בוטוקס

הזרקת הבוטוקס מונעת ומעלימה קמטי ההבעה ותורמת  למראה צעיר ורענן יותר. הבוטוקס גורם להיחלשות ואף לשיתוק זמני של שרירי ההבעה באזורי ההזרקה ומאפשר היעלמות הקמטים עד לתקופה של שישה חודשים. טיפול נפוץ זה  מתאים להעלמת קמטים באזור שורש האף, המצח והעיניים ויש לו יתרונות רבים, מתבצע ללא צורך בהרדמה זהו הטיפול הבטוח ביותר מסוגו.

 בוטוקס הינו רעלן (בוטוליניום טוקסין) המופק מחיידק ה-Clostridium ונעשה בו שימוש ברפואה למניעת פעולתם של שרירים. כך גם בשימוש האסתטי, השימוש בו  מונע את הקמטים הנוצרים מפעולת שרירי ההבעה במצח ("קמטי המחשבה"), שרירי הגבות  ושרירי שורש האף.

בוטוקס בגיל צעיר – יתרון גדול יותר

הזרקת בוטוקס לטיפול בקמטי הבעה בגיל צעיר מעניקה יתרון בולט נוסף מאחר והבוטוקס גם מונע את היווצרות הקמטים. בדרך זו, טיפול מוקדם בגילאי 25-30 יטפל בקמטים כבר בשלבי ההתחלה וימנע את הופעתם בעתיד.
 

מה חשוב לדעת על ההליך?

משך הטיפול הינו כ- 20 דקות ובעת ההזרקה תיתכן תחושת אי נוחות. לאחר הטיפול תיתכן הופעה של אדמומיות, נפיחות קלה ו/או סימנים כחולים באזורי ההזרקה. אפקט הטיפול ניכר תוך שבוע עד שבועיים והשפעת החומר היא אישית ושונה מאדם לאדם לרוב התוצאה תישמר שלושה חודשים לכל הפחות ועד חצי שנה. לאחר מכן מומלץ לחזור על הטיפול כיד לשמר את התוצאות שהושגו. עם זאת מחקרים מראים שמשתמשי בוטוקס המתמידים על שגרת טיפולים קבועה יכולים להרחיב את הטווח בין טיפול לטיפול אף מעבר לשישה חודשים.

סיכונים

• זיהום מקומי באזור ההזרקה – מצב זה אינו שכיח כל עוד הפעולה מתבצעת בתנאים נקיים.

• יתכן דימום מקומי באזור ההזרקה.

• יתכנו חבורות באזור ההזרקה, שיחלפו תוך מספר ימים.

• תיתכן חולשה מקומית באזור ההזרקה או צניחת עפעפיים. תופעה זו אינה שכיחה כאשר ההזרקה מתבצעת ביד מיומנת במיקום הנכון.

• לעיתים נדירות עלול להתפתח כאב ראש.

כמה זמן מחזיק טיפול מילוי קמטים?

נעים להכיר, בוטולינום טוקסין.
בין שימושיו השונים בתחום הרפואי, חומר המילוי, משמש כבר שנים לטיפול בקמטים באזור הפנים והצוואר. מדובר ברעלן המיוצר במעבדה, תחת תנאים קפדניים ומבוקרים. הזרקתו חוסמת מעבר של אותות מהעצבים לשרירים, כך ששריר אשר הוזרק לו בוטולינום טוקסין, נותר רפוי ואינו יכול להתכווץ – פעולה זו היא מעלימה את הקמטים. הטיפול מבוצע לרב על קמטי הבעה – קווי המצח, בצידי העיניים וקמטים ספציפיים בפנים .

האם החומר בטוח לשימוש

החומר מאושר לשימוש על ידי משרד הבריאות הישראלי, ה-CE, ה-FDA ועוד עשרות מדינות ברחבי העולם. הוא אינו גורם נזק לטווח הארוך לשריר או לעצבים עליהם הוא משפיע, ואלרגיה לחומר היא נדירה ביותר. תופעות הלוואי הן נדירות, לא מסוכנות והפיכות. עם זאת, כדי להימנע מהן עד כמה שניתן, חשוב להקפיד שהטיפול ייעשה על ידי מומחה בכירורגיה פלסטית המיומן בטיפול.

מה ההבדל בין חומר המילוי לבין חומצה היאלורונית?

לצד חומר המילוי, אחד החומרים הנפוצים להעלמת קמטים הינו החומצה ההיאלורונית. לשני החומרים יש תפקיד דומה, אך הם פועלים שונה על העור והשרירים:
● חומר המילוי או בוטולינום טוקסין בשמו המדעי – פעולת הרפיה של השרירים מתחילה במקומות הסמוכים לאזור ההזרקה. היחלשות השרירים מטשטשת את קיומם של הקמטים ולעיתים אף מעלימה אותם לחלוטין. חומר המילוי מרפה את השרירים ומונעת את התכווצותם אשר גורמת לקמטי ההבעה, לכן, חומר המילוי הוא החומר היחיד בעל אפקט מניעתי.
● חומצה היאלורונית – משתמשת כחומר למילוי נפח הפנים. חומצה היאלורונית מצויה באופן טבעי בכל היצורים החיים בשכבת העור ׳דרמיס׳, ותפקידה לשמור על הלחות, המרקם, החוזק והאלסטיות של העור והמפרקים. עם התבגרותינו, יכולת הגוף לייצר חומצה היאלורונית יורדת ומתחילים להופיע קמטים. הטיפול בעזרת החומצה אינה גורם להרפיית שרירים, אלא היא סופחת את הנוזלים ועודפי המים, כמו שקורה בגוף האדם באופן טבעי, מה שמביא למראה מוצק ורענן, גם באזורים בהם אין הרבה קמטים.
● שימוש משולב – ניתן לשלב בין חומר המילוי וחומצה היאלורונית על מנת לעצב את הפנים לפי הרצון והצורך ולהשיג את המראה המיוחל.

באילו אזורים ניתן לטפל?

מצח, בין הגבות והגבות עצמן, קמטי מניפה בצידי העיניים, אף, לחיים, שפתיים, סנטר וצוואר.

מאיזה גיל מומלץ להתחיל בטיפול?

מרבית המטופלים (בעיקר נשים) מגיעים לטיפול בין גילאי 30-35. אולם בשל אפקט המניעתי של חומר המילוי, יש לא מעט אשר מתחילים את הטיפול עוד קודם, על מנת למנוע מקמטים להתפתח.

ולבסוף – כמה זמן חומר המילוי מחזיק מעמד?

אישור חומר המילוי על ידי ה-FDA כחומר לטיפול בקמטים, הסתמך על מחקרים אשר הראו כי תוצאות הטיפול מחזיקות מעמד כ-3 חודשים בערך. אולם, מחקרים שפורסמו לאחר מכן מצאו שכעבור מספר טיפולים חוזרים, ניתן להפחית את תדירות ההזרקה לאחת לחצי שנה ואף 8 חודשים, ולשמור על תוצאות דומות וטובות.

כמה עולה טיפול בחומר המילוי?

המחיר נקבע לפי כמות החומר המוזרקת ועל פי המומחיות של המזריק, כמות החומר נקבעת לפי גודל האזור המטופל, ונמדד באיזורים, כל איזור הינו בערך שטח טיפול דומה לשטח של כף יד, המחיר נקבע גם על יד המומחה אצלו מזריקים.
 

סוגים שונים של הזרקות

ישנן שאלות רבות הנוגעות לטיפול בוטוקס: מתי הטיפול מתאים? באיזה גיל כדאי להתחיל? האם יש אזורים ספציפיים בהם הטיפול יעיל? האם המצב משתפר אם מזריקים לאורך זמן?
ננסה כעת לענות על שאלות אלו ואחרות.
 
ככלל, האזורים בהם נהוג לבצע טיפול בוטוקס הם השליש העליון של הפנים, מצח, מעל העיניים,
בין הגבות, צדי העיניים והצוואר .

הזרקת חומרי מילוי בצוואר

עם הזמן נוצרים באזור הצוואר קווים לרוחב ו/או לאורך הצוואר (שיוצרים קמטים וכפלי שרשרת). טיפול הבוטוקס בהחלט יכול לעזור לטשטש אותם, אמנם מיצוק על ידי בוטוקס הוא נדיר אבל טשטוש קמטים בבוטוקס הוא בהחלט טיפול אפשרי ולא יקר, המעניק לך צוואר יפה מאד.

הזרקת חומרי מילוי במצח

בוטוקס של מצח הוא טיפול הנחשב מאוד יעיל להחלקת קווים של רוחב (קמטי הבעה) במצח ושל קווי  גובה מעל הגבות. הזרקתת בוטוקוס וחומרי מילוי במצח מחליק קמטים וקמטוטים במצח ומרימה את הגבות.

בוטוקס 'גלאבלה'

מי מאתנו לא מכיר את אזור ה'גלאבלה'?
הנקודה בין 2 הגבות מעל האף הנוצרת כתוצאה מקמטי ההבעה של כעס.
טיפול הבוטוקס באזור זה מאוד יעיל להעלמת קמטים מעל האף. במידה והקמטים עמוקים אפשר להזריק כמות מסוימת של בוטוקס, לראות את התגובה ואז להוסיף בוטוקס עד שמגיעים לעור חלק לגמרי. חשוב לציין את חשיבותו של רופא מומחה ואומן בטיפול זה, כי דרושה מומחיות כדי לקבוע את המינון המדויק  והנכון המביא לתוצאה אופטימלית, השומרת על הבעת פנים טבעית.
 
בתהליך בוטוקס ב'גלאבלה'  דרושות בערך 20 עד שלושים יחידות.

בוטוקס בצדי העיניים – CROWS FEET

כתוצאה מחיוך או מאמץ ראייתי העיניים מתכווצות ונוצרים קווים בשני צדיהם החיצוניים של העיניים. טיפול בוטוקס מחליק את הקווים גם במנוחה וגם בחיוך, ומפחית ומחליק את הקמטים.
בנוסף, בוטוקס בצדי העיניים גם קצת 'פותח' את העיניים וגם יוצר הרמת גבות.

בוטוקס עפעפיים תחתונות

טיפול בוטוקס באזור העפעפיים התחתונות יעיל מאוד להחלקת קמטוטים קטנים. אם מקור ה'שקיות'  הינו קצת נפילה של העור ועודף עור, אז הבוטוקס עשוי להיות מאוד יעיל . אפשר באמצעות טיפול זה ממש להחליק את אזור העור מתחת לעפעפיים התחתונות.
 

האם בוטוקס ייגרום להעלמת החיוך?

בשום אופן לא!
עם רופא מיומן בעל ניסיון, את יכולה להיפרד מהחשש כי תיראי כאילו חבשת מסיכה.
הניסיון ויד האומן של הרופאים שלנו, ביחד עם רוגע ושלווה של המטופלת במשך הטיפול, הינם המפתח  לפנים חלקות וטבעיות.

היכן לא כדאי לעשות בוטוקס?

בעקרון – מומלץ לא לבצע טיפול בוטוקס בשפתיים. במקרים רבים בוטוקס שפתיים יוצר אי סימטריה, נראה לא טבעי ומשפיע על מראה החיוך שלנו.

מתי להתחיל לעשות בוטוקס?

ברגע שמתחילים להתפתח קמטי הבעה והם מפריעים לך אפשר  להתחיל לעשות בוטוקס .
אין גיל מוחלט, והתזמון משתנה ומאוד אישי. חשוב להבין שניתן ליהנות מהמקצועיות של שיטה אמריקנית מיוחדת לחישוב עלות הבוטוקס, אשר דווקא בגיל צעיר יכולה לחסוך לך הרבה כסף.

שיטת היחידות לחישוב טיפול בוטוקס

אפשר לשלם עבור טיפול בוטוקס או ביחידות [בכל בקבוק יש 100 יחידות] או על-פי אזורים.
כמות החומר להזרקה אצל אישה צעירה היא שונה מאשר אצל אישה או גבר בוגרים יותר.
בארה"ב למשל רוב  הרופאים מחשבים את העלות על פי כמות היחידות הדרושות.
השיטה האמריקאית מאפשרת לך לקבל את המקסימום בתקציב נתון.

האם הזרקת בוטוקס בקביעות תשפר את מצב הקמטים לטווח ארוך?

לא. בוטוקס פועל בזמן נתון על השריר לתקופה של בערך בין 3 חודשים לחצי שנה, ולאחר מכן האפקט מתפוגג. אבל אם יש לך אירוע מיוחד וחשוב את יכולה לבצע טיפול בוטוקס ולאחר מכן לא להמשיך בטיפולים.

בוטוקס והזעת יתר

אפשר להפחית הזעת יתר בבית השחי על ידי בוטוקס. דוגמניות  רבות רואות בטיפול זה תהליך חובה. בנוסף, טיפולי בוטוקס בכפות הרגליים, כפות הידיים ובמצח מונעים הזעת יתר. הזעת יתר בכל הגוף היא כבר נושא שלגביו כדאי להתייעץ עם רופא המשפחה.
 

לקוחות מרוצים

1
חני נחמיאס

"מישהי שחושבת לעשות שינוי משמעותי מאוד חשוב שמי שעומד מולה יבין מה היא רוצה ובמקרה הזה ובמקרה שלי הוא הבין אותי מאוד, הלך איתי ואם הייתי צריכה לחזור אחורה ולהיות באותה נקודה. הייתי עושה את זה שוב"

1
ליהי גרינר

"בדקתי הרבה מאוד מרפאות ורופאים, זה תהליך רציני ותאמינו או לא אני גם רצינית כשצריך. הדבר שהיה חשוב לי ביותר הוא שהמרפאה תהיה מומחית בטיפול ושארגיש שזה הבית השני שלי"

מור
נופר מור

"אחרי שלוש שנים של בדיקות רציניות על מנתחים, הגעתי אליו והלב שלי פשוט היה רגוע. ראיתי עבודות שלו אצל לקוחות וחברה שלי שגם עשתה אצלו והחלטתי שרק הוא ינתח אותי. ד"ר וולף פרפקציוניסט ברמה שלא הכרתי וזאת אחת מתוך המון סיבות שהחלטתי שרק הוא ינתח אותי"

מתיחת פנים
דוד דביר

"ד"ר וולף הוא איש מקסים, צנוע ומאוד מאוד מוצלח במקצוע, מי שמרגיש צורך שיעשה את זה בלי חשבון לאף אחד זה הפנים שלו זה הגוף שלו, אני מסתכל בראי כל יום על הפנים והצוואר ואני לא מאמין פשוט שזה קרה לי"

נעמה קסרי

"תודה רבה לד"ר יורם וולף בראש ובראשונה על מקצועיות, 9 חודשים שאני משגעת אותך על הניתוח ואתה היית כל כך אנושי ומקצועי, הסתכלת קודם כל על האינטרס שלי ומה נכון עבורי (את זן נדיר בעולמנו) תודה שהסמכת לאתגר את עצמך בשבילי ואפילו שיקח עוד קצת זמן, תודה על התוצאה"

חני נחמיאס
"מישהי שחושבת לעשות שינוי משמעותי מאוד חשוב שמי שעומד מולה יבין מה היא רוצה ובמקרה הזה ובמקרה שלי הוא הבין אותי מאוד, הלך איתי ואם הייתי צריכה לחזור אחורה ולהיות באותה נקודה. הייתי עושה את זה שוב"
ליהי גרינר
"בדקתי הרבה מאוד מרפאות ורופאים, זה תהליך רציני ותאמינו או לא אני גם רצינית כשצריך. הדבר שהיה חשוב לי ביותר הוא שהמרפאה תהיה מומחית בטיפול ושארגיש שזה הבית השני שלי"​
נופר מור
"אחרי שלוש שנים של בדיקות רציניות על מנתחים, הגעתי אליו והלב שלי פשוט היה רגוע. ראיתי עבודות שלו אצל לקוחות וחברה שלי שגם עשתה אצלו והחלטתי שרק הוא ינתח אותי. ד"ר וולף פרפקציוניסט ברמה שלא הכרתי וזאת אחת מתוך המון סיבות שהחלטתי שרק הוא ינתח אותי"​
דוד דביר
"ד"ר וולף הוא איש מקסים, צנוע ומאוד מאוד מוצלח במקצוע, מי שמרגיש צורך שיעשה את זה בלי חשבון לאף אחד זה הפנים שלו זה הגוף שלו, אני מסתכל בראי כל יום על הפנים והצוואר ואני לא מאמין פשוט שזה קרה לי"​
נעמה קסרי
"תודה רבה לד"ר יורם וולף בראש ובראשונה על מקצועיות, 9 חודשים שאני משגעת אותך על הניתוח ואתה היית כל כך אנושי ומקצועי, הסתכלת קודם כל על האינטרס שלי ומה נכון עבורי (את זן נדיר בעולמנו) תודה שהסמכת לאתגר את עצמך בשבילי ואפילו שיקח עוד קצת זמן, תודה על התוצאה"​
שקופית קודמת
שקופית הבאה
תוכן עניינים לניווט מהיר
דילוג לתוכן