הריון לאחר ניתוח מתיחת בטן

הריון לאחר ניתוח מתיחת בטן
רבות מהנשים ששוקלות לבצע ניתוח מתיחת בטן מוותרות על הניתוח בגלל שאלת ההריון. החשש שלא יוכלו להיכנס להריון לאחר הניתוח או יסבלו מסיבוכים בעקבות כניסה להריון לאחר מתיחת בטן הוא טבעי, אבל שגוי בהווייתו. ניתוח מתיחת בטן אינו גורם לסיבוכים בהריון עתידי, העור על הבטן הינו אלסטי ונמתח ולרוב אין שום בעיה להיכנס להריון ואף לשמור על תוצאות אסתטיות לאחריו במידה וההריונית מקפידה על תזונה נכונה ופעילות גופנית מתאימה לתקופת ההריון.

 

מה מקור הדילמה?

שאלות על הריון לאחר מתיחת בטן הן שאלות פופולריות שמופיעות לא מעט בפגישות שעורך ד"ר יורם וולף, מומחה בתחום הכירורגיה פלסטית האסתטית ובעל ניסיון רב במתיחת בטן, עם נשים שרוצות לבצע את הניתוח ומגיעות לקליניקות אותן הוא מנהל. המחשבה שהניתוח למעשה מותח את איזור הבטן ומהדק את השרירים, מעלה את המסקנה כי בעקבות הריון התוצאות של הניתוח ייעלמו, הבטן תחזור להיות רפויה והמנותחת תסבול מקשיים במהלך ההריון.

אין חשש: ניתן להיכנס להריון

למעשה, ניתוח מתיחת בטן אינו פוגע באפשרות להיכנס להריון. ישנם אינספור תקדימים של נשים שנותחו ועברו מתיחת בטן, נכנסו לאחר מכן להריון ואפילו לשני הריונות והצליחו לעבור את ההריון בקלות ובבטחה, עם לידה קלה ותוצאות נהדרות.

חשוב לדעת, עם זאת, שניתוח מתיחת בטן אינו ניתוח בלתי הפיך. כאשר אישה בהריון סובלת מעליית משקל גדולה, תוצאות הניתוח יכולות להשתנות והבטן תהיה לאחר ההריון יותר רפויה ופחות חטובה. אפשר לפתור את הבעיה הזו על ידי הקפדה על אורח חיים בריא בתקופת ההריון, שכולל כאמור גם פעילות גופנית סדירה ומתאימה.

הכירו את התהליך

כדי להבין מדוע אין כל קשר בין כניסה להריון ובין ניתוח מתיחת בטן, חשוב להבין את ההליך הניתוחי ואת המטרות שלו. ניתוח מתיחת בטן נועד לעצב את איזור הבטן, להדק את שרירי הבטן ולהיפטר משומן ומעודפי עור. אם זאת, העור על גופינו הוא אלסטי ותמיד ניתן לשינוי ולמתיחה.

מהלך ניתוח מתיחת בטן כולל הרדמה כללית, יצירת פתח באיזור קו הביקיני, כדי למנוע צלקות באיזור הבטן העליונה, הפרדה של שכבות העור והשומן, מתיחה של שרירי הבטן, שאיבת שומן ומתיחת העור.

ההחלמה מהניתוח היא החלמה מהירה מאד, שאורכת מספר שבועות. לאחר כשבועיים כבר ניתן לחזור לפעילות סדירה לחלוטין והתוצאות נחשפות במשך השבועות לאחר הניתוח. ההליך המהיר והפשוט הזה, שמאפשר להגיע לתוצאות מצויינות בזכות מחקר רפואי אסתטי וחידושים שמקלים על תופעות הלוואי והסיכונים, מבטיח סיכויים מזעריים לסיבוכים בהריון בעקבות הניתוח. אם את מתלבטת בקשר לניתוח מתיחת בטן, בגלל תכנון הריון עתידי, ד"ר וולף מזמין אותך לפגישת ייעוץ באחת הקליניקות בתל אביב או באילת.

תוכלי לשמוע על הניתוח, לשאול שאלות ולבדוק האם הוא מתאים לך. 


עוד מידע בנושא מתיחת בטן?
מלאי פרטים וניצור עמך קשר בהקדם
חיפוש:
search

התחלה בפגישת ייעוץ

להיות שלמים עם הבחירה שלכם

logo-isaps
logo-maccabi