ניתוח הגדלת חזה

מראה טבעי של חזה בריא וצעיר הוא רצונה של כל אישה. אם את מרגישה שגודל החזה שלך אינו מספק אותך,
אם תמיד חלמת על חזה מעוצב וסקסי, בין אם את אישה צעירה ובין אם מימשת בהצלחה ובאהבה את תפקידך כאמא וכיום את מהרהרת גם על הצרכים שלך כאישה,
הגעת למקום הנכון ואת מוזמנת לשמוע פרטים נוספים על ניתוח הגדלת חזה אצל ד"ר יורם וולף.
היום יותר מתמיד, את יכולה להעניק לעצמך ביטחון ומראה צעיר, טבעי ואטרקטיבי יותר בהתאמה אישית למבנה גופך.

חושבת על ניתוח הגדלת חזה ולא יודעת כיצד להתחיל, בשיחת ייעוץ אישית תשמעי על מגוון האפשרויות לעיצוב חזה המתאים ביותר לבריאותך ולמבנה גופך.
מאחר ומדובר בתהליך שילווה אותך בכל שלב בחייך, רגע לפני שאת מחליטה לבצע אותו,
חשוב לקבל ייעוץ רפואי מקצועי ולהבין את המשמעות של השינוי ועד כמה הוא באמת ישרת אותך.

הניסיון שלנו במרפאה מראה לאחר אלפי שיחות ייעוץ, כי פתרון הניתוח היה נכון רק עבור 40% מהפונות.
שיחת הייעוץ תאפשר לך להבין את מכלול המשמעויות של השינוי שאת רוצה לבצע, כיצד להתייחס אליו,
תוכלי ללמוד על האפשרויות העומדות בפניך ומהן ההשלכות של ניתוח הגדלת חזה.

תהליך ניתוח הגדלת חזה

ניתוח הגדלת החזה מיועד להגדלת שדיים קטנים או למילוי והענקת נפח לשדיים שהתרוקנו במהלך השנים או כתוצאה מהריונות.
גודל השתל נקבע לפני הניתוח בהתאם להעדפותיה של האישה אך יחד עם זאת, תלוי גם בגורמים רפואיים ומקצועיים ובהם מבנה הגוף, סוג רקמת העור ועוד. זהו ללא ספק עניין אישי ואינטימי אך חשוב לשמוע בעצתו של הרופא המנתח, שיכול לבחון את המגבלות האנטומיות מבעוד מועד ולהמליץ על הגודל המתאים והאידיאלי, לקבלת מראה טבעי ונכון.
במהלך הניתוח מוחדרים שתלי הסיליקון מתחת לבלוטות השד או מתחת לשריר החזה בהתאם לצורך ולרצון הלקוחה.
לאור ניסיונו הרב, יצר דר' וולף סולם כאב והחלמה המבוסס על נתונים שהתקבלו ממטופליו הרבים, שנועד להעניק מידע על התחושה הצפויה לאחר הניתוח. הסולם נע בין 1 ל- 10 (1 – רמת כאב מינימלית, זהה לתחושת כאב מזריקת חיסון / 10 = רמת כאב גבוהה, הזהה לכאב המתלווה לשבר אורטופדי לפני קיבוע).

סוג הניתוח
ניתוח הגדלת חזה מתחת לבלוטת השד
ניתוח הגדלת חזה מתחת לשריר
יומיים ראשונים לאחר הניתוח
רמת כאב 3-5 בסולם וולף
רמת כאב 5-7 בסולם וולף
עד כשבוע לאחר הניתוח
רמת כאב 2-3 בסולם וולף
רמת כאב 3-4 בסולם וולף
לאחר שבוע ממועד הניתוח
רמת כאב 1-2 בסולם וולף
רמת כאב 2-3 בסולם וולף
חזרה לשגרה

התאוששות מהירה ומוצלחת לאחר ניתוח הגדלת החזה תלויה מאוד בהקפדה על מילוי הוראותיו של דר' וולף. מטרת הוראות אלה היא לאפשר לך להתאושש במהרה ולחזור לשגרת חייך במראה חדש.
ביום הראשון שלאחר ניתוח הגדלת החזה:
• לאחר הניתוח לגוף לרוב תהיה חבישה קלה או חזייה סביב השדיים. החבישה תוסר על-ידי דר' וולף למחרת הניתוח.
• יש להקפיד על מנוחה ורוגע תוך כדי שכיבה על הגב וראש מורם באמצעות שתי כריות, עם מינימום תנועתיות.
• יש לבצע תרגילי נשימה, תרגילי כתפיים ותרגילי שוקיים המיועדים להרגעה, בהתאם להנחיותיו של דר' וולף.
• הטיפול התרופתי המתלווה להליך הניתוח כולל טיפול אנטיביוטי מתאים והוא ינתן על-ידי הצוות הרפואי בהתאם להוראותיו של דר' וולף
רחצה:
• רחיצת הגוף מומלצת לאחר 48 שעות ממועד הניתוח, רצוי בסבון עדין של תינוקות.
בשבוע הראשון שלאחר ניתוח הגדלת החזה:
• בשבוע הראשון שלאחר הניתוח תגיע הנפיחות בשדיים לשיאה ואז תחל לסגת בהדרגה.
• לאחר הסרת החבישה ההרגשה תהיה קלילה יותר ותחושת הנוחיות תגבר.
• כבר בשבוע הראשון לאחר הניתוח ניתן לחזור לפעילות שגרתית קלה אך חשוב להקפיד על תזונה נכונה ומנוחה רבה יותר מהרגיל.
• מומלץ להימנע משכיבה על הבטן ומהפעלת לחץ על השדיים.
• יש להמשיך בנטילת התרופות בהתאם להוראותיו של דר' וולף.
• דר' וולף יערוך ביקורת טלפונית מדי יום ומפגש ביקורת אחד לפחות יתקיים במרכז הרפואי במהלך השבוע הראשון שלאחר הניתוח. ביקורים נוספים יתואמו לפי הצורך.
מספר שבועות לאחר ניתוח הגדלת החזה:
במהלך 7-10 ימים ממועד הניתוח יחלפו מרבית הנפיחויות ושטפי הדם, חוטי התפירה יספגו באופן טבעי בעור וייעלמו ויחל תהליך החזרה לשגרה. במקרה וישארו מספר תפרים, דר' וולף יסיר אותם כשבועיים לאחר הניתוח.
תהליך החזרה לשגרה יעשה בהדרגה ובהתאם להוראותיו של דר' וולף.
במשך שישה שבועות ראשונים לאחר הניתוח יש להימנע מחשיפת אזור הניתוח לשמש ולאחר מכן להקפיד על שימוש במגני שמש למיניהם ובקרם הגנה ייעודי בעיקר באזור הצלקות.

תהליך ההחלמה

כמו לאחר כל ניתוח, החזרה לשגרה אחרי ניתוח הגדלת צריכה להיות הדרגתית ומבוקרת. בימים הראשונים לאחר הניתוח תהיה נפיחות ותחושת כאב וגודש, בדומה לתחושת הגודש המאפיינת את השדיים לאחר היריון ולידה, אך תופעות אלו יחלפו בהדרגה.
כמו כן בימים הראשונים לאחר הניתוח, בפעולת מישוש של האזור, תיתכן גם תחושת של "בועות" או "פצפוצי אורז" מתחת לפני העור.
כשתופעות אלו יחלפו תופיע תחושת גרד, המעידה על תהליך ההחלמה וכן תחושות של תזוזת השדיים בזמן התכופפות או הירדמות עור השד.
גם שינויים בתחושת העור באזור הקדמי ובפטמה הם שכיחים ותהליך חזרת התחושה יכול להימשך מספר שבועות או מספר חודשים ויכול להיות מלווה גם בעקצוצים קלים.

ישנם כמה סוגים של ניתוחי הגדלת חזה, בהתאם למבנה השדיים ולכן גם רמת הכאב שונה מניתוח אחד למשנהו. כך לדוגמא, ניתוח הגדלת לחזה לאישה עם שדיים מרוקנים ועור עודף לאחר לידות יהיה קל יחסית ויאופיין ברמת כאב נמוכה, זאת לעומת ניתוח לאישה עם שדיים נוקשים ועור עבה והדוק, שיאופיין בתחושת מתח וגודש, כמו לאחר לידה. גם ניתוח הגדלת חזה שמתבצע מעל לשריר יהיה כרוך בתחושת אי נוחות הנמוכה יחסית בכ-20% לעומת ניתוח המתבצע מתחת לשריר.

סיבוכים אפשריים

רמת הסיבוכים בניתוחים אסתטיים בכלל ובניתוח הגדלת חזה בפרט היא נמוכה ביותר. ניתוח הגדלת החזה הינו ניתוח אסתטי שכיח ובטוח שכמעט ואינו כרוך בסיכון אך ישנה חשיבות רבה לביצועו על-ידי מנתח מיומן ומקצועי תוך הקפדה על שימוש בטכניקה עדינה וזהירה ותוך התאמה אישית למרקם העור של המטופל.

שאלות נפוצות

ניתוח הגדלת החזה מתבצע רק על-ידי החדרת מילוי כלשהו הקרוי "משתל" אל מתחת לשד. היום ישנם מילויים מסוגים שונים אך המשותף לכולם הוא מבנה של שקית המלאה בחומר שמטרתו להעניק תחושה טבעית למשתל. ההבדל העיקרי בין המשתלים השונים הוא סוג החומר הממלא את השקית, בין אם מדובר בסיליקון, מים פיזיולוגיים או שניהם יחד. המשתלים הנפוצים ביותר לשימוש באירופה ובישראל הם משתלי הסיליקון היוצרים מראה ותחושה טבעיים ביותר.
מה ההבדל בין ניתוח הגדלת חזה מתחת לשריר לבין ניתוח מעל השריר?
ניתוח באמצעות החדרת המשתל מעל לשריר מבטיחה החלמה מהירה יותר ותוצאה אסתטית מוקדמת יותר. ניתוח באמצעות החדרת המשתל מתחת לשריר מתאימה לנשים רזות במיוחד, כאשר המטרה היא להסתיר ככל שניתן את קו המשתל העליון באזור המחשוף.
בהחלטה באיזה הליך ניתוחי לבחור מעורבים שיקולים נוספים, כגון החשש מנפילת השדיים, מרחק הפטמות זו מזו, סוג העור ואופי רקמת השד. בשיחת הייעוץ עם ד"ר וולף תוכלי לשמוע פרטים נוספים ולהחליט ביחד איתו מהו מיקום המשתל הטוב ביותר עבורך.
כיצד אדע מהו הגודל המתאים ביותר עבורי?
בנוסף לציפיות ורצונות האישה, יש להתחשב במספר שיקולים לצורך קביעת הגודל ובהם גודל השדיים, מידת הצניחה שלהם, מבנהגוף ובית החזה ושיטת הניתוח המתאימה. בישראל המידה הפופולארית הינה בינונית (CUP C) אך מכיוון שלאחר הניתוח יש מלאות ספונטנית ולאחר ירידת הנפיחות חלה התכווצות מסוימת לגודל המתוכנן.
בשלב זה, חלק מהנשים רוצות לבחור בשתל גדול יותר ולכן חשוב לקבל את הייעוץ המתאים ולבחון עם דר' וולף את כל השיקולים לפני הניתוח.
האם ניתוח הגדלת החזה כואב? מתי אפשר לחזור לעבודה?
ככלל, רמת הכאב המתלווה לניתוחים אסתטיים הינה נמוכה ביחס לניתוחים אחרים וניתוח הגדלת החזה הוא פחות מטריד או כואב. ישנן נשים שעוברות את הניתוח כמעט ללא כאב או עם תחושת כאב חלשה ביותר ולעומתן ישנן נשים הצריכות משככי כאבים חזקים יותר למשך מספר ימים לאחר הניתוח.
החזרה הצפויה לעבודה הינה תוך ארבעה עד שמונה ימים, כאשר מרבית הנשים יכולות לבצע פעילויות שגרתיות באופן חופשי כבר למחרת הניתוח.
האם צפויים שינויים בתחושת השדיים לאחר הניתוח?
אחת התופעות הצפויות לאחר ניתוח הגדלת חזה היא שינוי בתחושות בחזה ובפטמות, זאת למרות שבמהלך הניתוח לא נוגעים כלל בשדיים עצמם אלא רק ברקמות שתחתיהם. ככל שהשדיים קטנים יותר ומידת המתח שלהם גדולה יותר, השינוי בתחושה לאחר הניתוח מורגש יותר. לרוב חולפת תופעה זו לאחר מספר ימים וכל היותר לאחר מספר שבועות מיום הניתוח, עם ההסתגלות למבנה החדש.
מה קורה לשדיים במהלך ההיריון?
האם אפשר להיניק את התינוק לאחר הניתוח?
במהלך ההיריון השדיים עוברים שינויים ניכרים כולל נפיחות, גודש ושינויים בגודל וצבע הפטמה. בתהליך הניתוח להגדלת חזה אין התערבות במבנה השדיים עצמם ובמהלך ההיריון עוברים שדיים לאחר ניתוח אותם שינויים העוברים על שדיים שלא עברו ניתוח. מסיבה זו, במרבית המקרים ניתן להניק את התינוק באופן רגיל. עם זאת, ישנן נשים שנמנעות מהנקה מסיבה אסתטית בלבד.
מה הסיכוי שאזדקק לניתוח חוזר בשנים הקרובות?
אמנם לא קיימת "הוראת יצרן" המחייבת החלפה של השתלים במועד מסוים לאחר הניתוח, אך חשוב לזכור שהשדיים הינם איבר דינאמי ביותר המושפע מאוד מכוח המשיכה ומשינויים הורמונאליים שונים.
הניסיון מלמד כי נשים רבות מעוניינות בחלוף השנים בניתוח נוסף, בעיקר בשל הצורך להרים את החזה לאחר הריונות או להגדילם לאחר תהליך ההצטמקות הטבעי.