ניתוח הרמת ירכיים

כל כך הרבה נשים מתמודדות עם שומן בירכיים. השומן הזה מבקר לא רק נשים שסובלות מעודף משקל אלא גם נשים רזות שעברו הריונות ולידות וכעת נותרו בעיקר עם אותו צלוליטיס מעצבן. גם גברים רבים יודו שהם כבר לא משאירים את התאווה לרגליים רזות וחטובות יותר לנשים בלבד. גם הם חולמים להיפטר מהשומן המיותר בירכיים ולזכות במראה יותר מחוטב.
אחד הטיפולים הנפוצים ביותר בתחום הרפואה האסתטית היום הוא שאיבת שומן מהיריכיים. תהליך ניתוחי פשוט שיכול לפתור את כל המחשבות על השומן בירכיים ולהביא את הנשים והגברים האלו לתוצאות טובות. טיפול של שאיבת שומן מהיריכיים הוא טיפול שמתאים לנשים וגברים ללא עודף משקל מהותי וללא בעיות בריאותיות כרוניות. הוא לא מתאים לאנשים שסובלים מעודף משקל רב אלא למי שיש לו מצבורי שומן קטנים בירכיים ורוצה ליצור מראה יותר מחוטב ומעוצב.

כיצד מתבצעת שאיבת שומן בירכיים?

טיפול של שאיבת שומן מהיריכיים מתבצע בהרדמה חלקית או מלאה, בהתאם להחלטה של הרופא המטפל. לאחר תהליך ההרדמה המנתח עושה נקבים קטנים באיזור הירכיים, דרכם הוא מחדיר לגוף צינורית שאמורה לשאוב את השומן החוצה. לצד שאיבת השומן משתמשים גם באמצעים כמו לייזר כדי להמיס את השומן ולהפריד אותו מהרקמות באיזור הזה של הגוף.
לאחר מכן נשאב השומן מאיזור הירכיים. במהלך שאיבת שומן בירכיים המנתח גם מעסה את האיזור כדי לעזור לשומן להשתחרר ובנוסף כדי לעצב את האיזור. העור העודף מוסר ולאחר מכן תופרים את החתכים. המטופל נחבש עם תחבושת מיוחדת שעוזרת להקל על תופעות הלוואי ומועבר להתאוששות.

תמונות מטופלת שעבר ניתוח שאיבת שומן מהיריכיים תמונות אלו צולמו בהסכמת המטופלת ובידיעתן

לאחר הטיפול – התאוששות ותופעות לוואי

לאחר שאיבת שומן מהיריכיים המטופל מועבר להתאוששות ולמנוחה. בדרך כלל יממה אחרי הניתוח כבר אפשר לחזור לתפקד חלקית. בין תופעות הלוואי שצפויות בימים שלאחר הטיפול אפשר לסבול מתופעות כמו שטפי דם קטנים באיזור בו התבצעה השאיבה, אדמומיות ונפיחות ויש מקרים שבהם יש גם בצקות. ישנם גם כאבים קלים שמטופלים באמצעות משככי כאבים.
אחרי כמה ימים כל התופעות אמורות לעבור ואפשר לחזור לאט לאט לפעילות סדירה. את התוצאות של הניתוח אפשר לשמר באמצעות פעילות גופנית ואורח חיים בריא.
טיפול של שאיבת שומן בירכיים הוא היום הטיפול הטוב ביותר לכל מי שרוצה להיפטר מהשומן המיותר באיזור הירכיים, אחד האיזורים הכי מועדים לפורענות שנשים מכירות. הטיפולים הם אמנם טיפולים ניתוחיים אבל היום הם גם טיפולים בטוחים, מהירים ויעילים מאד שעוזרים להגיע לתוצאות טובות. את התוצאות של הטיפול אפשר לראות מהר מאד אחרי שהנפיחות יורדת ותופעות הלוואי נעלמות.
אם גם את או אתה רוצים להיפטר מהשומן המיותר בירכיים, כל מה שצריך לעשות הוא לפנות לקליניקה לרפואה אסתטית ולקבוע פגישת ייעוץ עם הרופא המתמחה. בפגישת הייעוץ ייקבע אם אתם יכולים לעבור את הטיפול.
תהליך הניתוח

במהלך הניתוח מסולקים תאי השומן יחד עם השומן שהצטבר בתוכם. כמות תאי השומן בגוף גדלה עד גיל ההתבגרות ולאחר מכן נשאר מספרם יציב וקבוע. מסיבה זו, במהלך ההשמנה עולה נפח תאי השומן אך מספרם איננו משתנה. במהלך הניתוח מוסרים תאי השומן הבעייתיים יחד עם השומן שהצטבר בהם. בהליך הניתוח משמש ד"ר וולף כמעין פסל, המעצב את צלילת הגוף מחדש ומשנה את הפרופורציות שלו.
ניתוח שאיבת שומן מתבצע באמצעות יצירת חתכים זעירים באזורים מוצנעים, כדוגמת חלקה התחתון של הבטן.
אל החתכים מוחדרות צינוריות קטומות, המחוברות אל מכונת שאיבה מיוחדת, ודרכן נשאבים תאי השומן אל כלי אחסון חיצוני.
גודלן של הצינוריות נקבע בהתאם למצבו של המטופל.
לאחר סיום השאיבה נתפרים החתכים ועל אזור השאיבה מולבשת חגורת לחץ, שמטרתה להדק ולקבע את המקום מחדש.
סולם הכאב של ד"ר וולף:
לאור ניסיונו, יצר ד"ר וולף סולם כאב והחלמה המבוסס על תחושותיהם של מנותחות ומנותחים רבים. סולם הכאב של ד"ר וולף נועד לתת מושג על תחושת הכאב המתלווה להליך ולשלביו השונים. הסולם נע בין 1 ל-10, כאשר 1 מציין רמת כאב מינימאלית, כדוגמת התחושה המתלווה לזריקת חיסון בישבן, ו-10 מציין רמת כאב רבה, כדוגמת הכאב המתלווה לשברים אורטופדיים לפני קיבועם.

סוג הניתוח
ניתוח שאיבת שומן
יומיים ראשונים לאחר הניתוח
רמת כאב 3 בסולם וולף
עד כשבוע לאחר הניתוח
רמת כאב 1 בסולם וולף
לאחר שבוע ממועד הניתוח
לרוב לא קיים כאב כלל
חזרה לשגרה

יומיים עד ארבעה ימים לאחר הניתוח ניתן לבצע כמעט את כל פעילויות היומיום בבית. לעבודה ניתן לחזור לאחר חמישה עד 12 ימים, ולשכוח לחלוטין מהניתוח שאיבת שומן לאחר חודשיים עד שלושה חודשים.

תהליך ההחלמה

בימים הראשונים לאחר הניתוח אזור הניתוח הוא נפוח מעט ובצקתי. פעמים רבות מופיעים באזור שטפי דם תת עוריים וסימנים כחולים.
תופעות אלה חולפות מאליהן לאחר מספר ימים, כאשר את התוצאה הסופית ניתן לראות רק כעבור חודשיים עד שלושה חודשים.
לאחר ניתוח שאיבת שומן יעברו הצלקות תהליך החלמה טבעי הכולל בשלביו הראשונים נפיחות ואדמומיות, המתגברות במשך כחודשיים שלושה, ולאחר מכן במהלך החודשים הבאים הן יעברו נסיגה הדרגתית ושיפור ניכר במראה. בתום הניתוח ובמהלך השבועיים הראשונים לאחריו צריכים המטופלים לחגור חגורת בטן מיוחדת המסייעת להפחתת הנפיחות ואף תורמת לעיצובו הסופי של הגוף.
שינויים בתחושת העור הם שכיחים לאחר הניתוח ותהליך חזרת התחושה אליו הוא ממושך ועשוי לערוך כמה שבועות ולעיתים גם כמה חודשים. רמת הכאב המתלווה לניתוח היא נמוכה ביותר, דומה מאוד לכאב המתלווה להתכווצות שרירים ומורגשת בייחוד כתוצאה מתזוזה. בעת הצורך ניתן להשתמש במשככי כאבים שונים, כדוגמת: אופטלגין, אלגוליזין או אדביל.

שאלות נפוצות

ההחלטה על שאיבת שומן מלווה, מטבע הדברים, בהתלבטויות, בחששות שונות ובשאלות רבות. בחלק זה ריכז עבורכם ד"ר וולף שאלות חשובות בנושא שאיבת שומן ואת התשובות עליהן.
האם ישנם סוגים שונים של ניתוחי שאיבת שומן?
בהחלט כן ניתוח שאיבת שומן ניתן לבצע מאזורים שונים בגוף, כאשר הבטן והירכיים הם האזורים השכיחים ביותר בהן מתבצעת שאיבת שומן. בנוסף לכך, הליכי השאיבה שונים זה מזה בעיקר בכמות השומן הנשאבת ובשיטת השאיבה.
בישראל אוסר משרד הבריאות על שאיבה של יותר משישה ליטרים שומן, בשל החשש לפגיעה חמורה במאזן הנוזלים בגוף ולהתפתחות בעיות נוספות. את הניתוח יש להתאים למאפיינים הביולוגים של כל מטופל, למצבו ולהעדפותיו.
התאמת הניתוח מתבצעת בעת פגישת הייעוץ עם ד"ר וולף במרפאתו.
האם ניתוח שאיבת שומן כואב?
הכאבים המתלווים לניתוח הם קלים ביותר בעיקר בשל הזרקת נוזל פיזיולוגי מיוחד אל אזור השאיבה בזמן הניתוח.
הכאב הוא לרוב עמום וחולף במהירות יחסית אך תלוי גם בהיקף הניתוח.
לאחר השאיבה יופיעו באזור הניתוח שטפי דם שיחלפו תוך כמה שבועות.
חגורת הלחץ אותה יש לחגור כמה שבועות לאחר הניתוח, במטרה להקטין את הנפיחות והבצקת באזור ולהדק את העור, היא לרוב המטרד הגדול ביותר לאחר הניתוח.
מתי אוכל לחזור לעבודה לאחר הניתוח?
ככלל, רמת הכאב בניתוחים אסתטיים נמוכה ביחס לניתוחים אחרים וגם ההתאוששות מהם היא מהירה יותר. החזרה הצפויה לעבודה לאחר שאיבת שומן היא בתוך חמישה עד 12 ימים, כאשר כבר לאחר יומיים יכולים המנותחים לחוזר ולבצע את פעילויות היומיום בבית באופן כמעט חופשי.
האם צפויים שינויים בתחושה לאחר ניתוח שאיבת שומן?
אחת התופעות הצפויות לאחר הניתוח היא שינוי בתחושה באזור הניתוח. שינויי התחושה יכולים להיות מרוכזים באזור מסוים או בכמה אזורים, להיות זמניים או קבועים. לא ניתן לצפות מראש כיצד תשתנה התחושה לאחר הניתוח, אך במרבית המקרים חוזרת התחושה לאזור באופן מלא לאחר מספר שבועות או חודשים.
מה הסיכוי שאזדקק לניתוח שאיבת שומן חוזר במהלך השנים הקרובות?
באזור בו התבצעה שאיבת שומן לרוב לא משמינים יותר, שכן מספר תאי השומן באזור פוחת בצורה משמעותית בעקבות הניתוח, ולכל היותר יכולים התאים להגדיל מעט את נפחם. עם זאת, חוסר הקפדה על תזונה נכונה ועל פעילות גופנית עלול להוביל להשמנה של אזורים אחרים בגוף.
מה קורה לעור לאחר ניתוח שאיבת שומן?
לאחר הניתוח צריך העור באזור הניתוח לעבור תהליך התכווצות ולהתאים את עצמו לפרופורציה החדשה של הגוף.
ככל שכמות השומן שנשאבה היא גדולה יותר, כך גם גדלה רמת ההתכווצות שאותה צריך העור לעבור. העור איננו מתכווץ אצל כולם באותה מידה. מידת ההתכווצות תלויה בגיל ובאלסטיות של העור.
במידת הצורך, ניתן לשלב ניתוח שאיבת שומן עם ניתוח מתיחת בטן.
האם שאיבת שומן היא תחליף לדיאטה?
שאיבת שומן איננה בשום צורה תחליף לדיאטה. הניתוח מיועד בעיקר לאנשים שאינם מסוגלים לרזות באזורים מסוימים בגופם, וכאשר הדיאטה איננה יכולה להועיל.
בנוסף לכך, לאחר ניתוח שאיבת שומן חשוב להקפיד על אורח חיים בריא, על תזונה נכונה ועל פעילות ספורטיבית סדירה במטרה לשמר את התוצאות ולא להשמין באזורי גוף אחרים.