טיפול בפיגמנטציה וכתמי שמש

טיפול בפיגמנטציה וכתמי שמש

מידי יום אנו נחשפים במרפאה לנזקים שהותירה השמש בעור הפנים, נגעים שונים וכתמי פיגמנטציה חומים מופיעים על העור ללא התראה מוקדמת. הגורמים העיקריים לכתמים הם: הזדקנות העור, חשיפה לשמש וחוסר איזון הורמונלי הנלווה להריונות ו/או לנטילת גלולות למניעת הריון.

קיימים סוגים שונים של כתמי עור:

אנחנו מבחינים בשני סוגים עיקריים:

  1. כתמי שמש – לנטיגו – כתמים בגוון חום בהיר או כהה המופיעים באזורים חשופים לשמש: פנים, מחשוף חזה, גב הידיים והאמות. לרוב עודף הפיגמנט מרוכז באיזור השכבה העליונה של העור – האפידרמיס.
  2. מלזמה – כתמים חומים המופיעים על פני עור המצח, הלחיים ומעל השפה העליונה. מלזמה מופיעה בעיקר אצל נשים וקשורה לרוב לשינויים הורמונלים. המלזמה מאוד נפוצה אצל נשים בהריון ולכן נקראת גם “מסיכת הריון”. מלזמה יכולה להיות שטחית – באפידרמיס, עמוקה – בדרמיס, או במקרה הנפוץ ביותר – משולבת.

 

טיפול בכתמי עור

התאמת הטיפול הנכון והמתאים לכתמי עור קשורה למאפיינים של הכתם ושל המטופלת עצמה:

  • סוג הכתם (מלזמה, לנטיגו).
  • עומק הכתם (אפידרמלי ,דרמלי או מעורב).
  • סוג העור של המטופלת (עור בהיר או כהה).
  • טיפולים קודמים שנוסו בעבר.
  • תגובת המטופלת לטיפולים אלו.

אפשרויות הטיפול

האבחון והתאמת תוכנית הטיפול מתבצעים בפגישת ייעוץ רפואית, שם יאובחן הכתם ותותאם תוכנית הטיפול המתאימה ביותר, בהתחשב בכלל המאפיינים של הכתם ושל המטופלת.

הטיפולים הנפוצים במרפאה:

  • קרם הבהרה רפואי – קרם אשר נרקח על פי מרשם רפואי בהתאמה אישית לעור הפנים של המטופלת.
  • פילינג – חומצות מסוגים שונים בהתאמה אישית לסוג הכתם ולבעיית המטופלת.
  • טיפול בעזרת מכשירים מתקדמים להבהרת והעלמת כתמים להצערת העור. הטיפולים הקיימים במרפאה הם במכשיר CO2RE וכן בידית V-IPL . שני מכשירים מתקדמים עם תוצאות מהירות.

לעיתים קרובות לקבלת תוצאה שלמה יהיה צורך לשלב בין שיטות שונות.

חשוב מאוד לדעת!

בזמן הטיפול בכתמי עור ולאחר הטיפול יש להקפיד על הגנה משמש עם קרם הגנה המכיל מסנן קרינה עם SPF 50 ומעלה המכיל הגנה גם מפני קרינת UVA וגם מפני קרינת UVB. ההגנה משמש חשובה גם בחורף, גם בתוך הבית וגם בנסיעה ברכב. קרני השמש חודרות גם דרך חלונות. כתמי עור עלולים לחזור במידה ולא ממשיכים במשטר הגנה משמש.

 

מכשירים מתקדמים לטיפול בפיגמנטציה וכתמי שמש

מכשיר ה-CO2RE

הטיפול בהיפר פיגמנטציה באמצעות מכשיר CO2RE מתבצע בקרן לייזר מדויקת, המאפשרת טיפול נקודתי ומדויק.

קרן הלייזר יוצרת פילינג בעור: מכשיר הלייזר הפרקציונלי CO2RE יוצר נזק מבוקר באזור הדורש טיפול, ומעודד את הרקמות הבריאות מסביב לאזור הטיפול להתחדש. העור מייצר קולגן כדי להתגבר על "פגיעת" קרן הלייזר, וכך העור מתחדש ונראה בריא יותר וחלק יותר.

הטיפול במכשיר הלייזר הפרקציונלי CO2RE מסייע בהסרת כתמי היפר פיגמנטציה הנובעים משינויים הורמונליים ומנזקי שמש, אבל לא רק: גם קמטים וצלקות, עור נקבובי ואפילו פוסט אקנה ניתנים לטיפול בעזרת מכשיר CO2RE, שמביא לתוצאה מהירה ולשיפור המראה, מיצוק והצערת העור.

חשוב לציין: מכשיר לייזר CO2RE בטוח לשימוש, ומאושר ע"י ארגוני ה-FDAוה- CE.

התוצאות:

תוצאות מחקרים קליניים מציגות שינוי דרמטי במראה העור, במרקמו ובצבעו. טיפול בפיגמנטציית יתר נמשך בין 20 ל-30 דקות, ואינו כרוך בהרדמה מקומית. אלחוש מקומי בלבד מספיק לצורך ביצוע הטיפול.

ההחלמה הראשונית מטיפול CO2RE נמשכת כשבועיים. במהלך השבועיים הראשונים שאחרי הטיפול יש להימנע מחשיפה ישירה לשמש. מותר להתקלח, ויש צורך בשטיפות עדינות של העור. מידע על ההכנה הנדרשת, תהליך הטיפול וההחלמה יימסר לך במרפאה.

בפגישת ייעוץ במרפאה ייבחן לעומק אופי הטיפול הנדרש, יותאם לכל מקרה ומקרה, ותינתן הדרכה מלאה.

 

 מכשיר ה-V30 של ויאורה – ידית V-IPL

טכנולוגית IPL מבוססת על עקרון selective photo thermolysis, כלומר שימוש באנרגיית אור שיוצרת תהליך חימום, המפרק מולקולות ספציפיות באופן מבוקר מבלי להרוס את הרקמה שמסביב.

לידית V-IPL יש 6 פילטרים, שכל אחד מהם חוסם אורכי גל שונים, כך ניתן למקד את אורך הגל הרצוי למטרת הטיפול, וניתן להתאים את הטיפול בהתאמה אישית לאופי הפגעים, לסוג העור ולמטופלת עצמה.

הפילטרים גם עוזרים לחסום אורכי גל מזיקים ובכך לשמור על בטחון המטופלת במהלך הטיפול.

לידית 3 תצורות עבודה שונות, המותאמות לסוג ולצבע של העור וסוג הסימפטום, התאמות אלו מאפשרות לדייק עוד יותר בטיפול המותאם אישית לכל מטופלת.

בידית V-IPL הוכנסו טכנולוגיות של פיזור האנרגיה ושל קירור הידית, על מנת למנוע מהמטופלת תחושות אי נוחות או כאב מכל סוג.

הטיפולים הם בטוחים ומתאימים לכל אחת, והכי חשוב – מציגים תוצאות מהירות ומשמעותיות לטיפול.

 

דילוג לתוכן