ניתוח הרמת חזה

ניתוח הרמת חזה

היום יותר מתמיד אפשר להשיג מראה חזה מעוצב, זקוף ומורם ולא להיכנע לחוקי הטבע. ניתוח הרמת חזה נועד להחזיר את המראה הטבעי של החזה הנשי ולתקן את הצניחה והתרופפות העור הנגרמת לו במהלך השנים.

תהליך הניתוח

מדובר בניתוח אסתטי נפוץ ובעל רמת שביעות רצון גבוהה מאוד, התורם לביטחון העצמי ומשפר באופן ניכר את המראה ואת איכות החיים. בעשור האחרון נערך שינוי מהותי בביצוע הניתוח וכיום השיטות המודרניות מאפשרות ניתוח קל וללא הופעת צלקת רוחבית, כפי שהיה נהוג בעבר.
בנוסף ישנן שיטות אחרות לביצוע הרמת חזה, כגון הרמה בעזרת חתך פשוט סביב הפטמה בלבד הקרויה "הבייגלה" על שמו של המנתח האיטלקי הידוע בנלי. לעיתים ניתן לבצע את הליך הרמת חזה באמצעות חתך קטן דמוי סהרון בחלק העליון של העטרה בלבד.
שיטת הניתוח להרמת חזה מותאמת אישית למבנה השדיים של כל אישה ולשינויים שעברו עליהם במהלך השנים, והיא נקבעת לאחר פגישת הייעוץ עם ד"ר וולף.
האם יש כאב בתקופת ההחלמה?
סולם הכאב של דר' וולף:
לאור ניסיונו הרב, יצר דר' וולף סולם כאב והחלמה המבוסס על נתונים שהתקבלו ממטופליו הרבים, שנועד להעניק מידע על התחושה הצפויה לאחר הניתוח. הסולם נע בין 1 ל- 10 (1 – רמת כאב מינימלית, זהה לתחושת כאב מזריקת חיסון, 10 – רמת כאב גבוהה, הזהה לכאב המתלווה לשבר אורטופדי לפני קיבוע).

סוג הניתוח
ניתוח הרמת חזה
יומיים ראשונים לאחר הניתוח
רמת כאב 3-4 בסולם וולף
עד כשבוע לאחר הניתוח
רמת כאב 1-2 בסולם וולף
לאחר שבוע ממועד הניתוח
רמת כאב 1 בסולם וולף
חזרה לשגרה

התאוששות מהירה ומוצלחת לאחר ניתוח הרמת החזה תלויה מאוד בהקפדה על מילוי הוראותיו של דר' וולף. מטרת הוראות אלה היא לאפשר לך להתאושש במהרה ולחזור לשגרת חייך במראה חדש.
ביום הראשון שלאחר ניתוח הרמת החזה:
• לאחר הניתוח לגוף לרוב תהיה חבישה קלה או חזייה סביב השדיים. החבישה תוסר על-ידי דר' וולף למחרת הניתוח.
• יש להקפיד על מנוחה ורוגע תוך כדי שכיבה על הגב וראש מורם באמצעות שתי כריות, עם מינימום תנועתיות.
• יש לבצע תרגילי נשימה, תרגילי כתפיים ותרגילי שוקיים המיועדים להרגעה, בהתאם להנחיותיו של דר' וולף.
• הטיפול התרופתי המתלווה להליך הניתוח כולל טיפול אנטיביוטי מתאים והוא ינתן על-ידי הצוות הרפואי בהתאם להוראותיו של דר' וולף.
רחצה:
• רחיצת הגוף מומלצת לאחר 48 שעות ממועד הניתוח, רצוי בסבון עדין של תינוקות.
בשבוע הראשון שלאחר ניתוח הרמת החזה:
• בשבוע הראשון שלאחר הניתוח תגיע הנפיחות בשדיים לשיאה ואז תחל לסגת בהדרגה.
• לאחר הסרת החבישה ההרגשה תהיה קלילה יותר ותחושת הנוחיות תגבר.
• כבר בשבוע הראשון לאחר הניתוח ניתן לחזור לפעילות שגרתית קלה אך חשוב להקפיד על תזונה נכונה ומנוחה רבה יותר מהרגיל.
• מומלץ להימנע משכיבה על הבטן ומהפעלת לחץ על השדיים.
• יש להמשיך בנטילת התרופות בהתאם להוראותיו של דר' וולף.
• דר' וולף יערוך ביקורת טלפונית מדי יום ומפגש ביקורת אחד לפחות יתקיים במרכז הרפואי במהלך השבוע הראשון שלאחר הניתוח. ביקורים נוספים יתואמו לפי הצורך.
מספר שבועות לאחר ניתוח הרמת החזה:
במהלך 7-10 ימים ממועד הניתוח יחלפו מרבית הנפיחויות ושטפי הדם, חוטי התפירה יספגו באופן טבעי בעור ויעלמו ויחל תהליך החזרה לשגרה. במקרה וישארו מספר תפרים, דר' וולף יסיר אותם כשבועיים לאחר הניתוח.
תהליך החזרה לשגרה יעשה בהדרגה ובהתאם להוראותיו של דר' וולף. במשך שישה שבועות ראשונים לאחר הניתוח יש להימנע מחשיפת אזור הניתוח לשמש ולאחר מכן להקפיד על שימוש בקרם הגנה ייעודי בעיקר באזור הצלקות.

תהליך ההחלמה

ניתוח הרמת חזה הינו ניתוח פשוט וכמעט שאינו כרוך בכאב וההחלמה ממנו מהירה מאוד.
מסיבה זו ניתן לשלב איתו ניתוחים אסתטיים נוספים כגון שאיבת שומן, הרמת עפעפיים, הסרת שומות או עיצוב אוזניים ומתיחת בטן.
לאחר הניתוח יופיעו לרוב שטפי דם תת עוריים, נפיחות קלה באזור ותחושת מתח. תופעות אלו יחלפו תוך מספר ימים ולאחר מכן יופיע גרד המעיד על תהליך ההחלמה הטבעי באזור. "לא כל שדיים שצנחו מעט זקוקים להרמה.גם שדיים שאינם זקופים יכולים להיות יפים, נשיים ומושכים כל עוד הם מתאימים לפרופורציה של הגוף ולגילה של האישה."

סיבוכים אפשריים

רמת הסיבוכים בניתוחים אסתטיים בכלל ובניתוח הרמת חזה בפרט היא נמוכה ביותר. ניתוח הרמת החזה הינו ניתוח אסתטי שכיח ובטוח שכמעט ואינו כרוך בסיכון אך ישנה חשיבות רבה לביצועו על-ידי מנתח מיומן ומקצועי תוך הקפדה על שימוש בטכניקה עדינה וזהירה ותוך התאמה אישית למרקם העור של המטופל. פעולות אלו יפחיתו באופן משמעותי את שכיחות הסיבוכים.

שאלות נפוצות

ההחלטה על ביצוע ניתוח הרמת חזה מלווה, מטבע הדברים, בהתלבטויות, בחששות שונות ובשאלות רבות. בחלק זה ריכז עבורכם ד"ר וולף שאלות חשובות בנושא הרמת חזה ואת התשובות עליהן.
האם אזדקק לחזייה לאחר הניתוח ?
חשוב לזכור כי באופן טבעי במהלך השנים יש לשדיים נטייה לצנוח ולחזה גדול בפרט. לכן, גם לאחר ניתוח הרמת חזה יתקיים תהליך הצניחה הטבעי אך הוא יהיה ברמה נמוכה בהרבה מאשר לפני הניתוח.
מסיבה זו חשוב להמשיך וללבוש חזיות כדי לשמור על מראה חזה בריא ומעוצב ולמנוע ככל האפשר את תהליך הצניחה הטבעי, כמובן במקרים מסוימים או אירועים מיוחדים אפשר יהיה לוותר על החזיה וליהנות מלבוש מיוחד ומחמיא לגזרת החזה החדשה.
האם הרמת חזה כואבת?
מתי אוכל לחזור לעבודה לאחר הניתוח?
ככלל, רמת הכאב המתלווה לניתוחים אסתטיים הינה נמוכה ביחס לניתוחים אחרים וניתוח הרמת החזה הוא פחות מטריד או כואב. ישנן נשים שעוברות את הניתוח כמעט ללא כאב או עם תחושת כאב חלשה ביותר ולעומתן ישנן נשים הצריכות משככי כאבים חזקים יותר למשך מספר ימים לאחר הניתוח.
החזרה הצפויה לעבודה הינה תוך יומיים עד חמישה ימים, כאשר מרבית הנשים יכולות לבצע פעילויות שגרתיות באופן חופשי כבר למחרת הניתוח.
האם צפויים שינויים בתחושת השדיים לאחר ניתוח הרמת חזה?
אחת התופעות הצפויות לאחר הניתוח היא שינוי בתחושות בשדיים ובפטמות.
שינויי התחושה מופיעים לעיתים בשד אחד ולעיתים בשניהם והם עשויים לחלוף או להישאר.
לצערנו, לא ניתן לחזות מראש כיצד תשתנה תחושת השדיים לאחר הניתוח בקרב כל אחת מהמטופלות. לרוב, בשליש מהמקרים ישנה ירידה מסוימת בתחושה בפטמות במהלך הזמן, עם זאת ישנם גם מקרים בהם בעקבות הניתוח חל גם שיפור בתחושה בפטמות.
מה קורה לשדיים במהלך ההיריון?
האם אפשר להניק את התינוק לאחר הרמת חזה?
במהלך ההיריון השדיים עוברים שינויים ניכרים כולל נפיחות, גודש ושינויים בגודל וצבע הפטמה ואלו אותם שינויים העוברים על שדיים בין אם עברו ניתוח ובין אם לא עברו ניתוח.
ישנן נשים שלאחר ניתוח הרמת החזה הצליחו להניק את תינוקן באופן רגיל אך ישנם מקרים בהם יש להסתפק בהזנת בקבוק.
בנוסף, חשוב לזכור כי ההיריון גורם לנפילה חוזרת של השדיים אך יחד עם זאת, אי אפשר להשוות את האושר שבהבאת ילדים חדשים לעולם, כך שזו סיבה מספיק טובה גם אם "מסתכנים" בנפילה חוזרת של החזה.
מה הסיכוי שאזדקק לניתוח הרמה חוזר במהלך השנים הקרובות?
חשוב לזכור שהשדיים הינם איבר דינאמי ביותר המושפע מאוד מכוח המשיכה ומשינויים הורמונאליים שונים. הניסיון מלמד כי נשים רבות מעוניינות בחלוף השנים בניתוח נוסף, בעיקר בשל הצורך להרים את החזה לאחר הריונות או למלאם לאחר תהליך ההצטמקות הטבעי.
האם גודל השדיים משתנה לאחר הניתוח?
בניתוח הרמת החזה לא מבוצע כל שינוי ברקמת השד אלא רק הסרה של עודפי העור. עם זאת, עודפי העור לפני ניתוח הרמת החזה יוצרים תחושה של גודל ומסיבה זו, לאחר הניתוח נדמה שהשדיים הפכו קטנים יותר. לכן, לעיתים בנוסף להליך הרמת החזה, מומלץ להוסיף שתל סיליקון כדי לשמור על גודל החזה הרצוי.

דילוג לתוכן