ניתוח מתיחת פנים וצוואר

ניתוח מתיחת פנים וצוואר

אם מראה הפנים שלכם מבוגר מכפי התחושה הפנימית ואתם חשים שיתכן וזה משפיע על התנהלות החיים החברתיים והעסקיים שלכם, הגעתם למקום הנכון.

המודעות למראה החיצוני כיום הולכת וגוברת וישנו צורך בולט של נשים וגברים כאחד, ליהנות ממראה עור פנים מוצק וצעיר יותר, ללא קמטוטים או פגמי עור. ניתוחי מתיחת פנים וצוואר נועדו לשפר מראה עור רפוי, הבא לידי ביטוי בעיקר באזור צידי העיניים, המצח, צידי השפתיים והצוואר.

הרפואה הפלסטית המודרנית מאפשרת היום ביצוע ניתוחי מתיחת פנים וצוואר והליכים כירורגיים מגוונים לשיפור מראה העור בטכניקות בטוחות ובתוצאות מרשימות שאלפי אנשים, שהרגישו בדיוק כמוכם, נהנים מהן בכל יום מחדש.

ניתוח מתיחת פנים הינו אחד הניתוחים הנחשקים ביותר בקרב נשים וגברים. התהליך הטבעי של הזדקנות העור מתחיל להראות את סימניו כבר בעשור הרביעי לחיינו עם קמטוטי הצחוק, המצח, העפעפיים ועוד. עם השנים הקמטוטים הופכים לקמטים עמוקים יותר והעור שלנו מאבד את נפחו.

איך ניתן לדעת שהגיע הזמן?

אז ראשית כל, חשוב לציין, כי מתיחת פנים הוא ניתוח אשר מיועד לאנשים בקשת רחבה של גילאים. כידוע, יש לא מעט גורמים אשר משפיעים על קצב הזדקנות העור כמו: גורמים גנטיים, תזונה ואורח חיים, מחלות, חשיפה לשמש, שימוש בתרופות מסוימות, מתחים, לחצים וסיבות נוספות. נוסף על כך, התחושה שהעור נפול וזקוק לטיפול יכולה לעלות אצל כל אחד בשלב אחר של חייו. כך שהתשובה לשאלה "איך ניתן לדעת שהגיע הזמן?" הינה אינדיבידואלית.

ניתן לומר כי הגיל הממוצע (פחות או יותר) לטיפולי מתיחת פנים הוא חמישים – אבל שוב, חשוב להדגיש, כי הצורך בטיפול זה יכול לעלות בגילאים צעירים יותר כמו גם בגילאים בוגרים יותר. בכדי לקבל החלטה מושכלת יותר לגבי השאלה אם לעבור מתיחת פנים, ניתן לענות על מספר שאלות כגון:

  • האם עור הפנים איבד מהגמישות שלו?

  • האם קיימת תחושה של "צניחת" הפנים כלפי מטרה?

  • האם מסגרת הפנים כבר איננה מוגדרת?

  • האם לא קיים תיחום לקו הלסת?

תשובות לשאלות הללו, יכולות לצייר במידה מסוימת את התמונה, אם אכן הגיע הזמן למתיחת פנים או שניתן להמתין עוד מספר שנים.

כדאי לדעת שדווקא אם נבצע את הניתוח הזה בשלב מוקדם יותר – משמע בסביבות גיל 40-45,התוצאות שלו יישמרו לזמן רב יותר מאשר אם נבצע את הניתוח בגיל מאוחר יותר. הסיבה לכך היא כי העור שלנו מאבד מהאלסטיות שלו עם השנים ולכן בגיל צעיר יותר, כשהאלסטיות של העור עדיין קיימת, התוצאה של ניתוח מתיחת פנים – תישמר לשנים ארוכות.

 

מתיחת פנים
מתיחת פנים

מהם הגורמים העיקריים להזדקנות העור

כתוצאה מגנטיקה והשינויים לאורך הזמן, הפנים מאבדות את התכונות המקוריות שלהן. במסגרת הליכי הזדקנות ניתן להבחין בשינויים במראה הפנים לרבות שומן מתחת לעור, שינוי ברקמת החיבור ובעצמות.

במסגרת הליך ההזדקנות העור, אשר היה פעם מתוח יותר, מאבד את האלסטיות שלו ומקבל מראה מבוגר ,כאשר הבעיה נעוצה בעיקר מצניחה של הרקמות המצויות מתחת לעור- אותן מרימים באמצעות ניתוח מתיחת פנים.

כמובן שאי אפשר לברוח מהגורמים התורמים להזדקנות העור כגון גנטיקה, חשיפה לשמש וכוח משיכה. כל אלו יכולים לעזור בקביעה האם נצטרך להילחם בהזדקנות העור בגיל מוקדם או מאוחר יחסית.

התופעות הבולטות הן להלן:

  • העור המהודק שהיה לנו מתחיל ליפול למטה ויוצר לנו את ה"סנטר הכפול" – תופעה המתרחשת כתוצאה מעור מידלדל.

  • אנו חווים צניחת עור באזור הלסת כך שאנו נראים עצובים ומדוכדכים גם כשאנחנו לא.

  • קפלים באזור האף והפה מסגירים מיד את גילנו הביולוגי ועוד.

אומנם ניתוח מתיחת הפנים לא עוצר את תהליך ההזדקנות אבל הוא בהחלט עוזר לו להחזיר את הגלגל כמה שנים אחורה, ולזכות בעור פנים חלק וללא קמטים. כיום ישנם טיפולים לא כירורגיים הנעשים להצערת ומיצוק עור הפנים אשר היתרון הגדול בהם הוא כי הם נעשים בצורה לא פולשנית.

ניתוח מתיחת הפנים הוא פתרון שיביא לשיפור עור הפנים בצורה המקסימלית. כמובן שככל שהטיפול שנעשה יהיה מקיף יותר כך גם התוצאה תהיה טובה יותר!

חשיבותו של ייעוץ מקצועי

מכיוון שלצד מתיחת פנים, יש גם טיפולים נוספים אשר בכוחם לשפר במידה מסוימת את נראות עור הפנים, הדרך הכי טובה, לדעת אם הגיע הזמן לעבור מתיחת פנים, עוברת בפגישת ייעוץ הנוגעת לטיפולי מתיחת פנים. פגישת ייעוץ שכזאת, תוכל לסייע לכל אחד מהמתלבטים בקבלת ההחלטה המתאימה. ההחלטה לעבור מתיחת פנים, היא החלטה אותה המטופלת לוקחת לאחר הייעוץ, אם המטופלת עדיין לא בטוחה ב- 100%, ההמלצה תהיה להמתין עוד פרק זמן מסוים, עד הרגשת תחושת שלמות גבוהה עם ההחלטה.

הדבר החשוב ביותר בבחירת המנתח הפלסטי שיבצע לך את ההליך הוא תיאום הציפיות בין הצדדים – המנתח הפלסטי אשר מומחיותו בהליך זה, יידע להתאים לכם באופן אישי את הניתוח המתאים ביותר, הן מבחינת רקמות העור והן מבחינת הציפיות- כך שיעניק לכם את המראה הטבעי ביותר.

ייעוץ כחלק מתהליך ההכנה לפני לניתוח פנים

במסגרת ההכנות לניתוח המטופל יפגש עם הרופא המטפל על מנת להיות מודע לכלל ההיבטים השונים בניתוח ,זאת במטרה לקבוע האם מדובר בפעולה המתאימה ביותר למטופל. במסגרת הפגישה עם הרופא הוא יסביר למטופל על ההליך תוך שאילת שאלות אודות המצב הרפואי והתעניינות לגבי הניתוח. יתרה מזאת, הרופא יבצע הערכה של המצב הרפואי תוך מדידה ואבחון של הפנים כדי להחליט על אופן הטיפול אשר יעניק למטופל את המראה הטבעי ביותר.

להלן כמה מהעובדות המפתיעות ביותר בנוגע להליך מתיחת פנים:

1. מתיחת פנים יכולה לשפר את מראה הפנים ולתת מראה טבעי

מנתחים פלסטיים, המתמחים בניתוח מתיחת פנים, השתכללו עם השנים, כך שהם יוצרים תוצאה נהדרת לאורך זמן שגורמת למטופלים להראות צעירים יותר ב- 10-15 שנים. מתיחת פנים מהדקת ומרימה את קו הלסת, מהדקת ומרימה את העור הרופף על הצוואר ומרימה את מבני הפנים שנפלו או נראים "נפולים".

2. לא כל הקמטים ייעלמו כקסם

ניתוח זה נועד לשפר קמטים וקפלים אך אינו נועד להסיר את כולם. ישנם סוגים אחרים של טיפולים לשיפור כתמי גיל או קמטים. ישנם אנשים שמשלבים את מתיחת הפנים עם טיפולי תיקון פנים אחרים. טיפולים כמו בוטוקס וחומרי מילוי יכולים לעזור בשיפור אותם קמטים שלא נעלמו לאחר ניתוח מתיחת הפנים שלך.

3. מתיחת הפנים מכוונת לתקן את החלק התחתון של הפנים

במהלך הליך זה, הרופאים משפרים את מראה הצוואר, הלסתות וקו הלסת. אם אתה מעוניין גם לבצע עבודות על העיניים, כדאי לשלב את מתיחת הפנים עם ניתוח הרמת עפעפיים. למרות שזה נשמע מעט מאיים, הרי ששני הניתוחים בבת אחת הם דרך טובה לשלב את שתי ההחלמות לאחת.

4. הזרקות בוטוקס ומילויים לא יביאו לאותה תוצאה

כיום, מאד פופולרי להזריק בוטוקוס וחומרי מילוי לפנים ולקרוא לזה מתיחת פנים ללא ניתוח אבל חשוב להבין כי פעולות אלו אינן יכולות להביא לאותן תוצאות כמו מתיחת פנים כירורגית.

מתיחת פנים כירורגית מהדקת את הצוואר, קו הלסת ומחליקה את הלסתות, ואילו ההזרקות לפנים משתמשות בחומרי מילוי ובוטוקס כדי להוסיף נפח לפנים ולהפחית קמטים. התוצאות של ההזרקות נמשכות לכמה חודשים בלבד ונדרש לחזור עליהם שוב ושוב. לעומת מתיחת פנים כירורגית אשר מחזיקה לשנים רבות.

5. חשוב להתייעץ עם מומחה מנוסה

בעוד מתיחת פנים עשויה להיות ההליך המושלם עבור אדם אחד, ייתכן שאדם אחר לא יזדקק כרגע לניתוח מתיחת פנים, אלא ניתן להסתפק בבוטוקס וחומרי מילוי . לכן חשוב לפנות לרופא מנוסה, כמו ד"ר וולף, מומחה בתחום בכירורגיה פלסטית בעל ניסיון רב שנים, אשר ייתן לכם את המלצותיו.

למי זה מתאים?

לתהליך של ניתוח פנים ניגשים בדרך כלל אנשים שלא שלמים עם המראה החיצוני שלהם. אנשים בעלי אף גדול מדי או עם בליטה, אנשים שהעפעפיים שלהם מתחילים "ליפול" על העין ומזכירים שקיות כבדות, אנשים בעלי קמטים במצח, בלחיים, בצוואר ובשטח הפנים בכלל וכן אנשים בעלי אוזניים בולטות יפנו בדרך כלל לביצוע ניתוח פנים שיוכל לשפר את הנראות של איברים אלו.

ניתוח פנים – זה לא מסוכן?

בכל ניתוח רפואי קיימים סיכונים, אולם בכל הקשור בעולם האסתטיקה בכלל ובניתוח פנים בפרט – אם תבטיחו את הטיפול אצל רופא מוסמך ומקצועי, הסיכויים שלכם להיתקל בסיכונים הם קטנים. מדובר כאן על ניתוחים קלים באופן יחסי שכאשר הם מבוצעים על ידי רופא מומחה, הם מסתיימים במהירות וביעילות ותהליך ההחלמה מהם הוא קצר ופשוט.

תהליך ניתוח מתיחת פנים

מדובר בניתוח אשר מתבצע בין שעתיים לארבע שעות בהתאם לפעולות המבוצעות במהלך הניתוח. ייתכן כי במקרים מסוימים הניתוח יכלול בין היתר ניתוחים משלימים כגון ניתוח עפעפיים, הרמת גבות ואף שאיבת שומן. הניתוח נעשה באמצעות הרדמה כללית ובסיומו המטופל נשאר לאשפוז לצורך השגחה.

במהלך ניתוח מתיחת הפנים מתבצעת הרמה של שרירי הפנים ועור הפנים, הסרה של עודפי שומן מהעור, ומילוי המקומות המיועדים לכך. לרוב, על מנת לבצע הליך מקיף אשר יכלול הן את הפנים והן את הצוואר, מתבצעים יחד עם הליך מתיחת הפנים הליכים אסתטיים נוספים כמו הרמת עפעפיים, שאיבת שומן נקודתי, הרמת מצח וכדומה.

מה חשוב לדעת לפני ביצוע הניתוח

את הניתוח יש לבצע רק בעת ההגעה למשקל הגוף המתאים. לפיכך, אם אתם שוקלים לבצע דיאטה, הרי תאלצו לדחות את הניתוח עד להגעה למשקל הרצוי. כדאי להתחיל את ההליך לפני הניתוח, זאת כי הבחירה לרדת במשקל לאחר הניתוח תוביל לכך כי הפנים יתרוקנו ויצנחו.

במידה ואתם נוטלים תרופות, חשוב מאד להימנע מנטילה של תרופות העלולות להכיל חומר הפוגע בקרישת הדם במשך שבועיים לפני הניתוח ולאחר מכן, חשוב להימנע מתרופות הכוללות בין היתר אספירין ויתר התרופות אשר עלולות לפגוע בקרישת הדם. עוד נציין כי גם מתרופות טבעיות יש להימנע במידה והן מכילות ויטמין E שכן הן עלולות להגדיל את הסיכוי להיווצרות דימום.

תוכן עניינים לניווט מהיר
תהליך הניתוח

ניתוח מתיחת הפנים והצוואר, או בשמו הלועזי Face Lift, מבוצע באמצעות הרמה ומתיחה של שכבת שרירי הפנים ושל עור הפנים וכן הסרת עודפי השומן מהעור במקומות הרצויים ובניה מחדש של חלקי הפנים באמצעות חומרי מילוי ייעודיים.
מטרת הניתוח היא להעניק מראה פנים טבעי, מוצק ומעוצב יותר ולשפר באופן ניכר את מראה העור.
ברוב המקרים ניתוח מתיחת הפנים משולב בהרמה ועיצוב מחדש של עור הצוואר, זאת בהתאם לשיקולים הרפואיים והנתונים האישיים של כל לקוח.
ניתוח מתיחת הפנים והצוואר מתלווה לעיתים קרובות גם לטיפולים או ניתוחים אסתטיים נוספים המיועדים לשיפור מראה עור הפנים, ביניהם הרמת עפעפיים, הרמת המצח, טיפולי פילינג עמוק או שאיבות שומן נקודתיות כאשר הנפוצה שבהן היא באזור תחתית הסנטר.
אנו מקפידים על ניתוח עדין המותאם אישית לסוג רקמת עור הפנים של הלקוח וכן לציפיותיו וצרכיו. המטרה המרכזית היא להעניק מראה פנים טבעי ככל האפשר.
סולם הכאב של ד"ר וולף: לאור ניסיונו הרב, יצר ד"ר וולף סולם כאב והחלמה המבוסס על נתונים שהתקבלו ממטופליו הרבים, שנועד להעניק מידע על התחושה הצפויה לאחר הניתוח. הסולם נע בין 1 ל- 10 (1 – רמת כאב מינימלית, זהה לתחושת כאב מזריקת חיסון 10 – רמת כאב גבוהה, הזהה לכאב המתלווה לשבר אורטופדי לפני קיבוע).

סוג הניתוח
ניתוח מתיחת פנים וצוואר
יומיים ראשונים לאחר הניתוח
רמת כאב 5 בסולם וולף
עד כשבוע לאחר הניתוח
רמת כאב 3 בסולם וולף
לאחר שבוע ממועד הניתוח
רמת כאב 1 בסולם וולף
חזרה לשגרה

התאוששות מהירה ומוצלחת לאחר ניתוח מתיחת הפנים והצוואר תלויה מאוד בהקפדה על מילוי הוראותיו של דר' וולף, שנועדו לאפשר לכם להתאושש במהירות ולחזור אל שגרת חייכם במראה חדש, מטופח וצעיר יותר.
ביום הראשון שלאחר ניתוח מתיחת הפנים והצוואר:
• לאחר הניתוח לרוב תהיה חבישה קלה סביב הפנים אשר תוסר על ידי ד"ר וולף יום למחרת הניתוח.
• בנוסף לחבישה יהיו גם שתי צינוריות המחוברות לבקבוקוני ניקוז מאזור הניתוח. הצינוריות יוסרו יחד עם החבישה יום למחרת ניתוח מתיחת פנים וצוואר.
• לאחר ניתוח הרמת עפעפיים יונחו על העיניים כריות קרות לשיפור ההרגשה. הכריות יוחלפו מדי פעם במטרה לשמור על הצינון ויוסרו רק למחרת יום הניתוח.
• לאחר כל ניתוח, כולל ניתוח מתיחת פנים וצוואר, יש לנוח כמה שיותר ולהירגע.
• הטיפול התרופתי המתלווה להליך מתיחת פנים וצוואר, כולל טיפות עיניים, יינתן על ידי הצוות הרפואי בהתאם להוראותיו של ד"ר וולף.
• מומלץ ביותר לשכב בערב הראשון לאחר ניתוח מתיחת פנים וצוואר במינימום תנועה על הגב ועם הראש מורם באמצעות שתי כריות.
בשבוע בראשון לאחר ניתוח מתיחת פנים וצוואר:
• בשבוע הראשון לאחר הניתוח, הנפיחות באזור הניתוח מגיעה לשיאה ומתחילה לסגת בהדרגה.
• לאחר הסרת החבישה, צינוריות הניקוז וכריות הקירור ההרגשה תהיה קלילה יותר, ותחושת הנוחיות תגבר.
• כבר בשבוע הראשון לאחר מתיחת פנים וצוואר ניתן לחזור לפעילות שגרתית קלה אך יש לשמור על תזונה נכונה, מנוחה רבה מהרגיל ולשכב על הגב כשהראש מורם באמצעות שתי כריות.
• יש להמשיך ליטול את התרופות בהתאם להוראותיו של ד"ר וולף לאחר מתיחת פנים וצוואר.
• לאחר ניתוח עפעפיים יש להשתמש בטיפות עיניים במשך שלושת הימים הראשונים.
• במקרה של הרפס, יש להשתמש בזובירקס במשך חמישה ימים לאחר ניתוח מתיחת פנים וצוואר.
• לאחר פילינג סביב הפה יש לשמן את אזור הקילוף באמצעות שמן רפואי.
• ניתן להתרחץ לאחר 48 שעות מסיום ניתוח מתיחת פנים וצוואר, ומומלץ להשתמש בשמפו עדין לתינוקות.
• ד"ר וולף יערוך ביקורת באמצעות הטלפון מדי יום. ביקורים במרפאתו של ד"ר וולף יתקיימו לפי הצורך. בכל מקרה, יתקיים מפגש אחד לפחות במהלך השבוע הראשון לאחר ניתוח מתיחת פנים וצוואר. מספר שבועות לאחר הניתוח מתיחת פנים וצוואר
• מרבית הנפיחויות ושטפי הדם יחלפו תוך שבעה עד עשרה ימים מיום הניתוח. חוטי התפירה נספגים מטבעם בעור ונעלמים אך במידה ויישארו מספר תפרים, הם יוסרו על-ידי ד"ר וולף כשבועיים לאחר ניתוח מתיחת פנים וצוואר.
• לאחר שבועיים מיום ניתוח מתיחת פנים וצוואר ניתן להשתמש בתכשירים קוסמטיים לריכוך ולטשטוש סימני הניתוח שעדיין לא חלפו.
• החזרה לפעילות גופנית מאומצת תעשה בהתאם להוראותיו של ד"ר וולף.
• במשך שישה שבועות ראשונים לאחר ניתוח מתיחת פנים וצוואר יש להימנע מחשיפת אזור הניתוח לשמש. לאחר מכן, יש להקפיד להשתמש בקרם הגנה מפני קרינה לעור הפנים.

תהליך ההחלמה

ניתוח מתיחת הפנים והצוואר לרוב איננו כרוך בכאב, אך מלווה לזאת תחושה של אי נוחות או מתיחות בעור הפנים.
התופעות השכיחות והאופייניות לאחר ניתוח מתיחת פנים וצוואר והחולפות בדרך כלל תוך מספר ימים הן נפיחות מסוימת של הפנים, שטפי דם תת עוריים, תחושות מתח וצריבה באזור הניתוח וקילוף העור באזור שסביב הפה.
לעומת זאת, תופעות כגון שינויים בתחושת העור, בעיקר באזור האפרכסת, עשויים להימשך מספר שבועות ובמקרים מסוימים אף מספר חודשים. לעיתים, חזרת התחושה לעור מלווה בעקצוצים קלים.
שלושה עד חמישה ימים לאחר ניתוח מתיחת פנים וצוואר, ניתן לבצע כמעט את כל פעילויות היומיום בבית.
לעבודה ניתן לחזור לאחר שבעה עד עשרה ימים, ולאחר חודשיים ועד שלושה חודשים מהניתוח תוכלו לשכוח לחלוטין שעברתם אותו.

סיבוכים אפשריים

רמת הסיבוכים בניתוחים אסתטיים בכלל ובניתוח מתיחת פנים וצוואר בפרט היא נמוכה ביותר. ניתוח מתיחת פנים וצוואר הינו ניתוח אסתטי שכיח ובטוח שכמעט ואינו כרוך בסיכון אך ישנה חשיבות רבה לביצועו על-ידי מנתח מיומן ומקצועי תוך הקפדה על שימוש בטכניקה עדינה וזהירה ותוך התאמה אישית למרקם העור של המטופל.

שאלות נפוצות

האם הקמטים ייעלמו לאחר ניתוח מתיחת פנים וצוואר?
מטרת ניתוח מתיחת הפנים והצוואר היא לטפל בגורמים המביאים לצניחת העור והרקמות ולא בהחלקת העור, לכן, חלק מהקמטים ייעלמו אך רובם לא. כדי להחליק את העור מקמטים יש לבצע קילוף באמצעות פילינג לאחר הניתוח.
לאורך כמה שנים נשמר מראה הפנים לאחר הניתוח?
ככל שאר אברי הגוף, גם הפנים הם דינאמיים ומשתנים מדי יום. חשוב לזכור כי תהליכי ההתבגרות והצניחה הטבעית של העור ימשיכו גם לאחר ניתוח מתיחת הפנים.
המנתח אמנם אינו יכול לשלוט בתהליכי ההזדקנות הטבעית אך הודות למיומנויותיו וניסיונו הוא יכול לסייע בהחזרת גלגל הזמן בכ-7 עד 12 שנים אחורה ולאפשר לכם נקודת התחלה טובה יותר.
יש לציין כי תחזוקה ראויה ושמירה נכונה על עור הפנים תתרום רבות להצלחה וכך תוכלו ליהנות ממראה עור מטופח ובריא לאורך זמן.
האם ניתן לבצע ניתוח מתיחת פנים וצוואר חוזר לאחר מספר שנים?
בהחלט כן. הניתוח החוזר לרוב הינו ניתוח פשוט וקל יותר לעומת הראשון וניתן לתכנן מראש את תדירות הניתוחים החוזרים כך שלא ידרשו יותר משניים עד שלושה ניתוחים לכל היותר במהלך 20-30 השנים הבאות.
האם ניתן לבצע מתיחת פנים וצוואר חלקית?
כן, מדובר ב"מיני מתיחת פנים וצוואר". בעוד במתיחה המלאה מבצעים את הניתוח בשלושת החלקים של הפנים – חלק עליון, חלק מרכזי וחלק תחתון – במיני המתיחה מתמקדים רק באחד מהחלקים וברוב המקרים ישנה עדיפות לאזור השליש התחתון של הפנים הצוואר.
האם יש צורך בחבישה לאחר ניתוח מתיחת פנים וצוואר?
על-פי הגישה המודרנית, מומלץ לחבוש את אזור הפנים בחבישה רפויה למשך יום אחד לאחר הניתוח ולאחר מכן להימנע מחבישה ככל שניתן.
האם ניתוח מתיחת פנים וצוואר יחזיר אותי לשנות ה-20 של חיי?
תתפלאו, אבל רוב הלקוחות לא מעוניינים להיראות כמו בני 20 אלא לשפר את מראה עור הפנים שלהם בהתאמה לגילם.
ניתוח מתיחת הפנים והצוואר אמנם משפר באופן משמעותי את מראה הפנים אך הוא לא זה שישיב לכם את מראה הנעורים.

דילוג לתוכן