ניתוח מתיחת פנים וצוואר

מיקרו מתיחת פנים

מומחים מובילים ברפואה הפלסטית, ד"ר ולדימיר מיץ מצרפת וד"ר יורם וולף משתפים פעולה בהנגשת ניתוח חדש – מיקרו מתיחת פנים. הניתוח החדשני פותח על ידי ד"ר מיץ וחדשנותו האדירה טמונה בהיקף ההליך – הרמת הפנים בהליך כירורגי זעיר למיצוק ומתיחת עור הפנים והשבת מראה חלק וצעיר יותר לאזור הפנים.

דוד דביר הינו הראשון בישראל שהתנסה בניתוח מיקרו מתיחת פנים, בישראל. כדמות ידועה בציבור, מראה הפנים, האסתטיקה והייצוגיות חשובים ביותר הן בפן האישי והן בפן המקצועי. הניתוח עשוי להיות פתרון אידיאלי עבורכם, בין אם חשיבות הייצוגיות גבוהה ביותר בחייכם וכמובן לשיפור ההרגשה האישית שלכם, ביטחונכם העצמי והרצון להיראות במיטבכם – צעירים בליבכם ובפניכם.

הפנים שלנו הם איבר דינמי שמשתנה עם השנים. לעתים תכופות השינויים במראה הפנים והעור מובילים לירידה משמעותית בביטחון העצמי ושביעות רצוננו: שרירי פנים נרפים ומאבדים מהאלסטיות, קמטוטים שמופיעים בפנים ובצוואר משווים לפנים שלנו מראה מבוגר ועייף יותר ובעצם מבגרים אותנו במספר שנים מגילנו האמתי. רובנו חשים כפי שחשנו בגיל 18, צעירים בגוף ובנפש, אך כשאנחנו מביטים במראה, פנים מבוגרות, מלאות קמטים ורפויות מביטות אלינו בחזרה, פנים אשר לא משקפות את הנפש הצעירה בפנים, כמובן שמצב רוחנו וביטחוננו העצמי נפגעים משמעותית.

ניתוח מיקרו מתיחת פנים הוא ניתוח להרמת שרירים רפויים והשבת המראה הצעיר לעור הפנים. זהו ניתוח חדשני וקל יותר בהשוואה למתיחת פנים מלאה ונעשה בהרדמה מקומית, אולם בדומה לניתוחים כירורגיים אחרים, עלולים להיות סיבוכים בניתוח ולאחר הניתוח. הסיבוכים נחלקים לשלוש קבוצות עיקריות: מסכני חיים, כירורגיים וסיבוכים שתלויים בטבע האדם.

תהליך הניתוח

בניתוח מיקרו מתיחת פנים בעצם מבצעים חתך קטן באזור ממוקד מאוד בפנים ובו מתבצע ההליך של המתיחה הזעירה.
במהלך פגישת ייעוץ אישית המנתח הפלסטי בוחן את מראה ומבנה הפנים שלכם, מקשיב לרצונכם ומסביר לכם על ההליך המתאים והיקף מתיחת הפנים המתאים עבורכם.
הניתוח מבוצע בהתאם לכל כללי הבטיחות בחדר ניתוח ותחת הרדמה מקומית.
החזון לעתיד הוא שהניתוח יהיה בר ביצוע וזמין במרפאות, ללא אשפוז בבית חולים.

סוג הניתוח
מיקרו מתיחת פנים
יומיים ראשונים לאחר הניתוח
רמת כאב 5 בסולם וולף
עד כשבוע לאחר הניתוח
רמת כאב 3 בסולם וולף
לאחר שבוע ממועד הניתוח
רמת כאב 1 בסולם וולף
היום שאחרי הניתוח

עור הפנים שלנו זקוק לתחזוקה כל הזמן, לאחר מתיחת פנים מלאה וגם לאחר ניתוח מיקרו מתיחת פנים.
מראה הפנים והצוואר משתפר משמעותית לאחר הניתוח, כמובן לא באותו ההיקף כמו בניתוח מתיחת פנים, אולם עדיין מדובר בהליך בעל השפעה חזקה ביותר על עיצוב הפנים ומראה העור.
בשונה ממתיחת פנים מלאה, ניתוח מיקרו מתיחת פנים אינו כה מפחיד ומרתיע וכמובן, שההליך הכירורגי עצמו ממוקד יותר באופן משמעותי.
בסוף ההליך ישנם חתכים זעירים בעור שלא חשים בהם, אך היום שאחרי ההליך מלווה בתחושת מתח בעור מאחר וזוהי מיקרו פעולה רפואית.
משך ההחלמה מהניתוח הוא כחודש ולאחריה ניתן לחזור לפעילות גופנית מלאה.

בנוסף למתיחת פנים, חלק מהחידושים בתחום הם האפשרות לבחור בין ניתוח להליכים לא כירורגיים לשיפור ומיצוק עור הפנים בטכנולוגיות מתקדמות ביניהן שימוש באנרגיות אור ולייזר.
לדוגמא, למיצוק עור הפנים, טיפול בקמטים באמצעות בחוטי סילוהט יעיל ביותר להידוק עור הפנים, טיפול זה דורש תחזוקה שוטפת מאחר והחוטים מתמוססים בעור. הזרקות בוטוקוס, גם הן נפוצות מאוד יחד עם מילוי קמטי הפנים באמצעות חומצה היאלורונית.

שימוש באנרגיית אור חזקה במכשיר ה-E-style גורם להגברת ייצור קולגן בהקרנה ממוקדת לשכבות העמוקות באזור הפנים, הצוואר והמחשוף, ובכך ממצק את העור.
פיתוח טכנולוגי נוסף שצובר פופולאריות במהירות הוא מכשיר ה-
CO2RE Fractional Laser, ע"י מכשיר זה מתבצעים הטיפולים המתקדמים והנפוצים ביותר היום לעור הפנים. והם טיפולי הפילינג בלייזר פרקציונלי – לרענון עור הפנים, להחלקת קמטים ולהשגת מראה צעיר ורענן יותר.

תהליך ההחלמה

ניתוח מתיחת הפנים והצוואר לרוב איננו כרוך בכאב, אך מלווה לזאת תחושה של אי נוחות או מתיחות בעור הפנים. התופעות השכיחות והאופייניות לאחר ניתוח מתיחת פנים וצוואר והחולפות בדרך כלל תוך מספר ימים הן נפיחות מסוימת של הפנים, שטפי דם תת עוריים, תחושות מתח וצריבה באזור הניתוח וקילוף העור באזור שסביב הפה.
לעומת זאת, תופעות כגון שינויים בתחושת העור, בעיקר באזור האפרכסת, עשויים להימשך מספר שבועות ובמקרים מסוימים אף מספר חודשים. לעיתים, חזרת התחושה לעור מלווה בעקצוצים קלים.
שלושה עד חמישה ימים לאחר ניתוח מתיחת פנים וצוואר, ניתן לבצע כמעט את כל פעילויות היומיום בבית.
לעבודה ניתן לחזור לאחר שבעה עד עשרה ימים, ולאחר חודשיים ועד שלושה חודשים מהניתוח תוכלו לשכוח לחלוטין שעברתם אותו.

סיבוכים אפשריים

באופן כללי, סיבוכים מסכני חיים, כמו חיידקים וטרומבוזות, נדירים מאוד בניתוח מיקרו מתיחת פנים. הסיבוך הנפוץ ביותר בניתוחי פנים הוא דימום.
בניתוח זעיר כמו מיקרו מתיחת פנים ישנו סיכוי שייווצר דימום מאחר ובהליך זה מבצעים חתכים זעירים וחודרים לרקמות ולשכבות העור העמוקות. בניגוד למתיחת פנים מלאה, ניתוח מיקרו הוא ניתוח ממוקד מאוד וגם אם יש דימום, הדימום הינו בהיקף קטן יותר.

סיבוך אפשרי נוסף שעלול להיווצר בניתוחי פנים הוא פגיעה בעצבי הפנים. עור הפנים וכלי הדם מאוד רגישים ולכן בכל הליך כירורגי בפנים, אחד הדברים החשובים ביותר שהמנתח צריך לשים לב אליהם הוא שמירה על עצבי הפנים והימנעות מיצירת נמק בכדי שעצבי ושרירי הפנים ישובו לתפקוד תקין לאחר הניתוח.

בכל ניתוח ישנו סיכוי להתפתחות תוצאות לא צפויות, שחלקנו עשויים להתייחס אליהן כ"סיבוכים" והן תלויות בטבע האנושי. שינויים גופניים הם חלק מהטבע ולאדם אין אפשרות להילחם בהם, כלומר גם לאחר ניתוח מיקרו מתיחת פנים, עור ושרירי הפנים עלולים להתרופף שוב.
יתכן ויהיה צורך בניתוח משלים או טיפולים משלימים לשימור התוצאות לאורך שנים רבות.

מהסיבות המצוינות, פגישת ייעוץ עם מומחה לכירורגיה פלסטית לפני קבלת כל החלטה הינה קריטית והכרחית לתיאום ציפיות והבנת כל הכרוך בניתוח, בהתאוששות וביום שאחרי.

ניתוח מיקרו מתיחת פנים הינו ניתוח חדשני שפותח על ידי דוקטור ולדימיר מיץ מצרפת ומבוצע בישראל על ידי ד"ר וולף.
דוד דביר הינו מהראשונים שעברו את הניתוח, בכדי להשיב את המראה הצעיר והחלק לעור פניו וזאת לאחר פגישת ייעוץ בה נעשה תיאום ציפיות וניתן הסבר מפורט בנוגע לניתוח: ההליך הכירורגי, הסיבוכים האפשריים והיום שאחרי הניתוח. 

שאלות נפוצות

האם הקמטים ייעלמו לאחר ניתוח מתיחת פנים וצוואר?
מטרת ניתוח מתיחת הפנים והצוואר היא לטפל בגורמים המביאים לצניחת העור והרקמות ולא בהחלקת העור, לכן, חלק מהקמטים ייעלמו אך רובם לא. כדי להחליק את העור מקמטים יש לבצע קילוף באמצעות פילינג לאחר הניתוח.
לאורך כמה שנים נשמר מראה הפנים לאחר הניתוח?
ככל שאר אברי הגוף, גם הפנים הם דינאמיים ומשתנים מדי יום. חשוב לזכור כי תהליכי ההתבגרות והצניחה הטבעית של העור ימשיכו גם לאחר ניתוח מתיחת הפנים. המנתח אמנם אינו יכול לשלוט בתהליכי ההזדקנות הטבעית אך הודות למיומנויותיו וניסיונו הוא יכול לסייע בהחזרת גלגל הזמן בכ-7 עד 12 שנים אחורה ולאפשר לכם נקודת התחלה טובה יותר.
יש לציין כי תחזוקה ראויה ושמירה נכונה על עור הפנים תתרום רבות להצלחה וכך תוכלו ליהנות ממראה עור מטופח ובריא לאורך זמן.
האם ניתן לבצע ניתוח מתיחת פנים וצוואר חוזר לאחר מספר שנים?
בהחלט כן. הניתוח החוזר לרוב הינו ניתוח פשוט וקל יותר לעומת הראשון וניתן לתכנן מראש את תדירות הניתוחים החוזרים כך שלא ידרשו יותר משניים עד שלושה ניתוחים לכל היותר במהלך 20-30 השנים הבאות.
האם ניתן לבצע מתיחת פנים וצוואר חלקית?
כן, מדובר ב"מיני מתיחת פנים וצוואר". בעוד במתיחה המלאה מבצעים את הניתוח בשלושת החלקים של הפנים – חלק עליון, חלק מרכזי וחלק תחתון – במיני המתיחה מתמקדים רק באחד מהחלקים וברוב המקרים ישנה עדיפות לאזור השליש התחתון של הפנים הצוואר.
האם יש צורך בחבישה לאחר ניתוח מתיחת פנים וצוואר?
על-פי הגישה המודרנית, מומלץ לחבוש את אזור הפנים בחבישה רפויה למשך יום אחד לאחר הניתוח ולאחר מכן להימנע מחבישה ככל שניתן.
האם ניתוח מתיחת פנים וצוואר יחזיר אותי לשנות ה-20 של חיי?
תתפלאו, אבל רוב הלקוחות לא מעוניינים להיראות כמו בני 20 אלא לשפר את מראה עור הפנים שלהם בהתאמה לגילם. ניתוח מתיחת הפנים והצוואר אמנם משפר באופן משמעותי את מראה הפנים אך הוא לא זה שישיב לכם את מראה הנעורים.

דילוג לתוכן