתיחת בטן מוביל לתוצאות אסתטיות מאד, אבל חשוב לציין שללא אורח חיים בריא שכולל תזונה נכונה ופעילות ספורטיבית, מנותחים יוכלו לעלות במשקל ולשנות את תוצאות הניתוח. לכן מומלץ לאחר הניתוח להתייעץ עם תזונאי ולשמור על תזונה נכונה ובריאה ועל פעילות ספורטיבית.

ניתוח מתיחת בטן דו שכבתית הוא ניתוח שתוצאותיו יכולות להישמר במשך שנים. עבור מי שבמשך זמן התמודד עם תחושה לא נעימה ורצון לשפר את המראה, מדובר בתהליך משנה חיים.  

עוד מידע בנושא מתיחת בטן?
מלאי פרטים וניצור עמך קשר בהקדם
חיפוש:
search

התחלה בפגישת ייעוץ

להיות שלמים עם הבחירה שלכם

logo-isaps
logo-maccabi