שאיבת שומן בטני

שאיבת שומן בטני

"אסור לשכוח שהמחיר האמיתי בכל ניתוח הוא לאו דווקא המחיר הכספי, ושכל ניתוח משאיר אחריו צלקות, בין אם פנימיות או חיצוניות, מוסתרות או חשופות", כך צוטט ד"ר יורם וולף, יו"ר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית, בראיון לגבי מחירם של ניתוחים פלסטיים ובכלל זה שאיבת שומן. מחיר, שלדבריו, אינו מדיד בכל סכום כספי. "אנחנו המנתחים לא נמצאים כאן כדי למכור לאנשים חלומות, אלא לשפר את איכות החיים שלהם בצורה ניכרת" הוסיף. ואכן שאיבת שומן בטני היא בדיוק פרודצורה שמטרתה שיפור איכות החיים.

מטרת ניתוח שאיבת השומן היא הסרת מצבורי שומן ממוקדים אשר לא צלחנו בהורדתם באמצעות ירידה במשקל ופעילות ספורטיבית, ובכך לחטב ולעצב את קווי המתאר של הגוף.

איך זה קורה?

כדאי לדעת שכמות תאי השומן בגופנו גדלה עד גיל ההתבגרות, ולאחר מכן נשאר מספרם יציב וקבוע. במהלך ההשמנה עולה נפח תאי השומן אך מספרם אינו משתנה. במהלך הניתוח אנו מסירים את אותם תאי שומן יחד עם השומן שהצטבר בהם.

ניתוח שאיבת שומן בטני מתבצע באמצעות יצירת חתכים זעירים באזורים מוצנעים, לרוב בחלקה התחתון של הבטן. אליהם, מוחדרות צינוריות דקות המחוברות אל מכונת שאיבה מיוחדת, השואבת את תאי השומן אל כלי איחסון חיצוני.. לאחר סיום השאיבה נתפרים החתכים ועל אזור השאיבה מולבשת חגורת לחץ, שנועדה למנוע הצטברות נוזלים באזור ולהאיץ את תהליך ההחלמה.

תהליך ההחלמה מניתוח שאיבת שומן בטני:

החל מתום הניתוח ועד כשבועיים מסיומו, יש צורך לחגור חגורת בטן מיוחדת המסייעת, מצד אחד להפחתת

הנפיחות, ומצד שני תורמת לעיצוב הגוף. בימים הראשונים לאחר ניתוח שאיבת שומן בטני אזור הניתוח יהיה

מעט נפוח ובצקתי, לרוב גם עלולים להופיע שטפי דם תת עוריים וסימנים כחולים. אולם כל התופעות הללו חולפות מאליהן לאחר מספר ימים. (הצלקות בשאיבת שומן הינן קטנות, לא הייתי מתייחס אליהן כלל במאמר זה).

לאחר הניתוח עובר העור תהליך התכווצות המנסה להתאים לפרופורציה החדשה של הגוף. ככל שכמות השומן שנשאבה היא גדולה יותר, כך גם גדלה רמת ההתכווצות שאותה צריך העור לעבור. חשוב לדעת כי העור אינו מתכווץ אצל כולם באותה מידה, וכי מידת ההתכווצות תלויה בגיל ובאלסטיות של העור.

מבט לעתיד ועצה

יש לציין כי מי שעבר את הפרודצורה הזו אינו צריך לחשוש כי יהיה עליו לעבור אותה בשנית. זאת מאחר ובאזור בו התבצעה שאיבת שומן בטני לרוב לא משמינים יותר, עקב העובדה כי מספר תאי השומן באזור בו בוצע התהליך פוחת במידה משמעותית. אולם התאים שנותרים יכולים להגדיל מעט את נפחם. לכן שאיבת שומן אינה מהווה תחליף לדיאטה ולתזונה מאוזנת, וחוסר הקפדה על תזונה נכונה עלול בהחלט להוביל להשמנה באזורים אחרים בגוף.

 

עצה נוספת מספק לנו ד"ר וולף: "הכסף צריך להיות רק אחד השיקולים בבואנו לבחור את המקום שבו נבצע

ניתוח או פרוצדורה. חשוב מאוד ליפול לידיים מיומנות של מומחה שעובד עם חדרי ניתוח ועם ציוד ברמה גבוהה ולא להתפתות למחיר נמוך".

לכן כאשר בודקים אופציה של שאיבת שומן, מחיר הוא רק אחד מהשיקולים שיש לקחת.

עוד מידע בנושא שאיבת שומן?
מלאי פרטים וניצור עמך קשר בהקדם
חיפוש:
search

התחלה בפגישת ייעוץ

להיות שלמים עם הבחירה שלכם

logo-isaps
logo-maccabi