ניתוח אף

ניתוח אף

אף מחודד מדי, בולט, רחב או עקום משפיע באופן דרמטי על פרופיל הפנים. מרבית האנשים רוצים פשוט "אף חמוד", עדין ולא גדול מדי וזו מטרתו של ניתוח האף – עיצוב מראה אף טבעי המותאם הרמונית למבנה הפנים.
אם תמיד חלמתם על פרופיל חדש לפנים שלכם, זה הזמן לעשות שינוי קטן עם משמעות גדולה וליהנות מאף יפה, מעוצב וטבעי.

תהליך הניתוח

ניתוח האף נועד לתקן בעיות חיצוניות או פנימיות מולדות כגון תיקון גשר האף, הקטנה או הגדלה של אף, החלקה ועיצוב של קצה האף או הגבנון, תיקון פגמים מולדים במחיצות האף או בעקבות פציעה ועוד באמצעות שינוי גשר השלד.
בניתוח האף משתמשים בטכניקות עדינות ומתקדמות תוך מטרה להתאים באופן מיטבי את מראה האף החדש למסגרת הפנים מבלי לשנות את אופי תווי הפנים.
מרבית ניתוחי האף נעשים בהרדמה כללית, שהוכחה במחקרים ובתוצאות בשטח, כתורמת להשגת תוצאה אסתטית מרשימה יותר.
סולם הכאב של ד"ר וולף:
לאור ניסיונו הרב, יצר דר' וולף סולם כאב והחלמה המבוסס על נתונים שהתקבלו ממטופליו הרבים, שנועד להעניק מידע על התחושה הצפויה לאחר הניתוח. הסולם נע בין 1 ל- 10 (1- רמת כאב מינימלית, זהה לתחושת כאב מזריקת חיסון, 10 – רמת כאב גבוהה, הזהה לכאב המתלווה לשבר אורטופדי לפני קיבוע).

סוג הניתוח
ניתוח אף
יומיים ראשונים לאחר הניתוח
רמת כאב 4 בסולם וולף
עד כשבוע לאחר הניתוח
רמת כאב 2 בסולם וולף
לאחר שבוע ממועד הניתוח
רמת כאב 1 בסולם וולף
חזרה לשגרה

התאוששות מהירה ומוצלחת לאחר ניתוח האף תלויה מאוד בהקפדה על מילוי הוראותיו של דר' וולף, שנועדו לאפשר לכם להתאושש במהירות ולחזור אל שגרת חייכם במראה חדש ומרשים יותר.
ביום הראשון שלאחר ניתוח האף:
• לאחר הניתוח לרוב יהיה גבס מעל האף, אשר יוסר על-ידי דר' וולף כחמישה ימים לאחר הניתוח. בנוסף לגבס יהיו שני טמפונים בנחירי האף. על אף שהטמפונים מהווים מטרד ומקשים מעט על הנשימה, הם חשובים ביותר להצלחת הניתוח. הטמפונים יוסרו ביום השחרור מהמרכז הרפואי על-ידי דר' וולף.
• לאחר כל ניתוח, כולל ניתוח האף, יש לנוח כמה שיותר ולהירגע.
• הטיפול התרופתי המתלווה להליך ניתוח האף יינתן על ידי הצוות הרפואי בהתאם להוראותיו של ד"ר וולף.
• מומלץ ביותר לשכב בערב הראשון לאחר ניתוח האף במינימום תנועה על הגב ועם הראש מורם באמצעות שתי כריות.
בשבוע בראשון לאחר ניתוח האף:
• בשבוע הראשון לאחר הניתוח, הנפיחות באזור הניתוח מגיעה לשיאה ומתחילה לסגת בהדרגה.
• לאחר הסרת הגבס והטמפונים ההרגשה תהיה קלילה ונוחה יותר.
• כבר בשבוע הראשון לאחר הניתוח ניתן לחזור לפעילות שגרתית קלה אך יש לשמור על תזונה נכונה, מנוחה רבה מהרגיל ולשכב על הגב כשהראש מורם באמצעות שתי כריות.
• יש להמשיך ליטול את התרופות בהתאם להוראותיו של ד"ר וולף.
• ניתן להתרחץ לאחר 24 שעות מסיום הניתוח.
• ד"ר וולף יערוך ביקורת באמצעות הטלפון מדי יום. ביקורים במרפאתו של ד"ר וולף יתקיימו לפי הצורך. בכל מקרה, יתקיים מפגש אחד לפחות במהלך השבוע הראשון לאחר ניתוח האף. מספר שבועות לאחר הניתוח
• מרבית הנפיחויות ושטפי הדם יחלפו תוך שבעה עד עשרה ימים מיום הניתוח.
• אין צורך בהוצאת תפרים לאחר ניתוח אף.
• לאחר שבוע מיום הניתוח ניתן יהיה להשתמש בתכשירים קוסמטיים לריכוך וטשטוש סימני הניתוח שעדיין לא חלפו.
• החזרה לפעילות גופנית מאומצת תעשה בהתאם להוראותיו של ד"ר וולף.
• במשך שישה שבועות ראשונים מיום הניתוח יש להימנע מחשיפת אזור הניתוח לשמש. לאחר מכן יש להשתמש בקרם הגנה מפני קרינה לעור הפנים.
• יש להימנע מהרכבת משקפיים על האף במשך ארבעה שבועות ראשונים לאחר הניתוח.

תהליך ההחלמה

ניתוח אף נפוץ ביותר וכמעט שאינו כרוך בכאב אלא בתחושות של אי נוחות סביב האף או נפיחות במרכז הפנים שהן תופעות שכיחות החולפות תוך מספר ימים. נסיגה מלאה של הנפיחות, התכווצות העור והעיצוב הסופי של האף עשויים להימשך כמה שבועות או מספר חודשים במקרים מסוימים.

סיבוכים אפשריים

ניתוח אף הוא ניתוח אסתטי הסיכון בו קטן כאשר הניתוח מבוצע בידיו של מנתח מיומן ומקצועי. רמת הסיבוכים בניתוח אף בפרט היא נמוכה ביותר.
עם זאת, לפני קבלת ההחלטה על ביצוע ניתוח האף, חשוב ביותר להכיר את הסיכונים והסיבוכים האפשריים. מידע מלא המותאם אישית למצב המטופל נמסר בפגישת הייעוץ עם הרופא.

שאלות נפוצות

האם ניתן לבצע ניתוח אף בהרדמה מקומית?
ניתן לבצע את ניתוח האף גם בהרדמה מקומית, אך ההליך אינו נעים למנותח ואף פחות יעיל עבור המנתח. בהרדמה כללית הניתוח מתבצע בנחת וללא כל אי-נוחות למטופל ותוצאות הניתוח הן טובות ומרשימות הרבה יותר. ההרדמה הכללית ברפואה המודרנית הינה הליך בטוח הרבה יותר מבעבר.
איך יתכן שלא קיימות צלקות לאחר ניתוח אף?
ניתוח האף מבוצע לרוב דרך הנחיריים ואינו מצריך חיתוך של העור. בנוסף, טכניקת הניתוח הינה עדינה ומתבצעת ביחס להתנהגות הביולוגית הטבעית של העור, המתכווץ לאחר הניתוח ומותאם לשלד האף שעוצב מחדש. מסיבה זו, אין צורך להסיר או לחתוך את עודפי העור.
האם ניתוח אף יכול להוות פתרון גם לנחיריים גדולים?
במרבית ניתוחי האף אין צורך בהקטנת נחיריים אך במקרים בהם היקף הנחיריים גדול מאוד, תתבצע הקטנה באמצעות חתכים קטנים בפתח הנחיר במיקום בו הצלקות כמעט ואינן נראות.
האם ניתן לתקן את מראה האף גם לאחר ניתוח האף?
כעיקרון, עדיף להימנע מראש ממראה מלאכותי בניתוח אף ומהצורף בביצוע תיקון. יש לזכור כי ניתוח אף שניוני וחוזר הוא מסובך יותר מהניתוח הראשון ולכן מומלץ להקפיד על בחירת רופא מיומן המבצע תכנון מקצועי ונכון ביותר של הניתוח הראשוני.
האם ניתן להוריד את גבנון האף בלבד מבלי לבצע ניתוח אף מלא?
במקרים נדירים ניתן להחליק את הגבנון באף מבלי לבצע ניתוח אף מלא. יחד עם זאת, במרבית המקרים שיוף הגבנון מחייב גם סגירה מחודשת של גג האף, קיצור מחיצת האף ועיצוב הזווית בין האף לשפה העליונה. מסיבה זו, גם לצורך טיפול בגבנון לרוב נדרש ניתוח אף מלא.

דילוג לתוכן