ניתוח הרמת גבות ומצח

ניתוח הרמת גבות ומצח

מראה קמטי ההבעה על המצח מתחיל להפריע לכם ויתכן ואתם חשים שקו הגבות צונח, אולי זה הזמן לבדוק אפשרות לשפר את המראה ולהחזיר אותם למקומם הטבעי. ניתוח הרמת גבות ומצח מתאים לנשים ולגברים המעוניינים לקבל מראה מורם, מוצק וחלק יותר.

תהליך הניתוח

אנו מבינים כי בוודאי יש לכם לא מעט חששות לקראת הניתוח, כשהבולטים ביותר הם החשש מצלקות והחשש מאובדן יכולת התנועה במצח וקבלת מראה 'קפוא' ללא הבעה.
חשוב לדעת, הניתוח אינו פוגע בשרירים האחראיים על התנועתיות הטבעית ומטרתו היא להקטין את עוצמת הקפלים שנוצרו בעקבות ה"מימיקה" של המצח.
באשר לצלקות, יש לציין שביצוע החתכים במהלך הניתוח מבוצעים במיקום נסתר מאחורי קו השיער המצח הוא אחד האזורים המסוגלים להתגבר באופן יעיל מאוד על צלקות אשר לעיתים קרובות אינן ניתנות לזיהוי.
ניתוח הרמת הגבות והמצח נלווה לעיתים קרובות לניתוחי פנים אחרים, בעיקר לניתוח עפעפיים.
כמו כן, ניתן לשלב את הרמת הגבות והמצח עם טיפול פילינג וקילוף עור המצח באמצעות קרן לייזר שנועדו להחלקת קמטים ולהסרת כתמים על העור.
אנו במרכז הרפואי ד"ר וולף מאמינים כי מאחר והמצח הוא כותרת הפנים שלכם הוא הראשון שתופס את תשומת הלב ולכן חשוב לטפל בו ברגישות רבה ותוך התאמה אישית מיטבית לאופיו של המצח אצל כל מטופל.

סולם הכאב של ד"ר וולף:

לאור ניסיונו הרב, יצר ד"ר וולף סולם כאב והחלמה המבוסס על נתונים שהתקבלו ממטופליו הרבים, שנועד להעניק מידע על התחושה הצפויה לאחר הניתוח.
הסולם נע בין 1 ל- 10 (1 -רמת כאב מינימלית, זהה לתחושת כאב מזריקת חיסון, 10 – רמת כאב גבוהה, הזהה לכאב המתלווה לשבר אורטופדי לפני קיבוע).

סוג הניתוח
ניתוח הרמת גבות ומצח
יומיים ראשונים לאחר הניתוח
רמת כאב 4 בסולם וולף
עד כשבוע לאחר הניתוח
רמת כאב 2 בסולם וולף
לאחר שבוע ממועד הניתוח
רמת כאב 1 בסולם וולף
חזרה לשגרה

התאוששות מהירה ומוצלחת לאחר ניתוח הרמת גבות ומצח תלויה מאוד בהקפדה על מילוי הוראותיו של דר' וולף, שנועדו לאפשר לכם להתאושש במהירות ולחזור אל שגרת חייכם במראה חדש, מטופח וצעיר יותר.

ביום הראשון שלאחר ניתוח הרמת גבות ומצח:

• לאחר הניתוח לרוב תהיה חבישה קלה סביב המצח אשר תוסר על ידי ד"ר וולף יום למחרת הניתוח.

• לאחר ניתוח הרמת עפעפיים יונחו על העיניים כריות קרות לשיפור ההרגשה. הכריות יוחלפו מדי פעם במטרה לשמור על הצינון ויוסרו רק למחרת יום הניתוח.

• לאחר כל ניתוח, כולל ניתוח הרמת גבות ומצח, יש לנוח כמה שיותר ולהירגע. • הטיפול התרופתי המתלווה להליך הרמת גבות ומצח כולל טיפות עיניים, יינתן על ידי הצוות הרפואי בהתאם להוראותיו של ד"ר וולף.

• מומלץ ביותר לשכב בערב הראשון לאחר ניתוח הרמת גבות ומצח במינימום תנועה על הגב ועם הראש מורם באמצעות שתי כריות.

בשבוע בראשון לאחר ניתוח הרמת גבות ומצח:

• בשבוע הראשון לאחר הניתוח, הנפיחות באזור הניתוח מגיעה לשיאה ומתחילה לסגת בהדרגה.

• לאחר הניתוח יופיעו סימנים כחולים סביב העיניים כתוצאה מחלחול תאי דם אל הרקמה הרכה בעפעפיים. סימנים אלה יחלפו תוך מספר ימים.

• לאחר הסרת החבישה וכריות הקירור ההרגשה תהיה קלילה יותר, ותחושת הנוחיות תגבר.

• כבר בשבוע הראשון לאחר הרמת גבות ומצח ניתן לחזור לפעילות שגרתית קלה אך יש לשמור על תזונה נכונה, מנוחה רבה מהרגיל ולשכב על הגב כשהראש מורם באמצעות שתי כריות.

• יש להמשיך ליטול את התרופות בהתאם להוראותיו של ד"ר וולף לאחר הניתוח.

• לאחר ניתוח עפעפיים יש להשתמש בטיפות עיניים במשך שלושת הימים הראשונים.

• לאחר פילינג באזור המצח יש לשמן את אזור הקילוף באמצעות שמן רפואי.

• ניתן להתרחץ לאחר 48 שעות מסיום ניתוח הרמת גבות ומצח, ומומלץ להשתמש בשמפו עדין לתינוקות.

• ד"ר וולף יערוך ביקורת באמצעות הטלפון מדי יום. ביקורים במרפאתו של ד"ר וולף יתקיימו לפי הצורך. בכל מקרה, יתקיים מפגש אחד לפחות במהלך השבוע הראשון לאחר ניתוח הרמת גבות ומצח. מספר שבועות לאחר הרמת גבות ומצח • מרבית הנפיחויות ושטפי הדם יחלפו תוך ארבעה עד שישה מיום הניתוח.

• חוטי התפירה נספגים מטבעם בעור ונעלמים אך במידה ויישארו מספר תפרים, הם יוסרו על-ידי ד"ר וולף כשבועיים לאחר ניתוח הרמת גבות ומצח.

• לאחר שבועיים מיום ניתוח הרמת גבות ומצח ניתן להשתמש בתכשירים קוסמטיים לריכוך ולטשטוש סימני הניתוח שעדיין לא חלפו.

• החזרה לפעילות גופנית מאומצת תעשה בהתאם להוראותיו של ד"ר וולף.

• במשך שישה שבועות ראשונים לאחר ניתוח הרמת גבות ומצח יש להימנע מחשיפת אזור הניתוח לשמש. לאחר מכן, יש להקפיד להשתמש בקרם הגנה מפני קרינה לעור הפנים.

תהליך ההחלמה

ניתוח הרמת הגבות והמצח לרוב איננו כרוך בכאב אך מלווה לזאת תחושה של אי נוחות או מתיחות בעור הפנים.
התופעות השכיחות והאופייניות לאחר הניתוח והחולפות בדרך כלל תוך מספר ימים הן נפיחות מסוימת של המצח, שטפי דם תת עוריים, תחושות מתח וצריבה באזור הניתוח וקילוף העור באזור המצח לאחר טיפול פילינג. לעומת זאת, תופעות כגון שינויים בתחושת העור, בעיקר באזור שמאחורי צלקת הניתוח עשויים להימשך מספר שבועות ובמקרים מסוימים אף מספר חודשים.
לעיתים, חזרת התחושה לעור מלווה בעקצוצים קלים.
יומיים עד ארבעה ימים לאחר ניתוח הרמת גבות ומצח ניתן לבצע כמעט את כל פעילויות היומיום בבית.
לעבודה ניתן לחזור לאחר חמישה עד שבעה ימים, ולאחר חודש עד חודשיים מהניתוח תוכלו לשכוח לחלוטין שעברתם אותו.

סיבוכים אפשריים

רמת הסיבוכים בניתוחים אסתטיים בכלל ובניתוח הרמת גבות ומצח בפרט היא נמוכה. ניתוח הרמת גבות ומצח הינו ניתוח אסתטי שכיח ובטוח, ביצועו על-ידי מנתח מיומן ומקצועי המקפיד על שימוש בטכניקה עדינה וזהירה בהתאמה אישית למרקם העור של המטופל מאפשרים הנאה מתוצאותיו תוך מזעור האפרות לסיכונים.

שאלות נפוצות

האם הקמטים ייעלמו לאחר ניתוח הרמת גבות ומצח?
מטרת ניתוח הרמת גבות ומצח היא לטפל בגורמים המביאים לצניחת העור והרקמות ולא בהחלקת העור, לכן, חלק מהקמטים ייעלמו אך רובם לא.
כדי להחליק את העור מקמטים יש לבצע קילוף באמצעות פילינג אם ניתן לשלב במהלך הניתוח או לאחריו.

לאורך כמה שנים נשמר מראה הגבות והמצח לאחר הניתוח?
הפנים איבר דינאמי המשתנה במשך הזמן ככל שאר אברי הגוף.
חשוב לזכור כי תהליכי ההתבגרות והצניחה הטבעית של העור ימשיכו גם לאחר ניתוח הרמת הגבות והמצח. המנתח אמנם אינו יכול לשלוט בתהליכי ההזדקנות הטבעית אך הודות למיומנויותיו וניסיונו הוא יכול לסייע בהחזרת גלגל הזמן בכ-5 עד 9 שנים אחורה ולאפשר לכם נקודת התחלה טובה יותר. מידע מותאם אישית למצבך ימסר על כך בפגישת הייעוץ עם הרופא.

האם ניתן לבצע ניתוח הרמת גבות ומצח חוזר לאחר מספר שנים?
בהחלט כן. הניתוח החוזר לרוב הינו ניתוח פשוט וקל יותר לעומת הראשון וניתן לתכנן מראש את תדירות הניתוחים החוזרים כך שלא ידרשו יותר משניים עד שלושה ניתוחים לכל היותר במהלך 20-30 השנים הבאות.

האם ניתן לבצע הרמת מצח וגבות חלקית?
כן. בניגוד לניתוח הרמת מצח וגבות פתוח המתבצע באמצעות חתך רחב, ניתן לבצע ניתוח הרמת מצח "אנדוסקופי" באמצעות יצירת חתכים זעירים באזור שיער הראש בלבד.

האם יש צורך בחבישה לאחר ניתוח הרמת גבות ומצח?
התשובה אינה חד משמעית. על-פי הגישה המודרנית, מומלץ לחבוש את אזור הפנים בחבישה רפויה למשך שלושה ימים לאחר הניתוח ולאחר מכן להימנע מחבישה ככל שניתן.

האם ניתן לטפל בקמטי המצח גם ללא ניתוח הרמת מצח וגבות?
ניתן לטפל במצח גם ללא ניתוח הרמת מצח וגבות. בשנים האחרונות הפכו בהדרגה חומרי המילוי לתחליף לניתוח. חומר המילוי מוזרק אל שריר המצח האחראי על פעולת הרמת הגבות וכן לשרירים שבין הגבות, האחראים על 'קמטי הכעס' או 'קמטי הדאגה'. החומר המוזרק משתק באופן זמני את השרירים ומונע את הופעתם של הקמטים הדינאמיים.

דילוג לתוכן